telewizor Philipsa i amplituner

andrea11

New member
Witam.Posiadam telewizor LCD Philips 32PF3320/10 oraz amplituner kina domowego HTR5000.Amplituner aby działał z telewizorem i odbierał fonię podłączam przez wyjście z gniazdka słuchawkowego telewiozora do amplitunera.Od pomocy technicznej Philipsa dowiedziałem się że można to zrobić za pomocą przewodu audio tzw czinkcze i podłączyć je do telewizora i amlitunera.Tak zrobiłem ale to nie działa.Czy jest inne wyjście.Sprawdziłem kilka par czinkczów ale klops.Pozdrawiam
 

andrea11

New member
maryjan napisał:
czy ten LCD ma liniowe wyjście audio?
zawsze można wyprowadzić sygnał ze złącza "scart"
Dzięki za informację.Nie zauwazyłem nic na temat wyjścia liniowego amplituner nie ma gniazda scart Przewodem scart mam podłączone DVD do telewizora podam jakie telewizor ma wyjścia:dwa gniazda scart,wejście DVI oraz audio do podłączenia HD audio in wideo in, S-Video i gniazdko słuchawkowe.Jedyny odbiór na amplitunerze to podłączenie wejścia TV w nim do gniazdka słuchawkowego TV.Pozdrawiam
 

pepino

New member
Niestety będziesz musiał pójść za radą maryjana i wyciągnąć audio z drugiego gniazda scart (obsługuje wejście i wyjście). Jeśli tego gniazda nie używasz, to możesz kupić kabel scart-rca. Jeśli używasz, to będziesz musiał trochę polutować:( .

pepino
 

andrea11

New member
pepino napisał:
Niestety będziesz musiał pójść za radą maryjana i wyciągnąć audio z drugiego gniazda scart (obsługuje wejście i wyjście). Jeśli tego gniazda nie używasz, to możesz kupić kabel scart-rca. Jeśli używasz, to będziesz musiał trochę polutować:( .

pepino
Dzięki za poradę najlepszy będzie kabel scart-rca audio prawda.Trzeba go podłączyć do amplitunera tam gdzie są wejścia TV.Nie wiem tylko czy będzie ok.
 
Do góry