skorzane meble??

lukash5

New member
witam mam salon z duzymi masywnymi debowymi meblami i chcialbym donich kupic skorzane kanapy
i teraz mam pytanie do posiadaczy skor, czy dobrze sie uzytkuje takie skorzane meble?? sa one zimne?? w lato sie na nich poci cialo??
a moze lepiej kupic materialowe??

bardzo prosze o rade :)
 

pepino

New member
Hej,
Uważam, że skóra to dobry pomysł.
Posiadam takie meble już ładnych parę lat i jestem zadowolony.
Niestety na początku trochę boli kieszeń, ale później jest już z górki (ja zdecydowałem się na "wiodącego polskiego producenta", bo po prostu nie stać mnie na oszczędności).
Ale do rzeczy:
skórzane meble nie są zimne
są bardzo łatwe w utrzymaniu i czyszczeniu
z cienką skórą na kanapie nie dał sobie rady nawet mój kot (uwaga: grubsza skóra jest delikatniejsza)
jeżeli chodzi o lato i upały, to faktycznie można się do skóry przykleić jak się siedzi/leży bez ciuchów - jest to do przeżycia i zdarza się tylko jak jest naprawdę gorąco (szmaciane meble wchłaniają pot, a skóra nie).
Szanowna małżonka na początku była niechętna skórze, a teraz nie chce nawet słyszeć o meblach z tapicerką z tkaniny.
Pozdrawiam
 

lorenzopg

New member
można pomyśleć jeszcze o "sztucznej skórze" - tzw.ekoskóra napewno inwestycja o wiele mniej kosztowna, zimą nie robi się zimna, latem nie klei się- no chyba że bardzo gorąco i ciało gołe spocone ;)
 

adamo_

New member
Bez reklam
lukash5 napisał:
witam mam salon z duzymi masywnymi debowymi meblami i chcialbym donich kupic skorzane kanapy
i teraz mam pytanie do posiadaczy skor, czy dobrze sie uzytkuje takie skorzane meble?? sa one zimne?? w lato sie na nich poci cialo??
a moze lepiej kupic materialowe??

bardzo prosze o rade :)


A te meble są HD Ready że tu piszesz o nich ??
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Polecam mebelki pokryte alcantarą (taka niby-skóra typu zamsz).
Kiedy w ubiegłym roku zmieniałem mebelki też miałem dylemat: Skóra czy nie skóra. Mój ojciec (emeryt), który przez 45 lat pracował w biznesie skórzanym powiedział: "Nie bierz skóry. Słuchaj mnie. W zimie - zimno w dupę, w lecie - piecze w dupę". Drugi raz takie same rady dawał mi sprzedawca w sklepie (chociaż mógł mi wcisnąć drogi skórzany model). Oświecił mnie, że przecież w domu chodzi się głównie na luzie a często człowiek siedzi w samych "majtach" na sofce i wtedy... klejenie.

Kupiłem włoski komplet marki "Italsofa" (bez kryptoreklamy) pokryty właśnie alcantarą. Jest milusie w dotyku, cieplutkie, świetnie się czyści (woda nie wchłania się w to), moje koty to lubią.

Zasiadam przed swoim full HD, wyciągam nogi i oglądam, oglądam, słucham... Pełen luz i komfort.

Polecam to pokrycie.
 

MarKo_wawa

New member
Witam All,

Fatman_1, a ile sezonow wytrzyma ten "alcantara" :confused:

Przyjaciolka ma komplet ze skory ekologicznej, wygodny, elegancki, super - wytrzymal 6 lat, po tym czasie "eko-skora" zaczela sie marszczyc oraz przecierac i ... juz nie jest taki elegancki :(

Pozdrawiam :cool:
 
Do góry