Grzmot pioruna i Apollo 13

Fatman_1

New member
Bez reklam
Szanowni Forumowicze,
Z zachodnich forum dowiedziałem się, że goście zabierają na testy odsłuchowe kina domowego płytkę z nagraniem solidnego pie***lnięcia pioruna i grzmotu burzy oraz wersję reżyserską Apollo 13 w celu odsłuchania fragmentu startu rakiety.
O ile mogę łatwo wejść w posiadanie w ten drugi to tego pierwszego nie moge dostać. Pytałem "U idiotów" i nic.
Może Wy wiecie ???
 

MORFEUSZFX

New member
Witam.
Początkowe sceny filmu "Wojna światów" :eek:k: napewno da ci to czego szukasz.
U mnie od tych grzmotów tynk odpada ze ścian :D .

Pozdrawiam: MORF
 

lesli

New member
Efekty specjalne

Problem z dostępem do specjalnych efektów rozwiązałem następująco.
Szukałem płyt z nagraniami specjalnymi lub np. testowymi.
Z płyt testowych które mają różne efekty znalazłem następujące:
1) The Ultimate DVD ,Surround, do kalibracji i nastawy systemu ,
niestety 5.1 disc setup.

Są tutaj różne próbki może jeszcze nie tak dynamiczne.
Dalej płytki testowe Chesky:
Np.Test Disc-Various, Audiophile Test Vol.3

2) Nagrania z muzyką symfoniczną , ale do wysłuchania
z niezwykle ciekawą aranżacją oraz próbkami muzyki i efektów z różnych filmów np. wstawka z głosem potwora z Parku Jurajskiego. Dynamika tej orkiestry może Ci rozwalić system.

Nie bój się , że to orkiestra symfoniczna , bo to ciekawe nowoczesne wykonania
i to w technice DSD.:
Erich Kunzel-Cincinati Pop Orchestra From the Heart
Erich Kunzel -Cincinati Pop Orchestra The Great Fantasy Adventure
Erich Kunzel-Cincinati Pop Orchestra The Big Picture
Inne płyty z efektami tzw. 3D:
The Surround Experience, 3D Synth
3) Jest szereg filmów DVD z efektami jak siemasz,

Np. Outbreak, na początku też jest dobre tąpnięcie i w czasie filmu tak samo.

Tego typu płyt jak wyżej nie dostaniesz u idiotów bo tam jest sieczka.
Szukaj w sklepach internetowych jak np. Astabe , Falco albo Beatmusic.pl.

Te płyty pozwoliły mi połączyć przyjemne z pożytecznym tj. testowanie sprzętu i samo słuchanie.
Przez lata przeszedłem różne konfiguracje aż stanąłem na tym.
Yamacha RXV-1200RDS , nie cudo ale do kina całkiem OK.jak dla mnie,
Denon DVD 3910 ,
Nagrywarka Sony RDR-GX7,
A ekran do oglądania to pionek 436XDE,
Naprawde znajdziesz płyty , które Cię interesują ale nie w MM.
Pozdrawiam
lesli
 

Deimos

Banned
W najnowszym X-Menie (Ostatni Bastion) bas chodzi niesamowicie, niezwykle dynamiczny dźwięk i do tego w Dolby Digital EX.
FALA UDZERZENIOWA DOSŁOWNIE WGNIATA W FOTEL.
Przynajmniej tak to chodzi na zestawie Jamo-D-7 + Denon AVC-A11XV +DVD 3910:eek:k: No i oczywiście prawdziwą atmosfere kina tworzy projektor, nie żadne szklane ekraniki...
 
Ostatnia edycja:

arsenal

Moderator
VIP
A ja polecam dwa filmy na DVD będące dla mnie wzorcem dobrego dźwięku: "Byliśmy Żołnierzami" oraz " U571". Dają radę:D
 

lesli

New member
Szklane ekraniki a propos

Tylko aby obejrzec film w ciągu dnia musisz robić totalne zaciemnienie i nie picuj ,że twój projektorek jest specjalny, widziałem różne w akcji a do tego ekran rozkladany same przyjemności. Zasłony na maxa , chyba ,że masz wydzielony specjalny pokój ale to już wyższa szkoła jazdy. A tak bez przytyków wiadomo ,że każdy rodzaj ekranu ma swoje wady i zalety więc po co ta uszczypliwość. Na projektorach świat sie nie kończy.
pozdrawiam
lesli

FALA UDZERZENIOWA DOSŁOWNIE WGNIATA W FOTEL.
Przynajmniej tak to chodzi na zestawie Jamo-D-7 + Denon AVC-A11XV +DVD 3910:eek:k: No i oczywiście prawdziwą atmosfere kina tworzy projektor, nie żadne szklane ekraniki...[/quote]
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Dzięki Wszystkim, nie spodziewałem sie tak szerokiego odzewu. Wojenne wszelakie mam.... Byliśmy żołnieżami i U571 też, ale o których konkretnie scenach piszesz Arsenal ? (czas XX:XX) , chociaż przybliżonyplease.
 

arsenal

Moderator
VIP
Byliśmy Żołnieżami to prawie cały czas kanonada. Chyba największa jest w scenach z napalmem. U571 oglądałem dawno i ... nie pamiętam:).
tak na świeżo to przypomina mi się K19 w DTS ES. Też niezły dźwięk a już największy " wykop" jest podczas odpalania testowej rakiety z łodzi podwodnej i pękający lód.
 

xroma

New member
Ja osobiście polecam zabrać ze sobą płytkę z jakimkolwiek starszym filmem THX-a np. Atak Klonów czy Mroczne Widmo.
Logo THX przed filmem pojawia śię w śród ładnych grzmotów, następnie pięknie się rozpada dostarczając nam wysokich tonów po czym przechodzi w dobry basik...... dla mnie bomba :D
 

Deimos

Banned
lesli napisał:
Tylko aby obejrzec film w ciągu dnia musisz robić totalne zaciemnienie i nie picuj ,że twój projektorek jest specjalny, widziałem różne w akcji a do tego ekran rozkladany same przyjemności. Zasłony na maxa , chyba ,że masz wydzielony specjalny pokój ale to już wyższa szkoła jazdy. A tak bez przytyków wiadomo ,że każdy rodzaj ekranu ma swoje wady i zalety więc po co ta uszczypliwość. Na projektorach świat sie nie kończy.
pozdrawiam
lesli

Oczywiście, że mam specjalnie wydzielony pokój i specjalnie wytłumiony i zaciemniony i jeszcze raz podkreślam: ATMOSFERE PRAWDZIWEGO KINA TWORZY PROJEKTOR nie żaden szklany ekranik....
EKRAN DO PROJEKTORA MAM CAŁY CZAS ROZŁOŻONY
I dlatego o każdej porze moge obejrzeć ulubiony film, a ponieważ na szczęście nie mieszkam w blokowisku, to również efekty dźwiękowe moge wykorzystać maxymalnie....
 
Ostatnia edycja:

lesli

New member
Racja

Tak na zakończenie z mojej strony.
Nie mam zamiaru polemizować z tego typu możliwościami bo takowych mogę Ci tylko naprawdę szczerze pozazdrościć. Zawsze można powiedzieć ,że lepszy jest ten kto ma pół miliona od tego co ma tylko ćwierć miliona i to jest fakt , kwestia tylko z jakim taktem to się mówi.

Powodzenia
lesli



Deimos napisał:
lesli napisał:
Tylko aby obejrzec film w ciągu dnia musisz robić totalne zaciemnienie i nie picuj ,że twój projektorek jest specjalny, widziałem różne w akcji a do tego ekran rozkladany same przyjemności. Zasłony na maxa , chyba ,że masz wydzielony specjalny pokój ale to już wyższa szkoła jazdy. A tak bez przytyków wiadomo ,że każdy rodzaj ekranu ma swoje wady i zalety więc po co ta uszczypliwość. Na projektorach świat sie nie kończy.
pozdrawiam
lesli

Oczywiście, że mam specjalnie wydzielony pokój i specjalnie wytłumiony i zaciemniony i jeszcze raz podkreślam: ATMOSFERE PRAWDZIWEGO KINA TWORZY PROJEKTOR nie żaden szklany ekranik....
EKRAN DO PROJEKTORA MAM CAŁY CZAS ROZŁOŻONY
I dlatego o każdej porze moge obejrzeć ulubiony film, a ponieważ na szczęście nie mieszkam w blokowisku, to również efekty dźwiękowe moge wykorzystać maxymalnie....
 
Do góry