Blu-ray do max 600 zł.

Przemo86

New member
Witam,
posiadam zestaw głośników Jamo s 506 + Sub 210, który jest podłączony do amplitunera Onkyo TX 609. Jak do tej pory filmy HD 720 i 1080 oglądałem poprzez PS3 za pomocą programu PS3 media serwer. Mimo wielu zalet tego programu, ma też wady. Komputer stacjonarny musi cały czas pracować, a samo kopiowanie nie tyle długo trwa co pliki potrafią bardzo spuchnąć np. z 8 GB do nawet 30 GB. Ponadto czasami filmy 1080 się zacinają (procesor nie wyrabia) :/

Pod samą konsolę nie da się niestety podpiąć zewnętrznego dysku twardego, ponieważ konsola nie widzi takowego (chyba, ze jest sformatowany do jakiegoś tam formatu), ale wtedy film musi być dzielony, ważyć do max 4 GB i z lektorem, a takowych nie posiadam. Nie jest to dla mnie, dlatego postanowiłem zainwestować w odtwarzacz Blu-ray, który podepnę sobie pod amplituner i wszystkie filmy będę oglądał z pominięciem PS3.
Odtwarzacz, który mnie interesuje, to przede wszystkim taki, który odtwarza filmy w formacie mkv z polskimi napisami z dysku zewnętrznego. DVD,BluRay,MP3,MP4,Divix to jak wiadomo tez musi być.Podobnie z dekoderami dźwiękowymi. Generalnie najlepiej jakby odpalał wszystko :) Równie ważna jest jakość obrazu.

Kwota, którą chcę przeznaczyć nie jest ostateczna. Jeśli w wymienionej kwocie nie ma nic naprawdę godnego uwagi, to proszę o inne droższe propozycje.

Pozdrawiam
 

gerus6

Active member
Bez reklam
Do takich formatów jak Ty chcesz odtwarzać, to chyba najlepszy będzie jakiś odtwarzacz multimedialny, a nie blu-ray.
 

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak jak wspomniał gerus6 możesz rozejrzeć się za odtwarzaczem multimedialnym również , ja posiadam odtwarzacz BR Panasonica BDT220 i nie narzekam ;) Odtwarza pliki MP3, Audio , FLAC, Mkv (choć miałem z 2 x problem z napisami ) , MP4 , DVD ( ale nie wiem czy obrazy ISO też - nie sprawdzałem) . Ciekawą propozycją ale już droższą jest Asus BDS 700 , zastosowana jest w tym odtwarzaczu technologia Qdeo ,widze również że odczytuje ISO ale opinii o nim troche mało , jednak warto zerknąć na specyfikację ;)
 

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
Powiem ci że nie wiem od czego to zależy ale właśnie były problemy z niektórymi filmami mkv u mnie z napisami osobno , nie ważne czy to był plik który zajmował 1 gb czy 7 np. do Django dobrałem napisy i było ok ale do Kompanii Braci nie dało rady ( kiedy "wkleiłem" do filmu te napisy takim programem , to po kilkunastu sekundach odtwarzania obraz się zaciął a dźwięk płynął dalej ;p ) Filmy odtwarzam na zwykłym pendrive o pojemności 32 GB ,więc możliwe że taki sam będzie efekt w przypadku dysku zewnętrznego , choć w sumie to nie zastanawiałem się nad tym czy źródło danych ma wpływ na odtwarzanie mkv z napisami , muszę to posprawdzać :)
 
Do góry