Ze świata smartfonów/smartphonów (niepotrzebne skreślić)

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kurna PRZEPAŚĆ! ; )

Co za bzdura. Przecież między flagowcem, a tym A53 jest przepaść. Kupowałem ostatnio A52s i jest spoko, ale nie poleciłbym go nikomu kto wcześniej miał flagowca od Huawei czy Samsunga.

To co Ty byś polecił, to akurat najmniej ważne ; )
Nie mam czasu i ochoty na kolejną 3 stronicową debatę o upie marynie, ale zacząłbym od sprecyzowania oczekiwań i wymagań, a następnie na ich bazie cokolwiek komukolwiek polecał.

Czytaj ze zrozumieniem. Myślę, że każdy z nas zna z tuzin osób, które nie wydałyby 5-6k za flagowca, czy nawet 3.5k, bo zwyczajnie niczym tak wysoka kwota dla konkretnych wymagań nie jest uzasadniona i to jest świadomy wybór.
Wyobraź sobie, że nie każdy potrzebuje rysika, jeszcze lepszego czy jaśniejszego ekranu, aluminiowej obudowy, szybszego ładowania, czy wyższej klasy foto/video, z zooomowaniem zwierzyny na czele.

Owszem, jeżeli lubisz zaglądać koniowi w gębę z 200 metrów, to bierzesz takiego Ultra od Samsunga, a jak chcesz potem te zęby oglądać komfortowo, to nie przeglądasz na gównianym małym ekranie, tylko bierzesz Folda, otwierasz słownik i dopiero szukasz synonimu słowa "Przepaść", proste. Każdy ma inne oczekiwania.

Ja się zgadzam, to wszystko zazwyczaj (?) jest lepsze, bo trudno żeby nie, jeżeli płacimy x2 lub x3.
Dlatego napisałem, że trzeba być "fanem" (konkretnych zastosowań) - tutaj wpisz cokolwiek, od dizajnu, poprzez konkretne możliwości, kończąc na lansie.

Dziś obecna średnia półka - a co za tym idzie też cena, to już zadawalający poziom dla przeciętnego użytkownika, który ma często wywalone na Twoją PRZEPAŚĆ.
 
Ostatnia edycja:

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Kurna PRZEPAŚĆ! ; )



To co Ty byś polecił, to akurat najmniej ważne ; )
Nie mam czasu i ochoty na kolejną 3 stronicową debatę o upie marynie, ale zacząłbym od sprecyzowania oczekiwań i wymagań, a następnie na ich bazie cokolwiek komukolwiek polecał.

Czytaj ze zrozumieniem. Myślę, że każdy z nas zna z tuzin osób, które nie wydałyby 5-6k za flagowca, czy nawet 3.5k, bo zwyczajnie niczym tak wysoka kwota dla konkretnych wymagań nie jest uzasadniona i to jest świadomy wybór.
Wyobraź sobie, że nie każdy potrzebuje rysika, jeszcze lepszego czy jaśniejszego ekranu, aluminiowej obudowy, szybszego ładowania, czy wyższej klasy foto/video, z zooomowaniem zwierzyny na czele.

Owszem, jeżeli lubisz zaglądać koniowi w gębę z 200 metrów, to bierzesz takiego Ultra od Samsunga, a jak chcesz potem te zęby oglądać komfortowo, to nie przeglądasz na gównianym małym ekranie, tylko bierzesz Folda, otwierasz słownik i dopiero szukasz synonimu słowa "Przepaść", proste. Każdy ma inne oczekiwania.

Ja się zgadzam, to wszystko zazwyczaj (?) jest lepsze, bo trudno żeby nie, jeżeli płacimy x2 lub x3.
Dlatego napisałem, że trzeba być "fanem" (konkretnych zastosowań) - tutaj wpisz cokolwiek, od dizajnu, poprzez konkretne możliwości, kończąc na lansie.

Dziś obecna średnia półka - a co za tym idzie też cena, to już zadawalający poziom dla przeciętnego użytkownika, który ma często wywalone na Twoją PRZEPAŚĆ.
Bzdurzysz :) Albo nie miałeś do czynienia z tego typu smartfonem dłużej niż parę dni, albo... sam nie wiem. Bzdurzysz i tyle, bo piszesz do Lola, który jako ostatnie telefony używał flagowców, a Ty wyskakujesz z przeciętnym użytkownikiem. Mój teściu jest takim właśnie użytkownikiem i mu telefon odpowiada w 150%, a Lolowi nie koniecznie. Mogę się założyć, że nie będzie z Twojego polecenia zadowolony, ale do tego musiałbyś trochę flagowych Huawei poużywać, a potem średniaków od Samsunga ;)
Wyobraź sobie, że nie każdy potrzebuje składanego telefonu, żeby potem pisać o braku rozwoju u innych producentów. Jak już to pojmiesz to będziesz mógł wrócić do polecania telefonów :D
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z braku argumentów, widzę, że znowu wyjeżdzasz znowu z Foldem. Otóż Ci wytłumaczę jeszcze raz.
Fold jedyne co ma, to duży ekran.
Różnica polega na tym, że realnie coś wniósł nowego, bez względu czy Ci się podoba, czy nie.
Twoja słuchawka, czy moich kilkanaście ostatnich, to odgrzewany kotlet liftowany co roku.

Bzdurzysz :) Albo nie miałeś do czynienia z tego typu smartfonem dłużej niż parę dni, albo... sam nie wiem. Bzdurzysz i tyle, bo piszesz do Lola, który jako ostatnie telefony używał flagowców, a Ty wyskakujesz z przeciętnym użytkownikiem. Mój teściu jest takim właśnie użytkownikiem i mu telefon odpowiada w 150%, a Lolowi nie koniecznie. Mogę się założyć, że nie będzie z Twojego polecenia zadowolony, ale do tego musiałbyś trochę flagowych Huawei poużywać, a potem średniaków od Samsunga ;)
Wyobraź sobie, że nie każdy potrzebuje składanego telefonu, żeby potem pisać o braku rozwoju u innych producentów. Jak już to pojmiesz to będziesz mógł wrócić do polecania telefonów :D

Nie tyle, co polecam, co lużno wskazuje, że bez sprecyzowanych potrzeb dzisiejsze średniopółkowce stoją już na dobrym - zadawalającym poziomie. Mam pełną świadomość, że Lolo, nie zejdzie niżej, bo raz, że go znam z forum, dwa, domyślam się, że należy do osób które zapewne jakieś preferencje o których WSPOMNIAŁEM ma i tutaj już rola tańszych słuchawek się kończy, ale mógłbym też napisać, że nie mam pojęcia o preferencjach Lola i potraktować go jako randoma, bo być może nie potrzebna mu aż taka "przepaść", a jedynie potrzebuje przyzwoitej słuchawki na której będą mu działać aplikacje o których wspomina, ale nie koniecznie za drugie tyle. Ew. mógłbym napisać, żeby nie szedł w półśrodki i od razu wystrzelił w słuchawkę za 5k z rysikiem, wszak może się obudzi dusza artysty.
Te preferencje mam ja, Ty i większość świadomych znanych mi użytkowników for, ale nie każdy.

Pomijając Lola, problem polega na tym, że Ty nie przyjmujesz do wiadomości, że ktoś może kupić tańszy telefon, od obecnie posiadanego, pójść w drugą stronę i dalej być zadowolonym. Nie przyjmujesz do wiadomości, że tak na prawdę w typowych scenariuszach, Twój flagowy telefon, nie wiele będzie się różnił w użytkowaniu od średniej półki. Każdy jeden telefon ze średniej półki zrobi zdjęcia, odpali jakiegoś fejsa, insta, komunikator czy w końcu zadzwoni, a reszta którą Ty się ekscytujesz i za nią płacisz, może być dla kogoś zbędna, a wręcz postuka Ci w głowę. Twoja "PRZEPAŚĆ" to farmazon jakich mało, żeby nie powiedzieć jakiś lep marketingowy. Ps. Nie osłabiaj mnie tekstami, z czym miałem lub mam do czynienia na co dzień, bo słabo się robi ; )
 
Ostatnia edycja:

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Armani cały czas brniesz w coś czego nie rozumiesz. Niby dobrze zacząłeś, a potem znowu to samo :D Pisałem do lola, a nie do randoma. Rozumiesz? Do LOLA, a nie ktosia, który kupił telefon i był zadowolony. Rozpatruje konkretny przypadek z konkretnym pytaniem. Jaśniej już nie mogę tego wytłumaczyć, więc jak nie załapiesz to lepiej kończ, bo się zapętlasz.
Do tego wyjeżdżasz z jakimiś rysikami, zoomami... boli Cie to, że nie masz czy co? (pytanie retoryczne, bo wiem, że masz wszystkie telefony... wróć masz wszystko lub miałeś lub widziałeś na wystawie i nic Cie już nie zaskoczy, ani wrażenia nie robi :D). Słowem modelu nie wspomniałem, a nawet marki, tylko i wyłącznie porównałem średniak vs flagowiec, a resztę sobie sam dopowiedziałeś. Chyba masz jakiś wewnętrzny problem, który Ci ciąży i się właśnie uruchomił ;D
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Widze, że nieźle się nafukaleś przy weekendzie :D
Fakt, tak zamotałeś teraz, że nic już z tego bełkotu nie rozumiem.

Cytujesz nabuzowany mój krótki wpis i farmazonisz o przepaściach i bzdurach.
To Ci odpowiedziałem, co sądzę o Twoich przepaściach.
Ja Ci mówię, że tych przepaści nie ma i to bez względu kto o co pyta.
Ty twierdzisz, że są i na tym powinniśmy zakończyć szanując się nawzajem.
Teraz piszesz, że pisałeś do Lola, a ja widzę jeden lakoniczny wpis o jakiś chińczykach.

Ty założyłeś, że Lolo nie zejdzie z flagowca na średnią półkę i ok, ja nic nie zakładałem, bo i nikt nie pisał konkretnie o swoich wymaganiach, a jedynie podał budżet DO 3.5k, stąd też luźny wpis który Cie widocznie zabolał. Potem doszedł Fold, moje telefony, no i Teść :D

Chętnie bym z Tobą pogaworzył, ale od tej telenoweli i pisania folia mi zaczyna schodzić w Foldziku :D
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Narazie wybrałem Whiski Tullamore i film Dokumentalny Rescue :) Właśnie skończyłem jedno i drugie xD

Samsungi z serii a5x już przerabiałem i to w sumie Armanig mnie podpuścił, zachwalał jakieś kilka lat temu w tym temacie (bodajże a52) ale to nie moja bajka, telefon wytrzymał kilka miesięcy, nawet nie pamiętam co się z nim działo tzn czemu musiałem wymienić.


Szczerze lubię eksperymenty i dlatego kusi mnie jakiś chińczyk.
Ale może nie będę ryzykować i klepnę dla świętego spokoju szaajsunga s21+
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Lolo nie będzie ryzykował, ale weźmie...niedobrego Samsunga :D Złoto
Fakt, pisałem kiedyś o którymś A, ale u mnie do dziś działa (chyba nawet ten), a w sumie do dziś są u mnie 3 sztuki, zresztą u Teścia kolegi też działa i zadowolony w 150% :D

PS. U mnie Samsungi generalnie lubią się sypać i to bez względu na cene, takie mam doświadczenia - lub pecha jak kto woli, ale lubię za rozwiazania, a padały już graty od lodówek, laptopów, kamer, kończąc na telewizorach. Jest gdzieś stary wątek w którym robiłem listę, a doszło jeszcze kilka innych których nie dopisywałem i też padły. W sumie Note też chyba był w serwisie z paskiem na ekranie. Natomiast wspomniane 3 sztuki serii A katowane i nie do zajechania, podobnie Fold (mimo swojej kontrukcji), ale to dopiero rok. Także loteria. Generalnie u mnie Samsung TAK, ale byle od gwarancji, do gwarancji ; )

Btw. Od wczoraj nie można się wbić na Chromie na forum i tylko na stronę hdtv, czyściłem ciastka (tylko na stronie) i nic, po za tym, że raz na jakiś czas sie załaduje. Działa na Firofoxie czy na przeglądarce Samsunga. Jakieś rozwiązanie?



 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
PS. U mnie Samsungi generalnie lubią się sypać i to bez względu na cene, takie mam doświadczenia - lub pecha jak kto woli, ale lubię za rozwiazania, a padały już graty od lodówek, laptopów, kamer, kończąc na telewizorach. ]

No u mnie podobnie.
Dopiero Huawei nauczył mnie co to bezawaryjny sprzęt p20 Pro - ile go miałem ze 3 lata? Dopiero zepsół się gdy spadł i roztrzaskał. :). A Samsungi musiałem wymieniać co roku.

Odkurzacze samsunga - dno totalne a płaciłem chyba 3 czy 4 tysiące. Odkurzacz Xiaomi 1300zł i całkiem inna Ligia. Tak jakbyś porównywał poloneza do Mercedesa.

Telewizor Samsunga - a to kurze, a to brak wsparcia aplikacji. Odratowałem sobie ten telewizor bo kupiłem chromecasta.
Kupiłem TV - - TCL no kurna działa i nie chce się zepsuć. Chyba na złość no już byłaby na niego pora :)

Nie wiem co ci Inżynierowie od Samsunga sobie myślą ale chinole ich zjadają na każdym kroku. Co samsung nie wymyśli za 3 - 4 lata chińczyk zrobi to samo i o wiele lepsze.


Ps.
Zapomniałem jeszcze o Samsung Note.
Honor Magic 4 fajnie wygląda ale jeszcze nie dostępny i trochę przekracza budżet xD

No niestety bez usług googla alarmy i powiadomienia mi nie działają. A jednak to muszę mieć. W przeciwnym razie zostałby ze mną p40 pro :)
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Instagram wygląda słabo :D Może kiedyś coś poprawia z aplikacja, na razie najlepszą opcją jest 16:9. Szczerze to myślałem, że już coś poprawili.

Armani korzystasz z Instagrama? Masz jakiś tip? :D

Fałda na środku mniej widoczna, większą szerokość czuć, ale szału nie ma. Tyle z 30 minutowej zabawy.
 
Ostatnia edycja:
Do góry