dzisiejszy mecz - jakosc obrazu

bart

New member
Witam forumowiczow.
Ciekawy jestem jak oceniacie jakosc obrazu dzisiejszego meczu na waszych LG lub Panasach ? Mam nadzieje ze lepiej niz ostatnio, bo nawet na moim CRT widac ze tym razem TVP na szczescie chyba kupila transmisje zamiast ja realizowac na kamerach pozyczonych z muzeum.
Przypuszczam ze mecz robia Niemcy i moze byc to zapowiedz jakosci obrazu podczas Mundialu.
Napiszczcie jak to wyglada na waszych odbiornikach i sygnalach (sat, kablowka)

pozdr
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Kablówka Vectra - JVC 37 r 70 -przy pełnym słońcu - 3 metry bez zarzutu / obok CRT - gra na tym samym poziomie/
 

kowal

New member
LG PX5R-Warszawa-kablówka Aster-sygnał raczej średni ( bywają odbicia i pływające pasy ).
Nie miałem specjalnie zamiaru oglądać tego meczu ale przez przypadek przerzucając z nudów kanały trafiłem na niemieckim ARD tę samą transmisję, ale robioną z innych kamer. I różnica w jakości między TVP2 a ARD była tak duża, że aż nie mogłem uwierzyć! Najlepiej było to widać przy właczeniu funkcji DW ( dwa kanały/obrazy obok siebie ). Obraz ARD ostry, doskonale nasycony, a na TVP2 obraz mdły i ciągnący się jakby to było nagranie z przed kilkunastu lat. Różnica była tak duża, że złożyłem ją, na początku, na różnicę w sygnale poszczególnych kanałów w kablówce, jednak po zakończeniu meczu, przy zwykłej ramówce TVP różnica nie byłą już tak znacząca ( ale nadal była ). Od dawna uważam, że niemieckie kanały mają wysoką jakość ( co widać doskonale po podpięciu dekodera TV Sat ) ale to dzisiaj po prostu mnie rozłożyło. Mam nadzieję że na MŚ TVP postara się trochę bardziej...
 

jasku

New member
mieszkam obecnie w niemczech i duzo ogladam niemiecka telewizie.
ruznice w obrazie zauwazlem juz dawno (na kozysc stacii niemieckich) ale dzisiejszy mecz odczulem najbardziej posiadam lcd LG 42LC2R i obraz na ard (niemcy) byl super: soczysty ostry i czytelny, a polska telewizja..... hmmm duzo im jeszcze brakuje, a szkoda.
calosc przyrównywana na: cyfra +
edit: no i wydaje mi sie ze transmisia byla z tych samych kamer chodzi tu jedynie o jakosc przekazu (kompresia itp....)
wnioskuje to z tego ze po szybkim przelaczeniu z kanalu niemieckiego na polski, i odwrotnie ogladalem dokladnie te same sceny.
 
Ostatnia edycja:

bart

New member
moze polsat sport stanie na wysokosci zadania, bo tvp wychodzi chyba z zalozenia ze wystarczajacy dla publiki jest glos Szpaka, a wizja to rzecz drugorzedna ;-)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
przy okazji dziś sprawdziłem mecze piłkarskie w transmisji ze stacji Emiratów Arabskich i Arabii Saudyjskiej - jakość szokująca
/TV 436 Pioneer ,Samsung 40 M 61 , JVC 37 R 71 , Loewe 32 Concept /
Widocznie maja znacznie lepszą aparaturę.
 

myszek

New member
podobnie jest z transmisja wyscigow f1. z cyfry dekoder pioneer, samsung 40m51 na tv4 jakosc fatalna kolory niewyrazne ciemne nie pomoga regulacja a na rtl znacznie lepsza jakosc obrazu. mam nadzieje ze tvp stanie podczas mundialu na wysokosci zadania i obraz bedzie przyzwoity a jak nie to juz trzeba zaczac sie rozgladac gdzie na cyfrze bedzie mozna obejrzec mundial.
 

Wiciu

New member
Dzisiaj wlasnie wrocilem z Polski, mialem nieszczescie ogladac mecz Polska-Chorwacja. I faktycznie obraz byl do dupy, i jak ktos napisal na ARD znacznie lepszy. BTW ale ogolnie tyczy sie to wiekszosc programow TVP, na publicznej telewizji obraz jest kiepski, kolory nie zywe, zas ma zachodnich kanalach widac zywe kolory. Jeszcze kilka lat temu mozna bylo mowic o starym sprzecie itp, lecz z czasem powinno sie widziec poprawe, powinno :roll:
 

dnc

Moderator
VIP
Wiciu napisał:
Dzisiaj wlasnie wrocilem z Polski, mialem nieszczescie ogladac mecz Polska-Chorwacja. I faktycznie obraz byl do dupy, i jak ktos napisal na ARD znacznie lepszy. BTW ale ogolnie tyczy sie to wiekszosc programow TVP, na publicznej telewizji obraz jest kiepski, kolory nie zywe, zas ma zachodnich kanalach widac zywe kolory. Jeszcze kilka lat temu mozna bylo mowic o starym sprzecie itp, lecz z czasem powinno sie widziec poprawe, powinno :roll:

Zastanawiam sie jeszcze nad jednym. Jaki jest obraz na TVP z Astry. Z ciekawosci sprawdziłem jaki jest bitrate z transpondera dla PIDów video TVP 1 i 2 i jest naprawdę imponujacy: od 950-do 1 MB/s dla kazdego kanału. To więcej niz mają Polsat i TVN. Niestety kanały są kodowane w NDS Videoguard i nie mozna zobaczyc rezultatów. Myślę jednak, że jeśli nawet bitrate pozostanie na poziomie 700-800KB/s (jak dodadzą TVP Sport) to i tak jakość obrazu powinna być OK. Na TVP z Cyfry nie ma się co patrzeć, bo tam prawdopodobnie odbierają sygnał z anteny naziemnej i przetwarzają na cyfrowy. Stąd jakość jest jaka jest.
 

zibon

New member
ja na lg 42pc1r + cyfra po scart mialem tak słaby przekaz z tego meczu że w przerwie podczas losowania jakiegos audiotele numer telefonu na kartce pokazywanej przez szaranowicza był całkowicie nieczytelny.
 

hojlo1

New member
Bez reklam
....z przyjemnością dołączam się do dyskusji, gdyż widac , co mozna z (jakiegoś tam) wzorca na finał zrobić (choćby w zależności od przesyłu).

U mnie TVK "Vectra" (nie wiem skąd sygnał) i TV CRT 32' - uważam, ze przekaz dobry (lecz nie b.dobry).
 

rafaello

New member
Witam, Kiki napisałeś o JVC 37 R 71

Jak Twoje wrażenia w stosunku do serii R70 ?

ps. Jest o wiele tańszy ... ale czy lepszy (czerń, kablówka) od R70 ?


pzdr,
 
Do góry