Ze świata smartfonów/smartphonów (niepotrzebne skreślić)

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
ja miałam HTC dwa lata, i telefon się trzymał. Ale zaczął się zacinać, restartoać, tracić zasięg. Sporadycznie, ale zdarzało się.

To jest chyba najgorsze, odpukac, ale jeszcze w HTC one nie mialem zadnych niespodzianek. Sprawuje sie idealnie. Mimo ze iP jest bardziej przyjazny, to zdarzaly sie czasem kwiatki, glownie zasieg.
Nie sadze tez, abym mial go trzymac 2 lata. Podejrzewam ze przewinie sie jeszcze przyszly iPhone, lub nastepne wydanie HTC two ;)
Jedno moge powiedziec, mam juz zaufanie do tej marki. To bardzo porzadna sluchawka.

Kurde, ja rozumiem że teraz telefony to kombajny od wszystkiego, ale znacie te powiedzenie - jak coś jest do wszystkiego to jest.... o! :)

W przypadku telefonow, nie do konca. Wezmy taka latarke w telefonie, to prawdziwy skarb ;)
No, ale jak bedziesz ja chcial porownywac do szperacza z wielkim halogenem, to pewnie.
To samo aparat, nie ma co porownywac do lustrzanki, ale jak na tej wielkosci obiektyw, to i tak uwazam ze rewelacja. Mam juz cala kolekcje zdjec, wlasnie z sluchawki. Nie ma placzu i wiem, ze za te 10-15 lat bedzie podobne wrazenie. Obecny stan rzeczy w telefonach, jest juz w pelni zadawalajacy, tylko ta bateria..
 

WiTT

New member
Bez reklam
W przypadku telefonow, nie do konca. Wezmy taka latarke w telefonie, to prawdziwy skarb ;)
No, ale jak bedziesz ja chcial porownywac do szperacza z wielkim halogenem, to pewnie.
To samo aparat, nie ma co porownywac do lustrzanki, ale jak na tej wielkosci obiektyw, to i tak uwazam ze rewelacja. Mam juz cala kolekcje zdjec, wlasnie z sluchawki. Nie ma placzu i wiem, ze za te 10-15 lat bedzie podobne wrazenie. Obecny stan rzeczy w telefonach, jest juz w pelni zadawalajacy, tylko ta bateria..
Oj tak, baterie to klapa na całej długości, gdzie te telefony które szły w rekordy, nawet 2 tyg. bez ładowania ;) :D
Co do reszty zgoda, też tak uważam, czasem małe światełko się przyda z flash'a telefonu, czasem zrobi się szybko zdjęcie bo nie ma się pod ręką aparatu, czasem też włoży słuchawkę do ucha od telefonu co by pograło w drodze z/do pracy. Ale żeby zaraz wdawać się w niuanse, który lepiej gra czy robi zdjęcia... no chyba nie oto chodzi w telefonach :) Wszystkie jak dla mnie "pierdzą" tak samo, czyli kupa basu, dużo "cykania" i mdła średnica. Nijak się to ma do dobrego dźwięku. Ale jak pisałem, ja się po telefonach tego nie spodziewam, a już na pewno nie wybieram telefonu pod tym kątem ;)

BTW: wiedziałeś że nowa Lumia, ta najniższa czyli 520, nie ma flash'a? :shock: nie znajduję słów na taki "postęp technologiczny" w Nokii :?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Oj tak, baterie to klapa na całej długości, gdzie te telefony które szły w rekordy, nawet 2 tyg. bez ładowania ;) :D
Co do reszty zgoda, też tak uważam, czasem małe światełko się przyda z flash'a telefonu, czasem zrobi się szybko zdjęcie bo nie ma się pod ręką aparatu, czasem też włoży słuchawkę do ucha od telefonu co by pograło w drodze z/do pracy. Ale żeby zaraz wdawać się w niuanse, który lepiej gra czy robi zdjęcia... no chyba nie oto chodzi w telefonach :) Wszystkie jak dla mnie "pierdzą" tak samo, czyli kupa basu, dużo "cykania" i mdła średnica. Nijak się to ma do dobrego dźwięku. Ale jak pisałem, ja się po telefonach tego nie spodziewam, a już na pewno nie wybieram telefonu pod tym kątem ;)

Wiciu, tutaj sie z Toba nie zgodze, tzn. rozumiem Cie, ale ja inaczej podchodze do tematu ;)
Dla mnie aparat w telefonie to priorytet, duzo pstrykam zdjec, od tych spontanicznych rodzinnych, do firmowych, bardzo istotna dla mnie jest jakosc takiego zdjecia, oczywiscie w kategoriach aparatu w telefonie. Obecne topowe smartfony robia juz dobrej jakosc zdjecia, a przy dobrym oswietleniu bardzo dobre. Podobnie z filmikami, tez ich sporo krece, iPhone 5 kreci swietne filmiki, mozna sobie sprawdzic w sieci jak to wyglada. Tutaj nastapil duzy postep, to nie jest to co bylo pare lat temu, a jak wiemy nie zawsze mamy pod reka lustrzanke.
Co do glosniczkow w telefonie, to pewnie, chociaz ja nie korzystam z sluchawek, ale wspomniany HTC one, ma zewnetrzne stereo ;) a lezac na polance zawsze przyjemniej sluchac lepszej jakosci pierdziawki.
 

kini0

New member
Bez reklam
A poza tym gadanie że "to tylko telefon i nie ma się co spodziewać..." jest troszkę nie na miejscu u kogoś ze smartfonem. Trzeba było zostać przy Nokii 6310i- bateria 2 tyg trzyma
 

moles

New member
Wczoraj siedziałem tak z 2 kumplami w pracy i przesyłałem mu jakąś instalke gry. Gadamy sobie podczas przesyłu czy giera pójdzie na jego fonie, że 2 rdzenie giga ramu i nagle refleksja: kurde gadamy o telefonach jak kiedyś o komputerach hehe...
 

piter_praga

New member
Posiadałem HTC One jeden dzień i jestem zaskoczony jakością tego telefonu. Jakość dźwięku wydobywająca się z głośników bije inne telefony na głowę, słuchanie muzyki na słuchawkach (AKG K550) jest na prawdę przyjemne i trąci basem jakiego nie doświadczymy w innych telefonach, a to dzięki Beats Audio. Ogólnie bardzo fajny sprzęcik, solidnie wykonany. Mógłby być lepszy aparat, ale co tam, do zdjęć mam cyfrę. W nowym roku planuję jego zakup.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Fajnie, a przeprowadziles aktualizacje? Wyszla kilka dni temu.
W dalszym ciagu podtrzymuje tez zdanie, ze to bardzo udana konstrukcja, a glosniczki swietnie sprawdzaja sie na polance, nie do podrobienia na innym telefonie.
Co do aparatu, to masz na mysli jakosc w porownaniu z innym telefonami, czy ogolnie?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
A co Ty chciales, zobacz na telewizory, amplitunery, czy nawet auta.
Telefony dokladnie tak samo, ledwo sie czlowiek nacieszy, a tu juz nowy model, ale zeby to faktycznie byly drastyczne roznice, to aplikuja duperele i biznes sie kreci. Zeby Cie pocieszyc, to iP5 spadl od dnia premiery 2tys, bo tyle stracisz przy odsprzedazy.
 

WiTT

New member
Bez reklam
Takie życie z gadżetami ;)
Wczoraj mało co nie spadłem z kanapy, na TVN Style jest program Pani Gadżet (w nawiązaniu do oryginału z TVN Turbo). Był mikser.. - funkcje jak to w mikserze.. do tego każda dodatkowa końcówka - w tym wypadku do wałkowania i cięcia makaronu - koszt plus 300zł.. łączna cena za mikser + 2 końcówki 5000zł. Efekt? Makaron im nie wyszedł! :D Za to wyśmienicie wyszedł makaron z... ręcznej maszynki za 250zł! :D
 

Ice_The_Flow

New member
Długo przymierzałem sie do zmiany nokii n8, jak dla mnie telefon posiada wszystko co powinien posiadac + jeden z lepszych aparatow z flashem a nie jakims ledem. Od tygodnia jestem posiadaczem Htc One, przekonało mnie wrażenie solidności, aluminiowa obudowa prezentuje sie pieknie zwlaszcza srebrna. A plastikowe zabaweczki samsunga niech sie chowaja :p
 

Ulababu

New member
A ja w tym przypadku jestem po drugiej stronie barykady :D
Z androidem byłem od praktycznie samego początku pojawienia się go w Polsce, a mianowicie Samsung Galaxy S :D Następnie przez prawie rok S II, chciałem spróbować czegoś większego, więc padło na Note 1, ale mimo update do softa z Note II, wolno chodził, więc kupiłem Note II :]
Wszystko ładnie pięknie, ale jego rozmiar w końcu jednak zaczął mi troche przeszkadzać, dodatkowo po 3 tygodniach pojawiły się jakiś ryski na srebrnej ramce, więc zauroczony FHD, ogólną bryłą i całkowicie inna ramką, zakupiłem S IV ;] W końcu powoli znudzony samsungiem i touchwiz potrzebowałem zmiany ;] Jedyny słuszny tel. na rynku w tamtym czasie to właśnie był HTC ONE ;]
No i wszystko pięknie, nawet go polubiłem, mimo, że S IV miał wg. mnie dużo lepszy i bardziej funkcjonalny aparat.
Na iOS od początku patrzyłem z niechęcią i jeszcze 3 m-ce temu dał bym sobie ręke uciąć, że nie przejdę na iOS. Lecz w końcu mając w szufladzie S IV, a w kieszeni ONE, postanowiłem zaryzykować :D i postawiłem na iP 5 którego odrazu zaktualizowałem do iOS 7. Sam w to do dej pory nie wierze, jak mając wcześniej 5,3 calowe fony, jestem w stanie zaakceptować 4 w iP.
Po prostu się w nim zakochałem i koniec ;] Moja kobieta też, dlatego dla niej musiałem zakupić białego ;p ONE sprzedany, S IV szykuje się na sprzedaż, a ja do momentu pojawienia się iP 6, zostaje przy 5 ;]
Żebym przypadkiem nie tęsknił za andkiem, zakupiłem sobie tablet Nexus 7 v.2, i z zestawienia Tel z iOS + tablet z andkiem jestem super zadowolony ;]
I co najważniejsze, iPhone cały czas trzyma wysoką cene, np. nowy 4S z fakturą zakupu itp. to koszt ok. 1500 zł mimo, że od premiery minęły prawie dwa lata, a porównując, nowego S IV czy ONE, jak dobrze poszukamy to na alledrogo, spokojnie kupimy nowego np. z przedłużenia umowy za 1600-1700 zł, a przypominam, że jest to najwyższa półka tych producentów ;]
 
Ostatnia edycja:

jurass

Banned
I co najważniejsze, iPhone cały czas trzyma wysoką cene, (..) a porównując, nowego S IV czy ONE, jak dobrze poszukamy to na alledrogo, spokojnie kupimy nowego np. z przedłużenia umowy za 1600-1700 zł, a przypominam, że jest to najwyższa półka tych producentów ;]

Czyli wg Ciebie wadą tych topowych telefonów jest ich niska cena. Zawsze widzę, że ludzie narzekają, że coś jest za drogie i że producenci ich rżną aż miło. A Ty odwrotnie. Rozumiem więc, że kupujesz telefon, żeby pokazać, że masz ten najdroższy. I dobrze, nie ma się co wstydzić zamożności.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ulababu, mialem kiedys podobnie jak Ty, iPhone faktycznie sprawdzal sie w kazdych warunkach i nie mialo to nic wspolnego z marka, statusem materialny, czy cena. Ot tak, zwyczajnie funkcjonalny, prosty i dobry telefon. Sama marka "Apple" nie robi na mnie zadnego wrazenia, za to ich produkty tak, maja ograniczenia i to jest fakt, ale nie dla kazdego jest to wada. Pomijajac oczywiscie iTunes, ktorego osobiescie nie trawie. Nie wyobrazalem sobie przesiadki z iP na wiekszego smartfona, typu S3/S4, Htc one itp. Mimo to zaryzykowalem i jestem zadowolony. Malo tego, teraz mysle o S4. Szczegolnie podoba mi sie funkcja filmowania z zalaczeniem przedniej kamery.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Tez jestem przed zakupem telefonu - musi byc duzy ekran wiec Iphone odpada,Xperia Z tez srednio mi sie spodobala,Lg Optimus G Pro - brzydka cegla 5.5 cala,Nokia - lipa,zostal Htc One i Galaxy S4.Gdyby S4 byl w obudowie Htc One bralbym bez zastanowienia,no ale niestety musze poczekac na S5 ktora prawdopodobnie pokaze sie juz na targach za 3 miesiace gdyz S4 slabo sie sprzedawala nie wnoszac nic nowego w porownaniu z S3.Podobno S5 ma miec aparat 16 mpx,cyfrowa stabilizacja obrazu,nowa stylistyke i material wykonania jak i 8-mio rdzeniowy procek ktory jest dla mnie troche smieszny w telefonach.Pozyjemy,zobaczymy...
 

Ulababu

New member
Czyli wg Ciebie wadą tych topowych telefonów jest ich niska cena. Zawsze widzę, że ludzie narzekają, że coś jest za drogie i że producenci ich rżną aż miło. A Ty odwrotnie. Rozumiem więc, że kupujesz telefon, żeby pokazać, że masz ten najdroższy. I dobrze, nie ma się co wstydzić zamożności.
Wg. mnie, wadą tych topowych telefonów jest ich oszałamiająca strata wartości w bardzo krótkim czasie, najbardziej widoczna w momencie, kiedy polscy operatorzy wprowadzają je do sprzedaży. Wtedy na alledrogo lądują nóweczki w śmiesznych pieniądzach wzięte na przedłużenie umowy.
Jeżeli ktoś kupuje nowy tel. z założeniem, że będzie go używał ze dwa lata to raczej na to nie patrzy, ale np. gadżeciarz kupujący Note 3 za prawie 3,000, może doznać szoku, gdy po 3 miesiącach stwierdzi, że mu się znudził, a ceny spadły o 1000 zł ;]
W przypadku iPhona masz jakąś tam pewność, że aż tak wielkiej straty nie poniesiesz.
Doskonałym przykładem na to jest zakupiony przeze mnie 2 lata temu samochód znanej Japońskiej marki. Ostatnio z ciekawości przeglądałem oferty i ku mojemu zaskoczeniu, te same roczniki z takim samym wyposażeniem, a nawet słabszym, kosztują tylko 3-4 tys mniej, niż dwa lata temu, gdzie w przypadku francuzów, czy innych wynalazków, strata była by co najmniej 2-3 krotnie większa.
A kupuje to co mi się podoba i na co mam ochotę, a nie to co wyznaczają trendy,nie muszę się przed nikim pokazywać bo ciężko na wszystko pracuje i powiewa mi opinia innych na mój temat.
 

WiTT

New member
Bez reklam
a tak konkretniej?

ale np. gadżeciarz kupujący Note 3 za prawie 3,000, może doznać szoku, gdy po 3 miesiącach stwierdzi, że mu się znudził, a ceny spadły o 1000 zł ;]
prawdziwy gadżeciaż jest tego świadom :p tak samo jak osoba kupująca najnowszy model samochodu wie, że traci na pierwszych 2-3 kilkadziesiąt procent wartości samochodu oraz to że nowy model jest zawsze nie dopracowany i zdarzają się usterki :D :p
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
a tak konkretniej?

Piszę o Lumii 1020.
Nie wiem czy na dzień dzisiejszy to topowy model Nokii ale jest to niestety plastik,krawędzie są za bardzo kanciaste i chyba telefon jest skierowany bardziej do dzisiejszej młodzieży z Facebooka poprzez kolory obudowy,Windows Mobile nie przypadł mi do gustu,nagrania video przejaskrawione,ekran nie ma rozdzielczości Full HD....
Aparacik 41 Mpx spoko.


W Galaxy S5 powinni poprawić szczególnie wygląd ogólny i dać jakieś aluminium z delikatnym paskiem plastiku lub skóry z tyłu obudowy aby telefon się nie ślizgał i nie wypadał z ręki.
Powinni także poprawić wczytywanie się stron internetowych,aby otwierały się tak jak na kompie oraz polepszyć stabilizacje obrazu przy nagrywaniu video.
Pozostałe rzeczy są już do zaakceptowania jak dla mnie przez wiele lat (dopóki nie będzie nagrywania video w 4k jak i dobrego rzutnika z telefonu....)
Wygląd mógłby być taki,tylko czarny lub srebrny.
 
Ostatnia edycja:

WiTT

New member
Bez reklam
Wiesz, kolory obudowy to akurat argument nie trafiony, iPhone 5c - kolorystyka ;) Takie czasy, taki trend, taki marketing, taki 'target' ;)
Windows Mobile nie przypadł do gustu - ok, to rozumiem.
 
Do góry