Wysokość powieszenia tv

szadoky

New member
Witam wszystkich . Przeglądając wątek http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=4671 , gdzie zamieszczone są zdjęcia prezentujące zestawy forumowiczów , zacząłem się zastanawiać czy dla komfortu oglądania telewizor powinien wisieć na jakiej określonej wysokości . w moim przypadku będzie to 1m od podłogi i 35 cm od szafki zdjęcie pierwsze lub 90 cm od podłogi i 30 od szafki zdjęcie drugie > Zastanawiać się zacząłem nad wysokością ponieważ wszystkie szafki RTV dostępne w sprzedaży są o wiele niższe 40/50 a na zdjęciach zamieszczonych na wyżej wymienionym wątku tv są tęż niżej od mojego . Wiec czy jest jakaś zalecana wysokość
 

Attachments

  • DSC08422 (Large).JPG
    DSC08422 (Large).JPG
    68,1 KB · Wyś: 5902
  • DSC08423 (Large).JPG
    DSC08423 (Large).JPG
    69,3 KB · Wyś: 13538

gadulinho

New member
Bez reklam
Jak dla mnie drugie zdjęcie jest lepsze. Co do wysokości - po prostu usiądź sobie na kanapie popatrz chwilę w ekran, zobacz na jakiej wysokości najwygodniej oglądać Ci środek telewizora i tak powieś. Ja miałem TV na dwóch szafkach. Raz na niskiej 45 cm, a teraz na dość wysokiej 80 cm. Na obu szafkach stoi. Ta niska może i ładniejsza była ale do oglądania nie koneicznie wygodna. Przy siedzeniu to jeszcze dało się oglądać, ale leżąc był za nisko i nic z tego ciekawego nie wychodziło. Teraz przy szafce 80 cm (czyli ekran zaczyna sie na wysokości ok 95 cm) jest wygodniej oglądać na siedząco i na leżąco.
 

szadoky

New member
Tak właśnie chodziło mi o komfort oglądania siedząc i leząc , ciężko jest coś powiedzieć gdy na ścianie wisi kawałek papieru zamiast tv , obecnie telewizor kineskopowy stoi na półce , i siedząc i leząc ogląda go się wygodnie . Nowy LCD 40 cali dobrze wyglądał by stojąc ale chce go powiesić ze względu na to aby na półce mieć miejsce na postawienie sprzętu.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Dla komfortowego oglądania środek ekranu powinien być na wysokości oczu, lub poniżej, zależy on od punktu siedzenie.

Wg mnie zdecydowanie zbyt wysoko...
 

tombalt

New member
pamiętaj, że ciepłe powietrze wydobywające się z amplitunera może rozmywac obraz :D

a tak powaznie, to wysoko powieszony telewizor wygodnie ogląda się jedynie leżąc...
na siedzaco wysoko powieszony telewizor męczy - boli głównie kark i oczy (szerzej otwarte powieki)

ja mam środek ~= na wysokości oczu (siedząc na kanapie/fotelu) - TV stoi na komodzie wysokości 45cm
 
Ostatnia edycja:

szadoky

New member
tombalt napisał:
pamiętaj, że ciepłe powietrze wydobywające się z amplitunera może rozmywac obraz :D

a tak powaznie, to wysoko powieszony telewizor wygodnie ogląda się jedynie leżąc...
na siedzaco wysoko powieszony telewizor męczy - boli głównie kark i oczy (szerzej otwarte powieki)

ja mam środek ~= na wysokości oczu (siedząc na kanapie/fotelu) - TV stoi na komodzie wysokości 45cm

No właśnie jak z tym powietrzem , będzie miało jakiś wpływ na oglądanie ,
 

tombalt

New member
pytasz poważnie?
oczywiscie, że nie - musi być znaczna różnica temperatur - takiej nie osiągniesz, nie ma obawy...
 

quadrun

New member
Bardzo fajnie rozplanowane. Ja uważam, że drugie rozwiązanie będzie dla Ciebie lepsze. Nie zmęczysz wzroku chyba, że siedzisz na stołku barowym :D:D:D. Pozdrawiam.
 

szadoky

New member
gadulinho napisał:
I co, powiesiłeś ? Może jakieś zdjęcia ? :)
Nie dopiero mam w planie uchwyt już jest kupiłem taki http://sklep.meliconi.pl/2/index.php?op=info&pid=346 i związku z tym mam jeszcze pytanie . Telewizor (Sony 40w4710) przymocowany jest do uchwytu tylko czterema śrubami o długości 8-12 mm długości patrząc od powierzchni haka montażowego ( według instrukcji ) czy to nie jest za mało , czy były przypadki upadku Tv ze ściany nie całego uchwytu tylko właśnie tv od uchwytu
 

Attachments

  • 15032009296 (Large).jpg
    15032009296 (Large).jpg
    91,4 KB · Wyś: 165
  • 15032009297 (Large).jpg
    15032009297 (Large).jpg
    122,1 KB · Wyś: 153
Ostatnia edycja:

ivf

New member
skoro jesteś aż tak dokładny ;) to spójrz jeszcze raz na zamieszczony przez siebie rysunek - tam jest na oko około 4mm gwintu w mocowaniu TV tak więc wkręcając śrubę 30mm nie poprawisz wytrzymałości, a możesz jedynie zaszkodzić wkręcając za długą śrubę w jakąś elektronikę ;)
 

Tocki

Member
kurde zawiesilem wczoraj tv i troche za wysoko jest okolo 1,5 metra nad ziemia, ogladam tv jakies 4-5 metrow ale za wysoko mam wrazenie... a nie mam jak obnizyc od nowa trzeba by bylo wiercic :/
 
Do góry