Ze świata smartfonów/smartphonów (niepotrzebne skreślić)

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja mam chyba jakieś Deja Vu, albo Ty cierpisz na przypadłość dwubiegunową ; )

Insta? Rozumiem, że masz ma myśli fotki, to tak, są na pełnym ekranie, tyle, że czasami ścina lekko dół i górę , ale to już do proporcji zdjęć trzeba mieć pretensje, a i tak przeglądanie jest o niebo lepsze jak gdziekolwiek na telefonie, ale jak chcesz zobaczyć całość, to chwyć dwoma palcami fotę i masz full ekran. No chyba, że nie włączyłeś opcji dopasowania aplikacji do Folda i masz ten "standardowy" widok.

Z opcją dopasowania (jak nie masz, to włacz w LABS):



Standardowy widok, jak na każdym telefonie, ale i tak więcej widać:

 
Ostatnia edycja:

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Dobra ogarnąłem. Zapomniałem o Labsie. Uczę się tego telefonu na nowo, ale już widzę, że jest lepiej niż w 3. Taki Fold 3+ :D

Wysłane z mojego SM-F936B przy użyciu Tapatalka
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Parę godzin za mną.

Minusy które widziałem w Fold 3 i ciągle są w Fold 4:
- proporcje
- wąski ekran z przodu (jest lepiej, ale mogło być jeszcze lepiej)
Minusy, które straciły na sile:
- zagięcie dużo mniej wyczuwalne i widoczne
- lepszy aparat wyciągnięty z S22+, zoom x3
- brak lagów jak w F3

Plusy:
- pasek nawigacji, którego chyba nie było w F3 (?). Praca z tym to super sprawa, pewnie straszę składaki też go dostaną jak jeszcze nie mają
- głośniki najlepsze jakie miałem do tej pory
- po prostu ekran
- bateria, która sprawdza się zaskakująco dobrze, pewnie za sprawą tego procka najnowszego
[youtube]TSvxpzlRplg[/youtube]

Czekam jeszcze na etui i chyba zostanie ze mną na dłużej.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Przypomni ktoś, ten Smart Switch do robienia kopi telefonu na PC, faktycznie w 100% kopiuje WSZYSTKIE dane 1:1, czy może coś pominąć?
Przywracanie słuchawki po resecie również jest 1:1?

Pytanie do PRAKTYKÓW, bo to, że z założenia tak ma działać, to wiem.

Przerzucałem wielokrotnie, ale głównie z telefonu na telefon, nie pamiętam już czy to były oby na pewno absolutnie wszystkie dane. Nie chciałbym czegoś pogubić po drodze, jakiś starych wiadomości, ustawień itp.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Jestem na bieżąco to wygląda to tak, że ustawienia, dzwonki, wifi, smsy, kontakty bez żadnego problemu. Niestety i tak potem trzeba poświęcić kilka godzin na ustawianie części aplikacji, logowanie się w nich, autoryzacje itd. To jest najgorsza sprawa dla mnie i nawet po kilku tygodniach zdarza się, że gdzieś w jakiejś apce używanej od święta okazuje się, że muszę myśleć nad hasłem...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Właśnie dlatego się obawiam, cała masa haseł, logowań, kodów, nie wspominając już o starych wiadomościach. Te mi ostatnio pogubiło na Whatsupie, a robiłem kopie i za cholerę tego nie idzie przywrócić.

Pal licho, jak przerzucamy na drugi telefon, gdzie mamy dalej wgląd w pierwszy, a ja nie mam na co przerzucić. Jedynie PC.

Zastanawiam się, bo chciałem wrzucić nową folię u Samsunga, chwila roboty, a mają ponoć "specjalną" maszynę do aplikacji. Problem, a raczej porąbana polityka Samsunga (i nie tylko), że chcą dane do logowania, a ja jeszcze na łeb nie upadałem, żeby jakiemuś randomowi oddawał telefon ze wszystkimi kontami, danymi i fotkami na golasa ; )

Pomijam już fakt, że sama praktyka jest niezgodna z literą prawa, ale zastrzegają, żeby ew. zrobić kopie zapasową, bo telefon może wrócić po resecie. Dodatkowo chcą odpalić program diagnostyczny, czy oby na pewno naklejona folia działa z ekranem... litości.

Niby duperela, a problemów cała masa.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Właśnie dlatego się obawiam, cała masa haseł, logowań, kodów, nie wspominając już o starych wiadomościach. Te mi ostatnio pogubiło na Whatsupie, a robiłem kopie i za cholerę tego nie idzie przywrócić.

Pal licho, jak przerzucamy na drugi telefon, gdzie mamy dalej wgląd w pierwszy, a ja nie mam na co przerzucić. Jedynie PC.

Zastanawiam się, bo chciałem wrzucić nową folię u Samsunga, chwila roboty, a mają ponoć "specjalną" maszynę do aplikacji. Problem, a raczej porąbana polityka Samsunga (i nie tylko), że chcą dane do logowania, a ja jeszcze na łeb nie upadałem, żeby jakiemuś randomowi oddawał telefon ze wszystkimi kontami, danymi i fotkami na golasa ; )

Pomijam już fakt, że sama praktyka jest niezgodna z literą prawa, ale zastrzegają, żeby ew. zrobić kopie zapasową, bo telefon może wrócić po resecie. Dodatkowo chcą odpalić program diagnostyczny, czy oby na pewno naklejona folia działa z ekranem... litości.

Niby duperela, a problemów cała masa.
Trzeba było brać F4, a tego opchnąć za 5000 zł. Mam jedną sztukę jeszcze jak chcesz z X-Kom :D
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nawet gdybym wziął - a wyjątkowo mi nie zależy (obecny świetnie się sprawuje), to dalej zostaje ww problem który mnie zniechęca. Zwyczajnie mi się nie chce bawić znowu w konfigurację, głównie tu chodzi o całą masę loginów bankowych itp.
Dla Ciebie F4 w takiej cenie to super sprawa, ale dostajesz też coś nowego, dla mnie byłby to tylko lifting, a za rok i tak biorę F5 - czy chce czy nie chce, chociażby z uwagi na gwarancję.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Chodzi tylko o to że będziesz miał dwa telefony obok siebie. Ja nigdy nie miałem innej sytuacji. Dopiero jak byłem pewny, że przeniosłem/skonfigurowałem wszystko to sprzedawałem poprzedni telefon. Druga sprawa to przy obecnej polityce Samsunga dużo taniej przechodzić co roku na nowszy model niż co dwa lata. Fold 3 na gwarancji jest już do kupienia za 3200 zł, a Samsung daje za niego 5000 zł. F4 wyrwałem za 6300 zł z rocznym ubezpieczeniem i etui Samsunga. Za rok kończy się ubezpieczenie to zrobię przesiadkę na F5 :)
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Fold 3 na gwarancji jest już do kupienia za 3200 zł???


Faktycznie... To chyba trzeba jakiegoś upolować z Fvat najlepiej, w ostateczniosci Fvat marża.
 
Ostatnia edycja:
Do góry