TVP2 - letnie GP w skokach /16:9 ?

bourbon

New member
Bez reklam
Co sie stało, że TVP2 transmituje te zawody w takim formacie (panorama chyba)? Czyzby to jakiś przedsmak nowej "jakości" transmisji sportowych na tvp ?
 

wozim

New member
A nadają faktycznie pełne 16/9 czy jak zwykle udają i przesuwają w dół logo stacji? Bo dość często nadają rózne programy w takim pseudo panoramicznym trybie...
 

Piotr_the

New member
jeszcze mi się nigdy nie zdażyło żeby jakaś stacia nadawała naprawde w panoramie? co z tego, że na TV panoramicznym mam dwa pasy u góry i na dole a nie wypełnia mi całego ekranu tylko dvd tak robi:blagam: czy to jest możliwe czy ktos tak nadaje ?? czy złacze antenowe to wychwyci? czy tylko po euro czy compnecie można taki sygnał odebrać??
 

dnc

Moderator
VIP
Tylko Canal+ nadaje filmy w formacie 16/9. Reszta, czyli TVP, TVN itd, nadaje w 4:3 z czarnymi pasami na górze i na dole.
 

200473

New member
16/9 "Polski standard"

Nadawali w formacie 16/9 "pseudo" ponieważ materiał źródłowy był 16/9 ze stacji MDR. W przeciwieństwie do polskich kanałów był to pełen 16/9.
 

wozim

New member
Właśnie skończyło się M jak Miłość w tym oszukanym 16/9 :p. Jak ktoś chce obejrzeć pełne 16/9 to proponuję zerknąć na np. serial "Smallville" w RTL w sobotę około 17 i zobaczyć różnicę...:cool:
 
Do góry