Jaki Blu-ray zamiast BDP-150? (sensowne napisy)

frapp

New member
Od 2 tygodni używam BR Pioneer BDP-150. Odtwarzacz sprawuje się ogólnie dobrze. Czytałem np. opinie o długim ładowaniu płyt BR. Nic takiego u mnie nie ma miejsca. Za to niestety nie do przyjęcia jest dla mnie rozmiar napisów wczytywanych z plików txt oraz brak wyraźnego czarnego obramowania czcionki. Na moim TV 51' z odległości około 4m po prostu czytanie napisów męczy. Nie dość, że małe to jeszcze nie widać czcionki na jaśniejszym tle. Ojciec posiada Panasonica BDT-500 i przynajmniej napisy są dobrze widoczne na jasnym tle. Z tego co dodatkowo zauważyłem to Pioneer nie czyta mi jednego pliku MKV z którym Panas radzi sobie bez problemu. Do tego nie doszedłem jeszcze jak na stałe ustawić kodowanie polskich znaków. Za każdym razem trzeba grzebać po menu. Da zainteresowanych dodam jeszcze, że Pioneer w porównaniu do Panasonica jest mega głośny. Za to Panas ma ogromnego minusa za touch pada na pilocie. To rozwiązanie jest po prostu idiotyczne. Tylko utrudnia obsługę.

Ale do konkretów. Potrzebuję odtwarzacz BR, który będzie miał możliwość ustawienia rozmiaru napisów oraz koniecznie czcionka musi mieć czarne obramowanie. Do tego musi bez problemu czytać pliki z dysków USB oraz dużych pendrive w systemie plików NTFS. Musi bez problemu czytać MKV oraz posiadać dobre skalowanie SD do FullHD.

Zaznaczam, że maksymalna cena to 800 zł. Bardzo proszę o pomoc i pozdrawiam!
 
Ostatnia edycja:

bananesz

New member
Kolejne pytanie o BR z możliwością zmiany wielkości czcionki i znowu brak odpowiedzi. Szkoda że nikt nie chce pomóc.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Od wczoraj mam Asusa O/Play BDS-700.
Zmianę wielkości czcionki i chyba jej umiejscowienia ma.
Skalowanie obrazu na najwyższym poziomie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry