WITAM WSZYSTKICH

titus

New member
Wydaje mi się, że to odpowiednie miejsce na przywitanie. Od razy chciałem wyrazić swoją radość, że po półrocznym poszukiwaniu wszelkiej maści informacji trafiłem wreszcie na forum w ojczystym języku. Znam języki obce, ale nie ma jak pogadać z krajanami o HDTV tymbardziej, że Polska będzie chyba ostatnim miejscem na planecie ziemia gdzie HD będzie ogólno dostępna :wink: .

A więc witam :!:
 

janunio

New member
Bez reklam
Masz rację, polskie HD to jest nie możliwe !
Zbyt wielu nadawców ma ochotę na zaistnienie w eterze bo taka jest technologia MPEG-2 czy MPEG-4.
PO za tym polityka to domena naszych mediów. Czyli "konkurs p;iękności".

Zaś HD to 5 razy mniej podmiotów na arenie. Tym rozwiązaniem nikt nie jest zainteresowany nawet w zakresie naziemnej cyfrowej TV.
Jedyna nadzieja to C+ w wersji HD z polskimi napisami.
Już nadają DEMO + HD (ale ang). Na jesieni starują z pakietem HD.
Oczywiście w językach obcych. Kolejna nadzieja to DISCOVERY HD pl. Zobaczymy.
Bez wsparcia producentów hardware ( SAMSUNG, SONY, JVC, LG itp.) nie się nie stanie.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
witamy witamy, ostrożnie z caps lockiem :)

kiedyś napewno doczekamy się HD w ojczystym języku, narazie korzystamy z innych :)
 

titus

New member
No tak ten caps to okrzyk w przypływie radości :D. Emocje opadłu, już nie będę krzyczał. ;)

Co do Polski to mi nie za specjalnie zależy na "Klanie" w 1080i, chociaż kobietka by się ucieszyła. Fakt natomiast jest taki, że HD w Europie to żart, a Polska jest na tyle słabo rozwiniętym krajem, że telewizji w wysokiej rozdzielczości to jeszcze długo nie zobaczymy. Dla mnie najważniejsze będą filmy na płytkach, ale tu też boję się porażki, bowiem filmy wydawane w Polsce na DVD wołają czasami o pomstę do nieba. Więc założe się, że dystrybutorzy nie będą się przykładać i dalej będziemy oglądali "klocki" tyle że w wysokiej rozdziałce.

A na dziś w 100% zgadzam się z Tobą korzystajmy z innych możliwości.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Systemów możliwych odbiorów HDTV - jest co raz więcej.
Żaden z producentów nie jest w stanie pominąć tego kierunku. Więc przyśpieszenie zbliża się nieuchronnie.
Sygnał w Polsce będzzie dostepny z wielu źródeł - to pomoże Polakom cieszyć się z tej wysokiej jakości.
Dzieki Takim osobom jak Janunio i innym znakomitym rozmówcom docieraja do nas informacje równocześnie z całego świata. Nie musimy być i nie jesteśmy za murzynami.
Z satelity bedzie dostepne coraz więcej programów więc będzie czym sie cieszyć.
Kamery HD , zdjęcia cyfrowe , gry , filmy wmvhd - bedzie czym napawać oczy.
Jest nasz co raz więcej nawet na tym forum - sami też możemy coś wymyśleć.
pozdrawiam
 
Do góry