Jaki odtwarzacz Blu-ray na ta chwilę polecacie ?

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam,
owszem może i na płytach Blu masz rację choć jest wiele osób, które się nie zgodzą
bo to jakby jeden odtwarzacz CD miałby być równy drugiemu ?

Ja raczej pisząc lepszy miałem na myśli skalowanie i tutaj była różnica na korzyść Samsunga.
Po raz pierwszy uwierzyłem, że DVD może być lepiej grane niż na dobrej klasy klasycznym DVD

Sony S490 tego nie dawało, nie dawało również jakości HD z Youtub`a , więc moim zdaniem
różnice w obrazie będą.

Pozdr.

Zgadzam sie rowniez z tym co napisales..
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Widze ze troche sie czasy zmienily. Dla mnie player BR to odtwarzacz plyt.
Wszystkie te dodatki multimedialne sa ok, jak producent w specyfikacji deklaruje ich dzialanie, to tak powinno byc, ale mam wrazenie ze niektorzy upychaja je tylko po to zeby zadowolic (czy tez zachecic) jak najwieksza ilosc klientow.
Gdybym mial kupowac urzadzenie wszystkoczytajace, to na pewno nie kupowalbym drogiego BR, wolalbym dedykowane urzadzenie ktore lyknie wszystko, a sam player BR kupilbym najtanszy, za pare stowek.
Te drozsze playery sa stworzone do odtwarzania plyt BR, cala reszta to dodatki, ale widze ze niektorzy (klienci) chca z nich zrobic wszystkomajace urzadzenia.
Moim zdaniem nie tedy droga.
 

SDman

Banned
Te drozsze playery sa stworzone do odtwarzania plyt BR, cala reszta to dodatki, ale widze ze niektorzy (klienci) chca z nich zrobic wszystkomajace urzadzenia.
Moim zdaniem nie tedy droga.

Witam,
Z życia wzięte:
kolega ma 50VT60 i BR Onkyo BD-SP 809, duży i nieporęczny.
Oglądają jak się dowiedziałem sporo treści internetowych typu TVN Player, Ipla .
Cóż jakość z VT60 nie za bardzo jak nie urok to ....

Onkyo -nie ma Smarta nic nie odtwarza oprócz zdjęć -kiszka.

Podjechałem do niego z BD-F6500 na testy -ZAMIENIĆ chcieli się od razu
bez chwili namysłu (550 vs 1800)

Mógłbyś pomyśleć, że dobra dobra co z jakością obrazu z BD -otóż na kilku płytach BD nie dostrzegliśmy jej!!
Dodam tylko, że VT60 ma nie skalibrowany, może gdyby miał -tego nie wiem, namawiam go.
Samo życie.

Pozdr.
 

pawelito1985

New member
Widze ze troche sie czasy zmienily. Dla mnie player BR to odtwarzacz plyt.
Wszystkie te dodatki multimedialne sa ok, jak producent w specyfikacji deklaruje ich dzialanie, to tak powinno byc, ale mam wrazenie ze niektorzy upychaja je tylko po to zeby zadowolic (czy tez zachecic) jak najwieksza ilosc klientow.
Gdybym mial kupowac urzadzenie wszystkoczytajace, to na pewno nie kupowalbym drogiego BR, wolalbym dedykowane urzadzenie ktore lyknie wszystko, a sam player BR kupilbym najtanszy, za pare stowek.
Te drozsze playery sa stworzone do odtwarzania plyt BR, cala reszta to dodatki, ale widze ze niektorzy (klienci) chca z nich zrobic wszystkomajace urzadzenia.
Moim zdaniem nie tedy droga.

Jeśli w odtwarzaczu blu-ray jest gniazdo usb...to najwyraźniej nie jest bezcelowe, tylko po to żeby z niego skorzystać(raz na jakiś czas)...ale zgadzam się że na pewno nie korzystać(ciągle) bo od tego jest akurat tv.

A Blu ray jest do odtwarzania płyt-zgadzam się-i panas 130 był najtańszym z tej(polecanej)firmy odtwarzającym Blu-Ray 3D
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam,
Z życia wzięte:
kolega ma 50VT60 i BR Onkyo BD-SP 809, duży i nieporęczny.
Oglądają jak się dowiedziałem sporo treści internetowych typu TVN Player, Ipla .
Cóż jakość z VT60 nie za bardzo jak nie urok to ....
Onkyo -nie ma Smarta nic nie odtwarza oprócz zdjęć -kiszka.
Podjechałem do niego z BD-F6500 na testy -ZAMIENIĆ chcieli się od razu
bez chwili namysłu (550 vs 1800)
Mógłbyś pomyśleć, że dobra dobra co z jakością obrazu z BD -otóż na kilku płytach BD nie dostrzegliśmy jej!!
Dodam tylko, że VT60 ma nie skalibrowany, może gdyby miał -tego nie wiem, namawiam go.
Samo życie.

Tutaj wlasnie sie nasze drogi rozchodza.
Dla mnie drozszy player BR, to glownie narzedzie do odtwarzania oryginalnych plyt BR.
Nie interesują mnie tez zadne Iple, Tvn Playery itp. Nie oczekuje od BD nic wiecej, wazny dla mnie jest mechanizm, jakosc i solidnosc. Dobry player BR (np.UD7007) smialo tez moze konkurowac z tanszymi odtwarzaczami CD, ale i tak milosnik toru stereo bezwglednie zakupi dedykowany player CD, a do calej reszty zakupi np. NA7004 (odtwarzacz sieciowy audio) i to bedzie pelne uzupelnienie zestawu
Odtwarzacz sieciowy Marantz NA7004 - Newsy sprztowe

Tak wlasnie ja podchodze do tematu, a ze mozna inaczej, pewnie ze mozna. Ja ide inna droga, ale nie narzekam ze cos 3x drozsze, nie czyta tego co budzetowy sprzet, bo wiem ze nie do tego zostal stworzony.

Nie mam nic przeciwko tym fikusnym odtwarzaczom BR, sam mam w sumie 5 sztuk w domu, ale tam gdzie mam cale kino, chce miec porzadny, solidny a przy tym dobrze wygladajacy klocek, a nie cos co wyglada jak zabawka.
"Duzy i nieporeczny" to zaden dla mnie argument, raczej zaleta.
Moze to wydac sie smieszne, ale sa ludzie ktorzy maja w swoje kolekcji po kilkadziesiat/set plyt BR.
Ja mam ich sporo, Gerus z tego co pamietam, tez ma bardzo zacna kolekcje.
Na zagranicznych forach, tym bardziej. Jest bardzo duzo osob ktorych nie interesuja pliki z sieci.
Nie zauwazylem tez, zeby ktos z nich narzekal na brak "multimedialnosci", jak wspomnialem, do takich zabaw, kazdy sobie dokupi wszystkoczytajacy player. Tych tez jest calkiem sporo, od tych po 300zl, do kilku tysiecy.

Zeby nie bylo, ja nie jestem przeciwniekim tej calej multimedialnosci. Jak wspomnialem, jezeli cos deklaruje producent, to te warunki powinny byc spelnione, a mam wrazenie ze te "porzadniejsze" klocki nie sa stworzone do takich zabaw, producenci to wiedza, klienci ktorzy to kupuja tez, ale mimo to chca nadazyc za tymi wszystkimi tanszymi Samsungami, LG itp. bo te czytaja (jak sie domyslam) prawie wszystko.

Ja uwazam, ze jak cos jest do wszystkiego, to jest do niczego, a w najlepszym wypadku bedzie problematyczne (mniej, lub bardziej) W przeciwnym wypadku nie byloby tych wszystkich postow.
Blu-ray nie bedzie audiofilskim odtwarzaczem plyt CD, amplituner nie bedzie nigdy wzmacniaczem, a tv nigdy nie bedzie projektorem.
Ale jak ktos na trafi porzadny, a do tego tani player BR, ktory nie ma wiekszych problemow z plikami, a kupujac nie widzi zadnych powodow do zakupu duzo drozszego, to ok, tylko sie cieszyc. Nie mam nic przeciwko.
Ja zostaje przy porzadnym BR do plyt, a do plikow (tak zeby sie nigdy nie stresowac) zakupilbym inny klocek, ale nie bede zgrzedzil, ze player BD jest zly, bo nie czyta tego, czy tamtego pliku z sieci (zazwyczaj pirackiego filmu).
 

SDman

Banned
Ja uwazam, ze jak cos jest do wszystkiego, to jest do niczego, a w najlepszym wypadku bedzie problematyczne (mniej, lub bardziej)

Tutaj strasznie się mylisz, BD jest do obrazu (nie do stereo tutaj zgoda) ale pod każdą
postacią w jak najlepszej jakości.
Taki jest BD-F6500.

Pozdr.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tutaj strasznie się mylisz, BD jest do obrazu (nie do stereo tutaj zgoda) ale pod każdą postacią w jak najlepszej jakości.
Taki jest BD-F6500.

BD jest do odtwarzania oryginalnych plyt BR, do tego zostal stworzony w systemie kina domowego.
Do tego sluzy ten klocek. Czynnosc odtwarzania plyt ma przebiegac bezproblemowo, jezeli tak nie jest, to dla mnie takie urzadzenie bedzie bublem, bez znaczenia na cene.
Cala reszta, to kombinowanie. Mam tu na mysli pliki, a nie funkcje typu "SmartTV".
Nie ma co sie oszukiwac, bo taka jest prawda.
Nie neguje tego, bo sam nigdy nie bylem swietoszkiem, chowalem sie na piractwie, jak kazdy w tamtych czasach, ale jak czytam ze ktos kupuje player za 2000zl, a potem placze ze mu nie czyta pirackiego filmu, to mnie to zwyczajnie smieszy.
Jezeli ten Samsung, jest takim idealnym urzadzeniem, to ok (ale HTPC nigdy nie bedzie, prawda?).
Nie znam go, wiec nie bede fantazjowal, ale tez nie zamierzam splaszczac dyskusji i porownywac go do innych klockow za 5x/10x drozszych, a tym bardziej jako wade, wytykac w nich gorsze funkcje "multimedialne".
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
BD jest do odtwarzania oryginalnych plyt BR, do tego zostal stworzony w systemie kina domowego.
Do tego sluzy ten klocek.
....i porownywac go do innych klockow za 5x/10x drozszych, a tym bardziej jako wade, wytykac w nich gorsze funkcje "multimedialne".
Zapewniam, że BD odtwarza świetnie w końcu to Blu i jak piszesz do tego został stworzony.
Napisałem porównanie 3x, Ty podnosisz poprzeczkę na 5x/10x to juz przesada z takimi już nie ma szans jako BD.

Forum i Nasze dyskusje dają dużo do myślenia osobom mającym mniejszą wiedzę.
Dziekuję za zainteresowanie :) .

Pozdr.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
jgghgjjhvj jyjyjtijhjfhf


spokojnie za błędy trzeba płacić, też tak miałem.
Sony S490 sprzedałem z 50% stratą i nawet nie Wiesz jak bardzo się cieszyłem,
że pozbyłem się bubla !

Pozdr.

Panowie coś mi się stało. Nie rozumiem co piszecie:) Pawelito1985 pisze w jakimś dziwnym dialekcie, albo już wydał przy klawiaturze ostatnie tchnienie?. A najgorsze w tym wszystkim, że SDman go rozumie i mu jeszcze odpowiada. Obiecuję że już nie będę pił alkoholu niewiadomego pochodzenia:D
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Z tego co patrze Sony zaczelo robic fajne blu ray. Design jak dla mnie bajka, wyjscie coaxial do stereo czego u innych brak.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Dlaczego koniec zalet? Z tego co czytam to prezentuja bardzo dobra jakosc obrazu. No do stereo coaxial sie wykorzystuje, bo HDMI i optyk srednio sie do tego nadaje a Analog RCA to zalezy od DAC w samym blu ray.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
No tak oczywiscie ale nie kazdy ma osobne CD i czyta plytki w blu ray a nastepnie jakos musi jeszcze ten sygnal przekazac na amplituner, wtedy coaxial jest najlepszy. Ja nie mam i korzystam z analogu a zdaje sobie sprawe z tego ze DAC w panasonica za 599 nie jest wybitny.
 

Borixon

Active member
Bez reklam
No tak oczywiscie ale nie kazdy ma osobne CD i czyta plytki w blu ray a nastepnie jakos musi jeszcze ten sygnal przekazac na amplituner, wtedy coaxial jest najlepszy. Ja nie mam i korzystam z analogu a zdaje sobie sprawe z tego ze DAC w panasonica za 599 nie jest wybitny.

Tak jak mówisz Panie, na tą chwilę też używam Blu-ray'a jako odtwarzacz CD bo chwilowo mnie nie stać, a po co kupować na siłe. Miałem Technica wcale nie taki słaby model lecz haczył już płyty i żadne zabiegi mu nie pomagały więc poleciał do żyda a po drugie to lepsza jakość jest na obecnym Blu-ray'u oczywiście po analogu.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Na Pana to trzeba miec wyglad i pieniadze ;) A mowiac powaznie tez mysle o CD aby blu ray zostawic tylko do filmow a muzyke odtwarzac na sprzecie do tego stworzonym, zrodlo tez ma znaczenie.

Na twoim miejscu sprawdzilbym jeszcze stereo po coaxialu bo widze ze 360tka ma takie wyjscie.
 

coper_pl

New member
Sdman, zachwalasz tego samsunga. Sam sie nad nim zastanawiam, ew. nad 7500, ale czy moglbys napisac czy odtwarza bez problemu mkv 1080p z dts hd? No i jak z napisami? Czy moga byc srt w osobnym pliku?
Mam LG390, ktore jest swietne, ale mkv z dzwiekiem hd nie obsluguje...
Z gory dziekuje!
 

SDman

Banned
Sdman, zachwalasz tego samsunga. Sam sie nad nim zastanawiam, ew. nad 7500, ale czy moglbys napisac czy odtwarza bez problemu mkv 1080p z dts hd? No i jak z napisami? Czy moga byc srt w osobnym pliku?
Mam LG390, ktore jest swietne, ale mkv z dzwiekiem hd nie obsluguje...
Z gory dziekuje!

Witam,
zwróć uwagę co przeważnie zachwalam, Smart TV to jak dla mnie jest przez 95% wykorzystywane
i działa lepiej niż najlepiej.
Czyta wiele kontenerów TS, M2TS, vob z Nikona i wiele różnych plików (przeważnie od znajomych)
Największe zdziwienie jak odczytał plik z nagranym programem na Technisat HD K2, tego nie robi
nawet PC bez odpowiedniej wiedzy.

Kino mam rasowe ale 5.1 DTS oczywiście jak chcę wrzucam BD lub DVD (skalowanie znacznie lepsze niż Sony S490 z 2012r) i śmigam.
Wystaw jakąś próbkę czegoś co Ciebie interesuje to ściągnę i zobaczę.
Sam tym się nie trudnię.

Pozdr.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Wybacz kolego ale jestes bardzo malo wiarygodny w swoich opiniach nt. kiepskosci Sony a rewelacji Samsunga. Pierwszy raz sie spotykam z ulozonym gotowym "wypracowaniem" wychwalajacym samsunga pod niebiosa i ostra krytyka sony a nastepnie wklejaniem go w rozne watki a wlasnie z takim twoim zachowaniem spotkalem sie przegladajac forum...:spam: Ile Ci samsung placi za taka robote?
 

SDman

Banned
Wybacz kolego ale jestes bardzo malo wiarygodny w swoich opiniach nt. kiepskosci Sony a rewelacji Samsunga. Pierwszy raz sie spotykam z ulozonym gotowym "wypracowaniem" wychwalajacym samsunga pod niebiosa i ostra krytyka sony a nastepnie wklejaniem go w rozne watki a wlasnie z takim twoim zachowaniem spotkalem sie przegladajac forum.. Ile Ci samsung placi za taka robote? nic :spam:

Witam,
nie wiesz i nigdy nie będziesz wiedział, dopóki nie kupisz BD-F6500.
Po przygodzie z Sony S490 przez pół roku wyrobiłem sobie o nim opinie bardzo negatywną,
Infolinia Sony to porażka 0[zero] kompetencji i zbywanie jak najszybciej.
Po odsprzedaniu z 50% startą byłem zachwycony.
Posiadam PDP 50ST60 z BD-F6500 to mega komplet.
Robię to tylko po to aby ludzie nie popełniali błędu kupując coś innego.
Ty "kolego" nie musisz.
Ne pracuję u nikogo tyko u siebie.

Pozdr.
PS.
zawsze możesz tak jak ja odsprzedać DMP-BDT 210 i kupić Samsunga :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry