Jak nagrać DVD z pliku avi

maszek

New member
Bez reklam
Proszę o poradę, jak nagrać film divx (plik avi) na płytę DVD-R 4,7GB?
Przekonwertowałem avi na MPEG2 za pomocą Nero 7 premium ale program nie chce nagrać nowego pliku. O co chodzi?
 

Ricardogo

New member
Vitam,
w nero pewnie za duży pojedynczy plik wyszedł ( nie nagrywaj w ISO)
Polecam programik do tworzenia własnych dvd VSO ConvertXtoDVD
Może nie szybko ale łatwo i spokojnie.
 

maszek

New member
Bez reklam
w nero pewnie za duży pojedynczy plik wyszedł ( nie nagrywaj w ISO)

plik ma rozmiar 3,6GB więc spokojnie zmieści się na jednej warstwie płyty DVD-R. Właśnie tego nie rozumiem. Tworzę wg menu własny DVD-Video, wskazuje na plik MPEG2 i... niestety, program wczytuje plik a nastepnie zamiast nagrać płytę oznajmia o błędzie.
 

maszek

New member
Bez reklam
Masta_J napisał:
no to mu już przywaliłeś z grubej rury :)

nic nikomu nie miałem zamiaru "przywalić" :) sprawdzę faktycznie ten parametr iso - ale jutro. Jak teraz zacznę to rozgryzać to znów mi zejdzie pewnie z 1,5h.
 

maszek

New member
Bez reklam
Jak nagrać avi jako DVD-VIDEO na nośniku DVD-R

Już znalazłem poradę jak nagrać przy pomocy NERO plik avi divx jako DVD-Video. Na początek należy przy pomocy Nero Vision przekonwertować avi na mpeg2 (pomijam dopięcie do avi napisów). Następnie również za pomocą tego programu przygotowujemy materiał na płytę dvd (katalog video_ts, pliki .bup, .ifo, .vob). Teraz otwieramy Nero Burning ROM i postępujemy zgodnie z instrukcją pod linkiem:
http://wojtasin.ltb.com.pl/peter/arts/wypalanie_roznych_plyt.php
Jeśłi zapis zakończył się powodzeniem, możemy swój ulubiony materiał filmowy obejrzeć na stacjonarnym odtwarzaczu DVD.
 
Do góry