Ze świata smartfonów/smartphonów (niepotrzebne skreślić)

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Fold 4 i 3.

Screenshot-20220810-195643-You-Tube.png


z-fold-4-fold4-next-to-z-fold-3.jpg
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ceny jak ceny, za to wykup F3 w ramach preordera za 5k to już ciekawa opcja.
Dziś nie ma szans sprzedać F3 w tej cenie, gdzie nowe latają po 4k, a używki po 3-3.5k.
Mało tego, gdyby typowy Kamiński chciał przycebulić, kupiłby jakaś używkę F3 za 3k na olejiksie, zrobił preordera na F4 za 8400zl, czyli wyszedłby 6400zl i wystawił za 7999zl, przytulając 1600zl ; )

Btw. Strasznie kiszkowate te foty Piruś wrzuciłeś, raz F4 srebrny, raz czarny, ten ekran na czarnym F3 zrobił się dziwnie sporo mniejszy od F4, a tu głównie złudzenie optyczne przez zlewającą ramkę ; )
 
Ostatnia edycja:

bubafat

Active member
Bez reklam
Ceny jak ceny, za to wykup F3 w ramach preordera za 5k to już ciekawa opcja.
Dziś nie ma szans sprzedać F3 w tej cenie, gdzie nowe latają po 4k, a używki po 3-3.5k.
Mało tego, gdyby typowy Kamiński chciał przycebulić, kupiłby jakaś używkę F3 za 3k na olejiksie, zrobił preordera na F4 za 8400zl, czyli wyszedłby 6400zl i wystawił za 7999zl, przytulając 1600zl ; )

No wiec wlasnie
Z tego co sam napisales, wychodzi na to, ze to temat dla januszow biznesu, a nie dla normalnych uzytkownikow telefonow, czy entuzjastow zawansowanych technologii. jeden nie wyda 2k euro na delikatna zabawke, zas drugi nie znajdzie zadnego postepu.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Trudno szukać znaczących postępów w corocznych premierach, ja bym to nazwał liftem.
Natomiast dla mnie, sam w sobie Fold jest jakaś rewolucją w całym tym bajzlu wieloletniej stagnacji, ale co kto lubi i do czego wykorzystuje.
Co do delikatności (wbrew pozorom), to bym się spierał, mój F3 jest tyrany od premiery, czyli równy rok, zaliczył kilka upadków, kąpiele, piach i niezliczoną ilość wypraw do lasów, lata wiecznie w kieszeni na dziurach, otwierany setki razy dziennie i wygląda jak nowy - dosłownie.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Ceny jak ceny, za to wykup F3 w ramach preordera za 5k to już ciekawa opcja.
Dziś nie ma szans sprzedać F3 w tej cenie, gdzie nowe latają po 4k, a używki po 3-3.5k.
Mało tego, gdyby typowy Kamiński chciał przycebulić, kupiłby jakaś używkę F3 za 3k na olejiksie, zrobił preordera na F4 za 8400zl, czyli wyszedłby 6400zl i wystawił za 7999zl, przytulając 1600zl ; )

Btw. Strasznie kiszkowate te foty Piruś wrzuciłeś, raz F4 srebrny, raz czarny, ten ekran na czarnym F3 zrobił się dziwnie sporo mniejszy od F4, a tu głównie złudzenie optyczne przez zlewającą ramkę ; )
Te odkupy to super sprawa ze strony Samsunga. Sam skorzystałem wymieniając S21U na S22U. Można mieć najnowszy model co rok dopłacając parę złotych.
A z tym cebuleniem to wątpię, że go sprzedaż za 7999...
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kupiłem na próbę Creative Outlier Pro - czyli bezprzewodowe "pchełki" z ANC.
https://pl.creative.com/p/audio-enthusiasts/creative-outlier-pro
W którymś wątku ktoś polecał, bodajże Mat, zainteresowałem się i wziąłem.

Generalnie nie lubię dousznych, nie dość, że ciężko dopasować, to w większości grają fatalnie, a mam takich na kablu sporo, od tych z zestawów, do drozszych firmówek.
Pomijam tutaj nauszne, ale to osobny temat i zupełnie inna liga.

Tak czy inaczej, nastawiłem się na badziew i wziąłem bardziej z ciekawości aby przekonać się czy coś się zmieniło i jak się okazało nie dość że świetnie dopasowały się do ucha (dla mnie to podstawa), nie wypadają (tego się najbardziej obawiałem), to przede wszystkim grają. Najbardziej zależało mi na niskich tonach, a tu basy łamią żebra ; )
Dużo wnosi equalizer w aplikacji.
Oczywiście nie ma tutaj mowy o audiofilskim brzmieniu, ale ja tego nie szukałem w takim sprzęcie, a leżakując słucham muzyki elektronicznej, a nie Bocziellego ; )
Na duży plus też bateria, kilka godzin słuchania i dalej 90% baterii.

Teraz idąc za ciosem, zastanawiam sie czy warto kupić Sony WF-1000XM4 ANC.
Są 3 razy droższe (1000zł), pytanie czy faktycznie zauważalnie lepsze?
Jak ktoś porównywał, niech da znać.
 
Ostatnia edycja:

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Pewnie nie warto jak każde inne douszne :D U mnie sprawdzają się jedynie Buds Live. Chyba jedyna taka konstrukcja na rynku. Mam kilka lat i są genialne.
Druga sprawa to ANC wyłączyłem w drugiej sekundzie używania. Mam świetne ANC w innych słuchawkach, ale używam tylko do konsoli i samolotu. Chodzić odcięty od świata po ulicy to nie dla mnie :D
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pewnie nie warto jak każde inne douszne :D U mnie sprawdzają się jedynie Buds Live. Chyba jedyna taka konstrukcja na rynku. Mam kilka lat i są genialne.
Druga sprawa to ANC wyłączyłem w drugiej sekundzie używania. Mam świetne ANC w innych słuchawkach, ale używam tylko do konsoli i samolotu. Chodzić odcięty od świata po ulicy to nie dla mnie :D

Te Live to jakiś budżetowy model, brzmieniowo (podobno) wypadają dużo gorzej od PRO, a już są PRO2. Znowu Budsy PRO (podobno) gorzej wypadają od tych Sony.
Dochodzi jeszcze kwestia baterii, ale tu wszystko "podobno". No i gdzie tam jest korektor, bo z tego co widzę, są predefiniowane ustawiania.
Żeby też nie wspomnieć o dopasowaniu do ucha (co jest podstawą), jak ktoś coś poleca, a potem okazuje się, że uszy ma jak Shrek, to ja dziękuję :D

Czyli tradycyjnie, tak jak z golarkami, trzeba kupić 3 topowe modele i na własnej skórze się przekonać, a potem i tak się okazuje, że stara 20 letnia i tak lepiej goli jak topowy model za 1500zl ; )

Coś czuje, że dobrze (fuksem) się wstrzeliłem w te Creativy PRO, brzmienie, bateria, dopasowanie.
Dochodzą jeszcze gusta i gusciki brzmieniowe i repertuar, tak jak z ostatnimi słuchawkami (na kablu) z zestawu Samsunga "by AKG", a to były najgorzej brzmiące słuchawki z jakimi miałem styczność i większość negowała, ale byli którzy chwalili.

Ps. Ja w ogóle nie wyobrażam sobie łażenia ze słuchawkami ; )
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Te Live to jakiś budżetowy model, brzmieniowo (podobno) wypadają dużo gorzej od PRO, a już są PRO2. Znowu Budsy PRO (podobno) gorzej wypadają od tych Sony.
Dochodzi jeszcze kwestia baterii, ale tu wszystko "podobno". No i gdzie tam jest korektor, bo z tego co widzę, są predefiniowane ustawiania.
Żeby też nie wspomnieć o dopasowaniu do ucha (co jest podstawą), jak ktoś coś poleca, a potem okazuje się, że uszy ma jak Shrek, to ja dziękuję :D

Czyli tradycyjnie, tak jak z golarkami, trzeba kupić 3 topowe modele i na własnej skórze się przekonać, a potem i tak się okazuje, że stara 20 letnia i tak lepiej goli jak topowy model za 1500zl ; )

Coś czuje, że dobrze (fuksem) się wstrzeliłem w te Creativy PRO, brzmienie, bateria, dopasowanie.
Dochodzą jeszcze gusta i gusciki brzmieniowe i repertuar, tak jak z ostatnimi słuchawkami (na kablu) z zestawu Samsunga "by AKG", a to były najgorzej brzmiące słuchawki z jakimi miałem styczność i większość negowała, ale byli którzy chwalili.

Ps. Ja w ogóle nie wyobrażam sobie łażenia ze słuchawkami ; )
Ja chodzę z jedną po ulicy :D Przez to też brzmienie mam gdzieś. Korzystam z tych słuchawek do YT w 99% czasu i rozmów. Jak się jedna rozładuje to wkładam drugą i tyle. Działają niezależnie do rozmów i to jest super. Co do wersji Pro, Sro i innych to wszystkie są dokanałowe, a takich nosić nie lubię, do tego podobno są niezbyt zdrowe.

Widziałeś cenę na Fold 4?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Cena dobra, gdzie to u Samsunga?
Gdyby jeszcze dało się dodać ten cashback, to robi się znośnie, ale pytałem u Samsunga i gość zaczął tłumaczyć, że nie 5k, a do 5k i może to być również dobrze 3500zł. Kwestia stanu itp. Porównywałem też F3 do F4 side by side i jak dla mnie, różnice znikome.
Poczekam chyba na F5.
 
Do góry