Blu-ray do 350zł~ i do mkv

Ari911

New member
Witam.
Poszukuje odtwarzacza do oglądania głównie filmów mkv (720p) (w przyszłości 1080p), oraz zwykłych avi.

Najważniejsza cecha jak już wspomniałem to odtwarzanie filmów "z komputera" mkv, avi, bez problemu - nie na zasadzie jeden chwyci drugi już nie, (wraz z czytaniem napisów).

Druga cecha bez awaryjność.

Trzecia cecha to mniej więcej szybkość odtwarzacza, nie chciałbym żeby był bardzo ociężały w menu.


Inne rzeczy takie jak FLAc, Wifi nie są dla mnie ważne.

Ogólnie z oferty RTV Euro Agd wybrałem kilka modeli które mnie zaciekawiły:

Dobre opinie:

LG BP325

Sony BDP-S1100

Samsung BD-F5100

Nieznane:

Panasonic DMP-BD79

Samsung BD-F5500

Philips BDP5500


Czy coś polecacie lub odradzacie?
 

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
To może prędzej jakiś odtwarzacz multimedialny ? Jeśli korzystasz z plików z PC a nie płyt to np. WD TV Play: odtwarzacz multimedialny z WiFi i Ethernet - cena i specyfikacja
powyżej dałem tylko przykładowy model , w kwocie którą chcesz wydać znajdziesz jeszcze kilka wartych uwagi modeli , też innych producentów , ja posiadam Blu-ray i czasem są kłopoty z napisami do mkv kiedy odtwarzam film z pendrive
 
Ostatnia edycja:

Ari911

New member
Dokładniej to ma być blue-ray do znajomego który nie ma internetu, komputer który posiada nie nadaje się już na odtwarzanie filmów hd a jego ulubionym nośnikiem są płyty DVD+R :D i chce kupić coś nowego od swojego Mantowego divxowego odtwarzacza z 2006~? który mu będzie czytał aviki jak i już nowy standard mkv, filmy HD :)

-------
Ja osobiście jestem zwolnieniem PC + HDMI + LCD = The Best Player Ever, niestety znajomego nie podziela mojego entuzjazmu do zakupu nowego komputer, jest typem gniecenia gotówki w ręce. ;)
 

Ari911

New member
Jeśli byś miał wybór:

Sony BDP-S1100

SAMSUNG BD-F5500 (seria F model 2013)

LG BP520
LG BD660

Philips BDP2180 (Telewizor ma też philips byłby komplet)


---
Kurde to jest to, że przy zakupie DVD / Blu-ray człowiek nie ma jasno określonego co jest lepsze a co gorsze, tylko musi się na koniec kierować wyczuciem, opiniami albo by musiał brać 5 odtwarzaczy do domu i po 1 dniu testów 4 z nich oddać.
 
Ostatnia edycja:

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ciężko mi powiedzieć jak się te odtwarzacze będą spisywały , ja mam ciut wyższy model Panasonica ( BDT220) i jestem zadowolony , filmy z pendrive'a odtwarza bez problemu , bardzo ładny obraz , żywe kolory, nieźle interpoluje do Full HD filmy DVD , bez problemu otwiera tak samo pliki FLAC. Jedynie miałem z 2,3 razy kłopot z napisami do mkv , trzeba zwracać uwagę jak się film pobiera ( najlepiej jak są napisy wklejone - chyba że kolega woli z lektorem )
Dlatego też poleciłem ci BDT-120 ;)
 

pierwszyy

Member
Witam.
Najważniejsza cecha jak już wspomniałem to odtwarzanie filmów "z komputera" mkv, avi, bez problemu - nie na zasadzie jeden chwyci drugi już nie, (wraz z czytaniem napisów).

Druga cecha bez awaryjność.

odtwarzacz bluray to nie komputer i wcześniej czy później trafisz na plik, którego nie odtworzy. Podobnie z napisami, trzeba wiedzieć co odtwarzacz lubi najbardziej i co jest najbardziej uniwersalne - ja preferuje napisy *.srt. Poza tym regulacja napisów/czcionki (wielkość, kolor czcionki, kolor tła, pozycja, ilość linii itd.) jest zwykle żadna (co innego w komputerze). Z bezawaryjnością też jest różnie.

Proponuję lg bd650/bd660 lub pokusić się o złożenie htpc - za 350zł da się :)
 
Do góry