Ze świata smartfonów/smartphonów (niepotrzebne skreślić)

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ja już kiedyś tak zrobiłem, chyba o tym nawet pisałem. Byłem wtedy jeszcze na studiach. Nr do swojej dziewczyny miałem dosłownie obok numeru do swojej opiekunki, prowadzącej dziś już prof. Wróciłem późno z labu, około północy, więc napisałem do dziewczyny, że już jestem, buziaczki i inne całuski w różne zakamarki :D
Oczywiście wiadomo, że niechcący SMS poszedł do kogoś innego :D

Nad ranem w labie oczywiście był niezły ubaw, ba wspominają do dziś :D
Prowadzącej relacja też jest ciekawa: Śpię, nagle słyszę SMS, wybudziłam się, a chłop obok na to; kto wysyła Ci SMSy o tej porze? Spojrzała, że to ja i dziwiła się, co mogę od niej chcieć w środku nocy, a że praca o tej porze w labie to nic dziwnego, myślała się, że coś się stało... dopóki nie otworzyła treści.... :D


Dlatego tak bardzo czekam na funkcję "cofnięcia SMSa" :D
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pisaliśmy kiedyś o tym, już na samą myśl ciary przychodzą.
Pal licho jak sms poleci do bliższych znajomych, ale co z resztą? Nawet nie chce myśleć :)

Na funkcję kasowania sms już chyba się nie doczekamy.
To było genialne rozwiązanie, do dziś nie rozumiem dlaczego się jej pozbyli.
 

Amin32

New member
Gmail ma funkcjonalność cofnięcia wysłanej wiadomości. Można to zrobić do 30 sekund od jej wysłania. polecam, bo kilka razy uratowała już moją reputację :)
 

Kamil_89

Member
Panowie od ponad tygodnia korzystam z HTC U11. Długo się zastanawiałem co wybrać i szczerze mogę polecić ten telefon w 100%. Brałem pod uwagę tylko Android (wystarczy że mam iPhona z pracy). Po długiej selekcji została S7edge, S8 i U11. Pomimo szerokich ramek i braku Jacka wybrałem HTC. Samsung S8 niestety pomimo że jest flagowym telefonem ma słabo zoptymalizowaną nakładkę i lubi się zaciąć, problemy z różowym wyświetlaczem oraz kiepsko umieszczony czytnik były wadami które przeważyły na korzyść HTC. Co do jego samego U11 to telefon najbardziej uniwersalny z tych flagowych, bardzo dobre podzespoły, świetna nakładka, płynne działanie systemu, wysokie miejsce w ranikingach, dodatkowo bardzo dobry aparat, ta sama półka co S8, minimalnie gorzej od Pixela i Nota. Jedna z lepszych jak nie najlepsza sekcja audio. Pomimo braku Jacka dołączone słuchawki z redukcja szumu na USB są warte polecenia, dodatkowo HTC ma świetne oprogramowanie. Jak ktoś korzystał z HTC One M7 to tu się nie zawiedzie :)

Żonie kupiłem Samsunga S7 (Flat) i Samsung wypada słabiej, w szczególności pod kątem baterii i aparatu.
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Najciekawsze rzeczy dzieja się dzisiaj w telefonach sredniej i niskiej polki.
Chinczyk chyba rozwali system zanim go przejmie.
"Średnich" telefonów mogących wybraną funkcjonalnościa dorównać, czy wrecz
zawstydzic uznane flagowce jest sporo. Aż trudno sie polapac. Ostatnio jednak moja moją uwagę przykuł telefon nie aspirujący nawet do klasy średniej. Przypadkowo dostałem do ręki Huawei p8 lite 2017. Pierwszy szok sprawiła jakość wykonania i uzytych materialow. Kolejny szok - szybkość działania, zarówno czytnika linii papilarnych (pół sek moze?) Dalej kamery - zrobienie zdjęcia w dzień, przy użyciu przycisku za stanu zalockowany/wygaszony ekran w 0.9 sek. Po zmroku o pół sek dłużej ale tablice rejestracyjne delikwenta przede mna calkowicie czytelne. Ostatni szok cena : na okoloswiatecznej promocji 69.99e + 4e za zdjecie simloka (samodzielnie, praktycznie automatycznie przy użyciu programu "dla idiotow"). Wiadomo że nie zawiera on pierwszoligowych komponentów, a normalna cena jest dwukrotnie wyższa, ale telefon jest szybki i dla kogoś, komu wystarcza 16 GB pamięci (jest slot na kartę mikroSD ale to Android 7), nie przykladajacego wagi do kamery ( pomimo braku stabilizacji, jakosciowo gdzieś pomiędzy SGS6, a SGS7), czyli mamie, dziecku powinien służyć dobrze. W każdym razie jest tonjuz chyba czas aby zacząć sie przygladac generalnie "chinczykom" z każdej półki.
 
Ostatnia edycja:

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Pierwszy kontakt z produktem od Huawei miałem chyba w 2012. To był jakiś smartfon i już wtedy robił dobre wrażenie. Do niedawna nie interesowałem się ich produktami. Jakiś niedawny czas temu padł mi tablet i była pilna potrzeba zakupu czegoś nowego. Podczas wizyty w jednym z marketów sieciowych wpadł mi w oko Huawei MediaPad M3 Lite z audio od Harman Kardon. Patrząc na parametry, jakość wykonania i cenę to w zasadzie nie było innej opcji. Jak ktoś szuka to polecam. Cienki, lekki z bardzo dobrym aparatem i audio.
To samo ze smartfonem P8 Lite Dual. Chińczycy naprawdę odrobili lekcję i nie ma się tak na prawdę do czego przyczepić.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Ja mam p8 zwykly, czyli w metalowej obudowie i p9 lite. Zlego slowa o tych telefonach nie moge powiedziec. Huawei vs Samsung niebo a ziemia. Jedynie aparat do bani.
 

Kamil_89

Member
Z tym niebo a ziemia to ostrożnie. Miałem P8, z resztą nadal mam ale pójdzie na sprzedaż. Telefon bardzo dobry, w szczególności jeśli chodzi o wykonanie, szybkość działania, nakładkę oraz cenę. Ale porównując go do flagowca Samsunga z 2015 r czyli S6, to jednak słabiej wypada pod kątem aparatu, wsparcia, ekranu oraz wodoszczelności.

Huawei dobra firma, teraz trochę mają kłopoty z oskarżeniami o współpracę z chińskim wywiadem ale śmiało można polecać, oczywiście trzeba wcześniej poczytać o danym modelu bo produkują tyle różnych modeli że można się pogubić.
 

bubafat

Active member
Bez reklam
To prawda,a w wyższej klasie ogólnie nudy od dwóch lat ;)

No nie takie znowu nudy. ;)
Troche emocji jednak bylo - telefony zapalajace komus spodnie na tylku, samochody, czy domy....flight bany. Kompletne przedsprzedaze milionow egzemplarzy w ciagu 2 minut, ceny osiagajace astronomiczne wymiary (1300+ $).
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mialem s3, s4, s5 a5 zaden nie wytrzymal roku. Huawei. juz 2 rok uzytkuje wiec.... :) No i nie wiem co to zawieszanie sie :)

Aparat zgadzam sie huawei ma do bani, aczkolwiek w a5 po roku aparat padl - fokus nie dziala.

Też miałem, a do tego iPhony, iPady itp. Fakt, nie miałem Hławeja, czy tego drugiego wynalazka.
Jeżeli chodzi o wytrzymałość, to i owszem, ale Samsung, to taka sama "padaka" jak Apple czy HTC.
Tyle, że to już standard, słuchawki naszpikowane elektroniką, szybkie cykle = więcej awarii.
Dodatkowo, Samsungów sprzedaje się na potęgę, wiec i statystycznie więcej lamentów (negatywnych opinii).
Zakładałem parę lat temu wątek, zdania nie zmieniam, ale tłumaczę to też wspomnianą ilością sprzedanych urządzeń. Lepsze dla mnie, nie znaczy pierdyliąt sekudny szybciej otwierająca się aplikacja.
Dla mnie liczy się też funkcjonalność i na chwilę obecną nie widzę dla siebie nic lepszego od Samsunga.
http://www.hdtv.com.pl/forum/serwis/98667-samsung-dziekuje-do-widzenia.html
 
Ostatnia edycja:

bubafat

Active member
Bez reklam
Mnie nie padl zaden z telefonow Samsunga (od pierwszego SGS) I czekam na nowa line. Sposrod 3 tabletow tej firmy, dotychczas padl mi jedynie Note 8 I to dwukrotnie.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mi padł wyświetlacz w S6 Edge, ale w serwisie wymienili od ręki.
Zresztą jak się okazało, szefową była bardzo fajna kobitka i szybko się dogadaliśmy ; )
Z tabletami nigdy nie miałem problemów, do dnia dzisiejszego doszło ich trochę. http://www.hdtv.com.pl/forum/1041075-post83.html
Uważam, że nie mają żadnej konkurencji. iPad jako "król" (którego byłem wielkim miłośnikiem), może już dla mnie nie istnieć. W mojej ocenie Samsung (jako jedyny) już go przegonił.
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Iphona 5 kupilem z mysla o tidal i Airplay. Nie wiem... moze ze 3 - 5 razy go ladowalem. Wsadzilem spowrotem do pudelka, nie chodzi ze jest zly, chodzi o to ze leniwy jestem i nie chcialo mi sie go "uczyc" obslugiwac.

Ja do samsungow mam pecha, nie wiem czemu. Widocznie nie sprawdzaja sie u mnie, gdzie pracuje w branzy metalowej gdzie kurz i pyl metaliczny to norma albo tez wysoce prawdopodobne jest to ze telefony sa zaprogramowane ze po ilus godzinach rozmow ma je szlak trafic.
Potem przeskoczylem z samsunga s5 na huaweia
osmio rdzeniowego - bardzo zauwazalny przeskok wydajnosci i tak mi zostalo. Napewno huawei nie dorownuje samsungowi pod wzgledem jakosci ekranu, aparatu ale z wiekiem i czasem czlowiekowi zalezy bardziej na niezawodnosci. I tu huawei narazie wymiata, bynajmniej dla mnie (aczkolwiek od niedawna w roamingu restartuje mi sie bezpowodu).

Ostatnio tez te ceny telefonow poszybowaly w gore, w abonamencie nie mam zadnych promocji (bo mam abonamenty rzedu 50 - 70zl a nie jak kiedys 350zl) a placic 3000zl za flagowca - jakos mnie nie kreci.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Koledzy, moja ślubna ma iPhone'a, chyba 5s, czy jakoś tak. Co chwile włącza się jej Blutooth. Jeśli go wyłączy, to paru godzinach znów jest włączony. Wkurzające to. Gmeramy w opcjach i nie możemy znaleźć odpowiedniej. Wiecie jak temu zaradzić? :)
 
Do góry