Osprzęt kinowy - rozdzielczości itp.

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Który polecacie LG 42PX3RV czy Samsung PS-42V6S za 5999

Witam

Poszedłem ostatnio do kina i czekając na film zacząłem zastanawiać się jaki sprzęcior siedzi w sali kinowej, a mianowicie, z jaką rozdzielczością wyświetlane są filmy i czy są lepsze i gorsze projektory kinowe i czy taką różnice można wyłapać.

Proponuję też podawać w tym temacie propozycję najlepszych sal kinowych w Polsce, pod względem najlepszego obrazu jak i dźwięku.

Pozdrawiam
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
opiniodawcy JVC - zgłoście się

nie pchajcie się tak w tym temacie bo miejsca na servie zabraknie :p
 

TiNiO

Member
Ja jakos czuje lekki niedosyt idąc do kina , obraz owszem jest fajny no i duzy ;) ale dzwiek to jakas porazka czuje sie jak bym stereo słuchał i to bez basu , mówie w tym wypadku o Gdańskim Multikinie oraz Krewetce , dzwiek jest jakis taki cichy a jak ktos mocniej zaszeleści papierami to nic nie słychac bas brzmi jak puszczenie bąka , jedynie fajnie sie prezentuje reklamówka systemu nagłosnienia przed filmem a potem czuje sie jaby ktos wyłaczył 90% głosników , jednym słowem nie ma jak kino domowe :) , ustawaisz jak chcesz i nawet w trakcie filmu mozna siusiu zrobic bez ryzyka stracenie najwazniejszej minuty filmu :)
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
No na Krewetkę to bym tak nie nadawał bo jest tam jedna dobra sala, z certyfikatem THX, może spróbuj w zajrzeć tam, z tego co pamiętam to sala nr1
 

TiNiO

Member
Faktycznie jest sala z THX , i faktycznie do niej jeszcze nie trafiłem :) w ten wekend naprawie ten błąd :) i wtedy opisze wrażenia , co ni zmienia faktu ze wole oglądac w domu :) w domu nikt sie nie smieje jak zasne na filmie hihi
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Niezłe kino jest w Poznaniu. Myślę o Kinepolis. Obraz i dźwiek jest konkretny. Również IMAX w Krakowie (Sakramencki ekran i loża ustawiona pod ostrym kątem).
Czy inni forumowicze odnosza to samo wrażenie, że dźwięk w wielu filmach puszczany jest w kinach zbyt głośno? Ja wychodze ogłuszony, a jak jest już jakiś film "z wybuchami" to nawet głuchy.
Podzielacie tę opinię ?
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
sacramento

Fatman_1 napisał:
Również IMAX w Krakowie (Sakramencki ekran i loża ustawiona pod ostrym kątem).

Filmik na ekranie 18x24 metry to nie lada przezycie, pierwszego widzialem takiego Matrixa, niesamowite :D
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Niezłe kino jest w Poznaniu. Myślę o Kinepolis. Obraz i dźwięk jest konkretny.

Hehe no najlepszy multipleks w Polsce :p można nazwać niezłym :) każda sala ma certyfikat THX i poza tą jedyną salą w Gdańskiej krewetce to jedyne kino w Polsce z takim nagłośnieniem. Co do głośności to chyba właśnie Kinepolis jest tym głośnym kinem, bo np w multikinie nie doświadczyłem głośnych sal, może to właśnie zasługa nagłośnienia.
 

sewan

New member
No proszę, jak to łatwo ludziska się przyzwyczajają do dobrego.....:D

I teraz te wymagania, temu za cicho, tamtemu za głośno....:p

A jeszcze tak niedawno luksusem był dźwięk Dolby Stereo w polskich kinach....

Czy ktoś pamięta, jaki film w stereo był wyświetlany w polskich kinach jako pierwszy?
A może jaki pierwszy film w Dolby Digital?
Ja pamiętam....:cool:
Taka mała zagadka....:rolleyes:
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
dolby

sewan napisał:
Czy ktoś pamięta, jaki film w stereo był wyświetlany w polskich kinach jako pierwszy?
A może jaki pierwszy film w Dolby Digital?
Ja pamiętam....:cool:
Taka mała zagadka....:rolleyes:


Ja pędziłem kiedyś na Phantom Manace do sąsiedniego miasta bo grali w Dolby ale to będzie coś wcześniej o co pytasz.

Pozdrawiam Masta_J
 

sewan

New member
Sorry - mała poprawka: chodziło mi o pierwszy film w czterokanałowym Dolby Stereo.;) Ten film pamiętam doskonale....To był szok!

I pierwszy film w zwykłym stereo, wtedy trzeba było specjalnie aranżować sale kinowe, bo nie było takiej aparatury na ten seans....:D
To była połowa lat siedemdziesiątych.

Natomiast trudno mi powiedzieć, jaki film był pierwszy w Polsce w DD. Pierwszy na świecie to Powrót Batmana....:) 14 lat temu. Ech, jak ten czas leci....
 

sewan

New member
Uuuuuu
albo pamięć w narodzie słaba, albo....:rolleyes:

Liczyłem na mnóstwo wpisów, a tu nic....:(

Trudno, jak nikt dzisiaj nie odgadnie, wieczorem podam odpowiedź.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Dolby Stereo

w Dolby Stereo to mi się jakiś film o gorylach kojarzy :)
Jakieś Kongo czy cuś :)
W każdym bądź razie zielona dżungla i małpy :)
Pozdrawiam Masta_J
 

sewan

New member
Masta_J napisał:
w Dolby Stereo to mi się jakiś film o gorylach kojarzy :)
Jakieś Kongo czy cuś :)
W każdym bądź razie zielona dżungla i małpy :)
Pozdrawiam Masta_J

Nieee:)
To było dziewięć lat wcześniej....
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Hmm pierwszy jaki wpada mi na myśl to Park Jurajski, ale na pewno coś wcześniej było :)
 

sewan

New member
Czytajcie uważnie!

Przecież podałem dokładny rok tego drugiego filmu....

Pierwszy był wyświetlany w połowie lat siedemdziesiątych, ale nie jestem w stanie podać roku.....

:D
 
Do góry