Zakup KD w Krakowie za rozsądną kasę

malkovich

New member
Poniżej kilka moich spostrzeżeń jakie napotkałem podczas zakupu Kina Domowego. Nic odkrywczego ale komuś może się przydać.

Założenie było żeby zmieścić się w 2000PLN, co wybrałem i dlaczego.
Amplituner: Pioneer VSX-416, bo wygrał z opiniami o wzmacniaczach Yamaha i Panacosnic, w tym przedziale cenowym. Co ciekawe opinie tak samo zgodne w 3 sklepach jak i na tym forum. Miałem dylemat czy nie wybrać VSX-516 ale tak na prawdę zyskuje się tylko na USB (?), MCACC, 6 kanałów zamiast 5. Jak dla mnie sprawy pomijalne.
Odtwarzacz DVD: w sumie prosta sprawa, dobrałem tego samego producenta co ampli żeby sie ładnie komponowały. W pierwszej chwili był to Pioneer DV-393 ale po przekalkulowaniu został DV-490v tylko i wyłącznie ze wzglądu na złącze HDMI które mam w TV.
Głośniki: o tym na końcu.
Zakup: wydawało by się nic prostrzego, ale..
Pierwszy sklep w którym kupiłem TV, pytanie przez mail, GG - zero odpowiedzi, skoro nie chcą moich pieniędzy, trudno.
Drugi sklep: mówię że chcę KD za 1800PLN oferują mi Pioneera 516 i DVD 390 za 1400 + jakieś Kody cena całości 2400 a ja prosiłem o 1800PLN. Nie wiem czy ja mówię niewyraźnie czy gość głuchy. Syndrom "pan se weźmie te bo są dobre" nawet nie proponują odsłuchania.
Sklep trzeci: Wszystko droższe o 200PLN od reszty. Mają profesjonalny pokój do odsłuchu ale nie proponują. Może dlatego że mają głośniki droższe od całego mojego zestawu. Ten sam zestaw 393 + 416 do tego Rubicony cośtam 26. Całość 2400.
Sklep czwarty: piszę na GG, odpisują i proszą o numer telefonu. Czemu nie, podaję dzwonią i zapraszają do posłuchania, "bo nie da się wybrać głośników na podstawie opini z for internetowych i czasopism"... Dobre podejście, pojechałem. W temacie ampli byliśmy zgodni, zostało przy pioneerze. Powiedziałem że budżet to 2000 max, i dostałem do posłuchania 4 komplety głośników, wszystkie w tej cenie. Pierwsz KODA 707, na harmanie brzmiała dobrze ale poprosiłem o testowanie na 416. Ponieważ KODY były pierwsze dostały najwięcej czasu, pierwsza płyta A Perfect Circle- w sumie fajnie, kolejna Roger Waters czegoś brakuje za mało szczegółów- nie ma szczekania psa ?, trzecia The 69 Eays- muza ostra -robi. Kolejny zestaw. Eltax Universe, brzmiały lepiej niż KODA 707 na harmanie :). Wszystkie 3 płyty co bym nie póścił, czysto, dynamicznie, po prostu grały, wszystkie .
Zestaw 3: VoiceKraft VK 7500, dostały jakieś 20 sekund i poprosiłem o kolejny zestaw :cool:.
Zestaw 4: Taga TAV-405 jakie one śliczne :rolleyes: wizualnie pasowały mi do wszystkiego w salonie. Nawet się spodobały mojej pani. Słuchałem ich przez kilkanaście minut żeby uzasadnić w jakiś sposób ten wybór.
Poprosiłem ponownie z zmianę kolumn... Niestety, ku niezadowoleniu mojej pani ze sklepu wyszedłem z Eltaxami. Mogę ze spokojem powiedzieć że pobiły na głowę Kode 707, wprost zmiażdżyły VoiceKrafta.

Podsumowując, nigdy nie kupujcie głośników bez odsłuchania. Różnica może być porażająca. Odsłuchujcie na wzmacniaczu który macie, lub zamierzacie kupić. Warto jest zabrać kilka swoich płyt i to z różnorodnymi gatunkami muzy.

W sumie zapłaciłem 2100 i jak na razie nie mam powodów do narzekania a nawet mogę powiedzieć że jestem zadowolony:cool: Jeżeli ktoś szuka KD w Krakowie to mogę polecić ze spokojnym sumieniem sklep w którym robiłem zakupy. :)

m@lkovich
 

wojtek_bleble

New member
Witam,
akurat jestem z kraka i szukam podobnego zestawu tzn. zdecydowalem sie na pioneer 516 + 490 + ??? jeszcze nie wiem jaki zestaw glośników :) ,
chyba bylem w tym sklepie nr 3 z Twojej listy i sluchalem z Rubiconami 26 - nawet niezle w tej cenie ale moze bedzie lepiej z innymi :)


Jeżeli ktoś szuka KD w Krakowie to mogę polecić ze spokojnym sumieniem sklep w którym robiłem zakupy.

... tak więc jak możesz to podaj nazwę lub adres tego sklepu nr cztery gdzie to szanują klienta i maja akurat to czego i ja szukam :)
pzdr i z góry dzięki za pomoc
wojtek
 
Do góry