"Sensacyjne" zdjęcie - set top box ITI

Marcin_s

Member
Jeromer napisał:
ITI udostępniło zdjęcia z ADB - wykonawcy set top boxów i oprzyrządowania do HDTV: http://www.flickr.com/photos/telewizjanowejgeneracji/193294566/in/set-72157594204501219/. Na zdjęciu nr 2 po lewo od monitora to jest chyba to co w tytule - widać tam twardziela. Jeśli to jest to i jeśli ten post czytają decydenci z ITI/ADB informuję, że wiele osób wolałoby obudowę czarną.
Kolor kwestia gustu - mi pasuje to co jest - i design wyglada na przyjemny. Teraz tylko ceny pakietow niech beda znosne.. a wlasnie jakich cen sie spodziewacie?
 

Jeromer

New member
ceny set top boxów ITI

Ja osobiście za cały zestaw dałbym nawet i 1000zł. Ale to jest moja opinia.
Chciałbym tym postem rozpocząć dywagacje na temat ile dalibyście za zestaw i ile według was faktycznie będzie kosztował. A może za najbliższą ideałowi odpowiedź kiki dałby jakąś nagrodę?:rolleyes:
 

M@rtinez

New member
Jeromer napisał:
Ja osobiście za cały zestaw dałbym nawet i 1000zł. Ale to jest moja opinia.
Chciałbym tym postem rozpocząć dywagacje na temat ile dalibyście za zestaw i ile według was faktycznie będzie kosztował. A może za najbliższą ideałowi odpowiedź kiki dałby jakąś nagrodę?:rolleyes:

Zgadzam się jeśli ITI dotrzyma słowa i wypuści przyzwoitą platforme cyfrową z HDTV (podobno 3 programy na początek) do tego DD 5.1 to spoko 1000 zł za kpl dam zakładając że tuner umozliwi także odbiór innych programow poza pakietowymi.
 

stereoman

New member
Jestem sceptyczny co do ITI jako całości i ich dotychczasowej oferty .
Z ich programów strawny jest dla mnie tylko TVN24,reszta do d,po włączeniu któregokolwiek po 5 minutach sa dłuuuuuuuuuuugie reklamy-dla mnie jako posiadacza pełnego pakietu Cyfry + jest to nie do przyjęcia/chociaż rozumiem istotę reklam w stacji komercyjnej/-nie trawię chałturniczo-populistycznej oferty programowej-nawet w standardzie HDTV-więc poczekam raczej na twór Cyfry +.Polsat z tych samych względów też odpada.Może mam za duże wymagania,ale trudno -wolno mi!
Może się mylę,ale widz świadomy HDTV jest innym widzem niż sympatyk 10 edycji Big Brother'a czy innego kiczu.
Takie jest moje zdanie.Tylko oferta a nie forma.
pzdr evrn:)
 

ein

New member
Co do oferty

zgoda - wiadomo, ogladanie reklamowek w HD mija sie z celem. Ale chyba zbyt pochipnie przekreslasz iTi, a juz imho kompletnym nieporozumieniem jest jakas nadzieja, ze C+ szybko wpusci HD u siebie. Patrzac na dotychczasowe dokonania, na olewanie klienta popisowe, na jakosc (no wlasnie tu forma jednak wazna jest - co z tego ze mam dobra oferte programowa, jezeli jakosc wola czasem o pomste do nieba!), na przedpotopowy sprzet do odbioru w ofercie tej "wiodacej" platformy cyfrowej na rynku, obawiam sie ze sie nie doczekasz - oni tak juz maja, a wypowiedzi operacyjnych po konferencji iTi najlepszym tego dowodem. Oczywiscie bylo by wprost wysmienicie, gdyby majac to co ma C+ w ofercie programowej (ktorej tez mozna co nieco zarzucic, ale jest tam sporo wartosciowych pozycji - nie przecze) nagle zmienil swoje podejscie - udostepnil HD, nie zwiekszal i tak wygorowanych cen za swoje, obecnie watpliwej jakosci, uslugi oraz wreszcie zaoferowal nowoczesne boxy. Tylko jakos mi sie to nie widzi
 

JAREK

New member
Jak słusznie zauważyliście, każda grupa /C+, Polsat,ITI/ w swojej ofercie programowej ma szereg mankamentów. Napisałem ITI, ale na dobrą sprawę
jest to TVN,TVN24 i chyba TV7. Zakładam, że ten "klocek" na zdjęciu to jest
to co będziemy mogli kupić/wynająć. Nie znam się na szczegółach technicznych, ale na forum są ludzie, którzy mogliby porównać go do konkurencji. Jeżeli okaże się, że to jest niezły sprzęt, to będzie to dowód, że
ITI podchodzi do sprawy poważnie. Skoro tak, to być może jest to konsorcjum, z którym można - w odróżnieniu od C+ - dyskutować na temat oferty programowej. Może słowo "dyskutować" jest zbyt mocne, ale przynajmniej nie będą ślepi i głusi na krytykę abonentów. Przynajmniej tak mi się wydaje, że na początku, gdy walczy się o abonenta, jest się bardziej skłonnym do dyskusji. Później to będzie tak jak w C+.
 

arsenal

Moderator
VIP
Jestem prawie pewny, że tak NIE będą wyglądać tunery ITI wydawane abonentom. To co widać na zdjęciach jest montowane w pomieszczeniu przypominającym dział rozwoju a nie montażowym. W takim tempie i bałaganie jaki jest widoczny pierwsze tunery zaczęli by rozsyłać w 2008 roku.Pozatym obudowa jest taka jak w tunerach, które ADB produkuje dla nadawców sat i kablowych. Myślę, że to są tunery dla ITI potrzebne do przeprowadzenia testów, które notabene się odbywają, no i do kontroli tego co nadają. Taka nijaka obudowa raczej nie przejdzie.
 

ArturKania

New member
ADB to polska firma dosyć prężnie działająca ale na miejscu ITI postawiłbym na sprawdzonego dostawcę sprzętu dla platform i jako głowny cel postawiłbym na dobry jednolity sprzęt a nie rozpieruchę jmak w C+ czy Polsacie.

Konkretnie postawiłbym na Philipsa . Oczywiście mpeg4 i HDTV. Jeden a dobry kanał z filmami i oczywiście sport na odpowiednim poziomie .

Gdyby tunek był na linuxie i miał możliwości jak dream to jawi się szansa na sukces.
 

marcin76

New member
ArturKania napisał:
ADB to polska firma dosyć prężnie działająca ale na miejscu ITI postawiłbym na sprawdzonego dostawcę sprzętu dla platform i jako głowny cel postawiłbym na dobry jednolity sprzęt a nie rozpieruchę jmak w C+ czy Polsacie.

Konkretnie postawiłbym na Philipsa . Oczywiście mpeg4 i HDTV. Jeden a dobry kanał z filmami i oczywiście sport na odpowiednim poziomie .

Gdyby tunek był na linuxie i miał możliwości jak dream to jawi się szansa na sukces.

Chyba nie wiesz co piszesz! Orientujesz sie ile sprzedala ta firma tunerów w europie? ADB to jeden z wiekszych dostawców tunerów Sat w europie. A ze nie znamy go w polsce bo polacy zazwyczaj maja takie myslenie ze co polskie to musi byc do kitu.
 

ArturKania

New member
Z przykrością stwierdzam,że firma wydaje się naprawdę mocna jeśli chodzi o zaplecze ludzkie i technologiczne i .................... prawie wogóle nieznana jako marka na świecie. Bez sensu - No name ADB.
 

dnc

Moderator
VIP
ArturKania napisał:
Z przykrością stwierdzam,że firma wydaje się naprawdę mocna jeśli chodzi o zaplecze ludzkie i technologiczne i .................... prawie wogóle nieznana jako marka na świecie. Bez sensu - No name ADB.

Możliwe, że ADB produkuje tunery nie pod własną marką, ale jako produkt dla danej platformy. Nie wiem jak to jest naprawdę, ale bywa i tak, że producent może obniżyć cenę za dany towar, jeśli nie będzie musiał go sprzedawać we własnej sieci sprzedaży oraz nie będzie musiał wydawać pieniędzy na marketing i reklamę. To naprawdeę może być spora obniżka. Nawet 20-30%. Powiedzmy, że tuner oryginalnie kosztuje 1500 zł. A jako marka Neovision może kosztować ok. 1000 zł. To spora obniżka. Oczywiście to teoria, ale tak przecież się robi.
 

arsenal

Moderator
VIP
Trochę ryzykuję ale po małym śledztwie znalazłem te oto zdjęcie. Tuner dla azjatyckiego operatora kablowego HD.
dvb_c_sc.jpg

Wprawdzie nie wierzę, że tak dokładnie będzie wyglądał tuner dla ITI( mało miejsca dla dysku i kiepski panel czołowy) ale za to panel tylni, menu i EPG już raczej będzie takie samo.
StarhubHD%20001.jpg

StarhubHD%20003.jpg


StarhubHD%20006.jpg

StarhubHD%20007.jpg

StarhubHD%20008.jpg

StarhubHD%20011.jpg

Jak dla mnie jest bardziej niż ok:). Jak sobie porównam z menu w Mediasatach i Philipsach to człowieka pusty śmiech ogarnia.
 

ArturKania

New member
dnc napisał:
Możliwe, że ADB produkuje tunery nie pod własną marką, ale jako produkt dla danej platformy. Nie wiem jak to jest naprawdę, ale bywa i tak, że producent może obniżyć cenę za dany towar, jeśli nie będzie musiał go sprzedawać we własnej sieci sprzedaży oraz nie będzie musiał wydawać pieniędzy na marketing i reklamę. To naprawdeę może być spora obniżka. Nawet 20-30%. Powiedzmy, że tuner oryginalnie kosztuje 1500 zł. A jako marka Neovision może kosztować ok. 1000 zł. To spora obniżka. Oczywiście to teoria, ale tak przecież się robi.

dnc- to co piszesz to prawda tylko,złe wyciagasz wnioski . Tuner no name nie może lecz musi kosztowac mniej bo marka nie jest wypromowana.Sam zauważasz,że kosztuje 1000 zł a pod znaną marką kosztowałby 1500 zł. A przecież nie zawiera w sobie innych czesci które by uzasadniały różnicę cen. Więc nieznany producent na stracie traci 500 zł .Oczywiście ileś z tej kwoty musiałby w przeszłości i przyszłości przeznaczyć jak piszesz na marketing i reklamę . ....... co zawsze się opłaci .Najwięcej zbierają znane marki, bo klient 30% płaci za samą znana nazwę. "No namy" zaś muszą ciąć się na ceny i zarabiają grosze.To są podstawy marketingu.
 

dnc

Moderator
VIP
ArturKania napisał:
dnc- to co piszesz to prawda tylko,złe wyciagasz wnioski . Tuner no name nie może lecz musi kosztowac mniej bo marka nie jest wypromowana.Sam zauważasz,że kosztuje 1000 zł a pod znaną marką kosztowałby 1500 zł. A przecież nie zawiera w sobie innych czesci które by uzasadniały różnicę cen. Więc nieznany producent na stracie traci 500 zł .Oczywiście ileś z tej kwoty musiałby w przeszłości i przyszłości przeznaczyć jak piszesz na marketing i reklamę . ....... co zawsze się opłaci .Najwięcej zbierają znane marki, bo klient 30% płaci za samą znana nazwę. "No namy" zaś muszą ciąć się na ceny i zarabiają grosze.To są podstawy marketingu.

Dla sprawa jest konkretna. Bo i przykład jest konkretny. ADB sprzedaje tunery pod nazwą własną. Cena zapewne jest taka jak jest.
Lecz gdyby ADB sprzedawała tunery pod nazwą np. "Neovision" spółce ITI. Ta zaś rozprowadzała je we własnej sieci sprzedaży, a więc mogłaby je sprzedawać znacznie taniej ponieważ zarabiałaby nie na sprzedaży, ale na ofercie programowej (tak jak sieci komórkowe GSM). Po za tym łatwiej wejść na rynek z produktem, który jest dobry, ale przede wszystkim tańszy od konkurencji (jesli ona akurat istnieje, na co sie na razie nie zanosi). A tańszy jest ponieważ koszty reklamy i promocji są rozłożone na całą ofertę ITI. Bo przecież sprzedając tę ofertę sprzedaje się ją jako całość. Tak wynikałoby z prezentacji ITI, która odbyła się w czerwcu. Zatem koszty reklamy towaru (sprzęt plus oferta programowa) są niższe niż gdyby reklamowały się oddzielnie ADB z tunerem DVB i ITI z ofertą programową.
 

Pierre

New member
ArturKania napisał:
ADB to polska firma dosyć prężnie działająca ale na miejscu ITI postawiłbym na sprawdzonego dostawcę sprzętu dla platform i jako głowny cel postawiłbym na dobry jednolity sprzęt a nie rozpieruchę jmak w C+ czy Polsacie.

Konkretnie postawiłbym na Philipsa . Oczywiście mpeg4 i HDTV. Jeden a dobry kanał z filmami i oczywiście sport na odpowiednim poziomie .

Gdyby tunek był na linuxie i miał możliwości jak dream to jawi się szansa na sukces.

po 1: kazdy produkt jest robiony wg wymagan klienta (wiec daruj sobie ten atak na ADB) - widac ze nie jestes inzynierem
po 2: dobra firma nie potrzebuje rozglosu, wazne ze sa klienci ktorzy o niej wiedza
po 3: nie zdziw sie jak kiedys bedzie mial w domu dekoder PHILIPS'a robionego przez ADB :rolleyes:
 
Do góry