Ze świata smartfonów/smartphonów (niepotrzebne skreślić)

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dramat, zostaje przy S6, a jak znam życie to wrócą do "home" przy okazji S9.
Ot, cały Samsung. Najpierw coś zabierze, potem da i wmówi, że coś sprezentował ;)
 
Ostatnia edycja:

Sansei6

Member
Bez reklam
Może by przejśc na słuchawki na bluetooth?! Kiedyś telefon bez jacka sie by dla mnie nie liczył, ale po kilku jazdach w deszczu... teraz uzywam słuchawek właśnei na ten system i po za tym tylko, z enie mam "antenowego" radia, to reszta super śmiga, jest dźwięk, sterowanie, odbieranie itp.. są jeszcze pewne niedociągniecia, ale to pewnie wina budżetowych słuchawek... ale przy klasycznych zdarzyło mi sie przez to wejście zamoczyć telefon, a teraz sobie spokojnie siedzi głębiej w kieszeni.

Ja w telefonach czekam na takie co bateria im styknie na choć tydzień, przy uzywaniu ich takimi jakimi sa czyli multimedialnie ale póki co marzenia ściętej głowy, co ;) ale panie czego to nie wymyslą, może i to im się zechce.
 

enocyl

Banned
Zapewne nie ma większych różnic, widziałem gdzieś test i gość stwierdził, że "najlepszy" właśnie ten, aczkolwiek nie sugerowałbym się tym, to tylko kabel ;)



U mnie jest ok, czyli norma.



To prawda. Szczególnie brak możliwości rozbudowy o kartę, już bokiem mi wychodzi usuwanie zdjęć.
Poniekąd rozwiązaniem jest mały dongle (Samsunga) którego opisywałem jakiś czas temu, ale karty to nie zastąpi.
Natomiast bateria? Cóż, sam tu piałem nad tą przypadłością najgłośniej, a teraz? Hmm...
Szczerze? Chyba jednak wolałbym opcje szybkiego ładowania jak typowe (wolne) ładowanie + możliwość wymiany baterii.




Owszem widać ślady, ale taki urok. Coś (dizajn) za coś. Nie uważam tego za wadę.
Aczkolwiek ergonomia (Edge) nie jest już tak dobra jak w S5, no, ale ten dizajn jest warty tego ;)

Generalnie powiem tak:
Mam też S7 Edge, po za kartą SD nie widzę specjalnych różnic, pomijając fakt, że S7 to patelnia, ale dla wielu to zaleta (wielkość ekranu).

Telefony nie są bez wad, ale ogólnie rzecz biorąc - przynajmniej ja, uznaję tą słuchawkę za najlepszą w historii Samsunga i dla mnie nie ma żadnej konkurencji na rynku.
iPhony mam również w domu.
Nic mnie tak nie wkurza obecnie jak brak przycisku "Back", irytacja po przesiadce z Samsunga sięga zenitu ;)

Poczekamy na S8 i się wymieni, chociażby dla SD.
W sprawie baterii się zgadzam. W każdym telefonie jaki miałem od czasu S2 (Note 2, Note 3), po około roku kupowałem nową baterie, bo stara trzymała wyraźnie krócej. W N3 kupiłem sobie oryginalną zewnętrzną ładowarkę i w razie potrzeby wymieniłem baterie. Koszt śmieszny, a bardzo mi się to przydawało. Teraz mam S7 Edge z sporą baterią 3600 MAh, która z Exynosem naprawdę robi robotę. Trzyma spooooro dłużej niż Note 3. Jest to pierwszy telefon, który wytrzymuje u mnie jeden dzień od rana do wieczora. Boję się tylko co będzie po roku. Pierwsze co zrobiłem to wyłączyłem szybkie ładowanie z obawy o "zajechany" akumulator po kilku miesiącach.
Pozatym przeskok jest ogromny i też uważam S7 Edge za najlepszy telefon od Samsunga. Polowałem wcześniej na S6 Edge Plus, ale brak karty pamięci i słaba bateria dyskwalifikuje ten model całkowicie. Nie przemawiają do mnie argumenty o tym, że MicroSD jest niepotrzebne w dobie LTE i "chmur". Szybka karta to podstawa i tyle :)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
To ja też pier...nikuję.
Znaczy się co, nie będzie fizycznego przycisku, a będzie dotykowy?
To też nie będzie u mnie S8, a S7.
S6 był dla mnie strzałem w kolano, by wszystko naprawili/przywrócili w S7. Coś mi zdaje, że źle się wstrzeliłem w parzyste numery. W S6, S8 zabierają, by przywracać w S7, S9 :D
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dramat, zostaje przy S6, a jak znam życie to wrócą do "home" przy okazji S9.
Ot, cały Samsung. Najpierw coś zabierze, potem da i wmówi, że coś sprezentował ;)

Tak jak piszesz - nie inaczej..coś trzeba zmieniać, a że w smartfonach już dużo się nie da bo trzeba by cegły robić a nie tel. to trzeba bzdury robić tak żeby w jednym roku coś zabrać po to żeby w drugim to dać i mówić że to jest fajne :)
Ja sobie nie wyobrażam użytkowników samsunga którym zabierze się wspomniany przycisk..
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Jeżeli Samsung zabierze ten przycisk to trzeba będzie kupić następną S7 i trzymać ją na wypadek śmierci obecnej:D
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Do wyboru do koloru, od 25zł do 60zł:
http://allegro.pl/listing/listing.p...sb&bmatch=base-relevance-floki-5-ele-1-3-1018

Ponoć najlepszy jest WSKEN
Wsken magnetyczny - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
Chociaż jak dla mnie bez różnicy, być może, że różnią się siłą magnesu.
Istotne jest natomiast to, czy ładuje na nim w szybkim trybie, ale nie widzę przeciwskazań.
Świetna sprawa.


Właśnie kupiłem.
Od razu kilka słów, może komuś się przyda.
Trafiłem na bardzo miłego Pana, który wszystko rozpakował i pozwolił posprawdzać, pobawić się.
Wsken vs Baseus ma diodę sygnalizacyjną ładowanie, nie jest złoty. Siła magnesu i szybkość ładowania ta sama. Niestety szybkość jest tradycyjna, mimo użycia szybkiej ładowarki, czyli wbrew temu co podaje opis. Wybrałem Wsken.

Dodatkowo dokupiłem ładowarkę samochodową z odpowiednio wysokim amperażem.
Niestety ta poniższa nie ma bocznych blaszek, latała mi w gnieździe samochodowym, czego efektem było brak zasilania.
s[0]_201606151131088992.jpg


dlatego kupiłem bardziej tradycyjną
3_3.jpg


Sam pomysł uważam za świetny. Przez to, że bateria po roku to szrot, co raz mniej używałem indukcyjnej ładowarki na rzecz szybkiej po kablu. W samochodzie też szybko musiałem podłączać. Wszystko to spowodowało, że gniazdo micro USB w telefonie lub wtyczka stały się niepewne. Czuję, że prędzej niż później uległby awarii mechanicznej, tym bardziej, że tak częste wkładanie wtyczki do tego małego gniazdka spowodowało już u mnie lekkie kłopoty.


Obstawiam, że magnetyczny kabel będzie dopiero w S10, w S11 go zabiorą, by przywrócić w S12 :D
 

Dubek

Member
Bez reklam
Może by przejśc na słuchawki na bluetooth?! Kiedyś telefon bez jacka sie by dla mnie nie liczył, ale po kilku jazdach w deszczu... teraz uzywam słuchawek właśnei na ten system i po za tym tylko, z enie mam "antenowego" radia, to reszta super śmiga, jest dźwięk, sterowanie, odbieranie itp.. są jeszcze pewne niedociągniecia, ale to pewnie wina budżetowych słuchawek... ale przy klasycznych zdarzyło mi sie przez to wejście zamoczyć telefon, a teraz sobie spokojnie siedzi głębiej w kieszeni.

Ja w telefonach czekam na takie co bateria im styknie na choć tydzień, przy uzywaniu ich takimi jakimi sa czyli multimedialnie ale póki co marzenia ściętej głowy, co ;) ale panie czego to nie wymyslą, może i to im się zechce.

Mi się nie podobają słuchawki BT, wolę tradycyjne bo jakoś nie widzi mi się wydawania dużych pieniędzy na kolejne dobre słuchawki. Co do baterii to wątpię że aż takie będą :p
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dzięki za opis Krzychu.
Podsumowując - świetna sprawa, z tą różnicą, że nie ma szybkiego ładowania i jednak WYSKEN.
Ciekawy jestem tylko, że czy żadne z oferowanych nie obsługują szybkiego ładowania, czy też te konkretne?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Wg opisu, jak się wczytasz jest Fast Charge.
Jeśli możemy stopniować szybkość ładowania to indukcja jest najwolniejsza, tradycyjna ładowarka stoi po środku stawki, a szybka to szybka :)
WSKEN i BASEUS to tradycyjna średnia prędkość, czyli źle nie jest ;)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jeżeli Samsung zabierze ten przycisk to trzeba będzie kupić następną S7 i trzymać ją na wypadek śmierci obecnej:D

Jest to na 100% jakieś wyjście..na Twoim miejscu czy Armaniga wolałbym na pewno S7.. niż S8... w takim wydaniu..bo człowiek do pewnych rzeczy się przyzwyczaja..
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Brak fizycznego przycisku, to brak możliwości szybkiego uruchomienia aparatu za pośrednictwem dwuklika.
Podobnie jest z załączeniem samego telefonu.
Trzeba będzie wciskać coś z boku, lub pukać w ekran...
Już te dwie czynności to podstawa.

Jak tego nie będzie, to Samsung stanie się konkurencyjny.
Pozbywanie się jacka to też porażka, ale to mógłbym przełknąć. Nie korzystam zbyt często.
No nic, chyba będzie trzeba poczekać na S9.

Niech jeszcze taki LG wprowadzi "home" i się przesiąde.
Samsung wszystko kopiuje bez zastanowienia, to czas na ruch konkurencji która to wykorzysta.
 
Do góry