Fotorardary

dnc

Moderator
VIP
Wodzisław droga wojewódzka na Jastrzębie Zdrój, szkoła podstawowa, ograniczenie do 50 km/h.

Droga krajowa nr 1. miejscowośc Piaski koło Pszczyny, ograniczenie do 70 km/h, stoi między jezdniami i raz jest odwórcony w kierunku na Bielsko, a raz na Katowice.

Droga krajowa nr 81, miejscowowść Orzesze, ograniczenie do 70 km/h
 

scotimw

New member
fotoradary często stoją na wylocie z Warszawy na Trakcie Lubelskim w okolicach stacji benzynowej BP, jest tam ograniczenie do 50 km, a czasmi łapią drugi kierunejk przy stacji benzynowej Slovnaft:(
 

scotimw

New member
fotoradarczęsto się pojawiają na Trasie Toruńskiej , na ostrym zakręcie przed zjazdem na żoliborz:(, gdzie jest duży parking, tam także często jest Inspekcja drogowa
 

dnc

Moderator
VIP
Dla mieszkańców południa Polski, którzy jeżdżą DK 81 z Katowic w kierunku na Wisłę. W miejscowości Pawłowice ma skrzyzowaniu drogi lokalnej z droga główną pomiędzy jezdniami postawiono fotoradar. Jest on obracany raz w jednym kierunku raz w drugim.

Nie wiem czy zauważyliscie, że radary, fotoradary, video radary, itp. pojawiają się nie w tych miejscach, które najbardziej są niebezpieczne, ale w tych w których można skasować jak największą ilość kierowców. Wiem, bo sam zapłaciłem niedawno mandat z fotoradaru, w miejscu gdzie jest teren zabudowany, a wygląda on tak. Z lewej lasek, z prawej krzaczki i mostek do wjazdu na polną drogę niewidoczny z powodu krzaczków i właśnie na tym mostku stali panowie z skrzyneczką. Ale przecież znak to znak i nieważne, że prawdziwy teren zabudowany zaczyna się 150 metrów dalej. Trudno, wpadłem moja wina, ale... Muszę się trochę wyżalić, bo normalnie zaczyna mnie to wkurzać. Dla mnie osobiście fotoradary, to listek figowy dla tych, którzy dbają o bezpieczeństwo na naszych drogach. A po za tym to bardzo łatwy i prosty zarobek dla Urzędów Wojewódzkich. Bo przecież zawsze się znajdzie jakiś łoś, który zapomni zahamować w porę. I kasa leci aż miło.
Takim doskonałym przykładem jest nasza wspaniała DK1. Praktycznie na całym odcinku od Łodzi do Katowic jest totalnie spieprzona. Takiej degrengolady drogowej chyba na świecie nie ma nigdzie. Ktoś kto wybudował ją w jej obecnym kształcie, chyba był pod znacznym wpływem alkoholu (tak ze 4-5 promili) i nie panował nad zwieraczem. W końcu jak można tak ruchliwą drogę posłać przez tereny zabudowane!!! To powinno podchodzic pod KK za namawianie do popełnienia zabójstwa!!!
Uhhh, już mi lepiej. :p
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
fuka

dnc napisał:
Wodzisław droga wojewódzka na Jastrzębie Zdrój, szkoła podstawowa, ograniczenie do 50 km/h.

Droga krajowa nr 1. miejscowośc Piaski koło Pszczyny, ograniczenie do 70 km/h, stoi między jezdniami i raz jest odwórcony w kierunku na Bielsko, a raz na Katowice.

Droga krajowa nr 81, miejscowowść Orzesze, ograniczenie do 70 km/h

Piasek koło Pszczyny

Pojawiły się tablice ostrzegające przed fotoradarem na jedynce w Czechowicach (o ile dobrze pamiętam to kolejne światła za McDonaldem w stronę Bielska), ale samego fotoradaru na razie nie widać.
 

jaco-sci

New member
dnc napisał:
Dla mieszkańców południa Polski, którzy jeżdżą DK 81 z Katowic w kierunku na Wisłę.
Witam wszystkich.
Dodam tylko że jadąc trasą DK-81 w stronę Wisły napotkamy jeszcze fotoradary (stojaki) w Skoczowie o na wysokosci stacji Orlen (70km/h) , jadac dalej w Ustroniu Hermanicach (70km/h) na stępnie na skrzyżowaniu ze światłami w Ustroniu (skrzyżowanie prosto na Wisłe w prawo na Goleszów w lewo na centrum Ustronia).

Spotkałem też fotoradar (stojak) jadąc z Żor na Pszczynę w miejscowości Radostowice na przejściu dla pieszych.
 
DK 1 między Myszkowem a Częstochową x2, w samej Częstochowie przy tej trasie także x2. Droga Bytom-Siewierz w miejscowości Świerklaniec (Orzech) za stacją Lotos- bardzo rentowny radarek. Trasa Tarn. Góry-Częstochowa w miejscowości Miasteczko Śl. koło Huty Cynku M.Śl. nowo powstały radarek:D
 

Foggy

New member
dnc napisał:
Nie wiem czy zauważyliscie, że radary, fotoradary, video radary, itp. pojawiają się nie w tych miejscach, które najbardziej są niebezpieczne, ale w tych w których można skasować jak największą ilość kierowców. Wiem, bo sam zapłaciłem niedawno mandat z fotoradaru, w miejscu gdzie jest teren zabudowany, a wygląda on tak. Z lewej lasek, z prawej krzaczki i mostek do wjazdu na polną drogę niewidoczny z powodu krzaczków i właśnie na tym mostku stali panowie z skrzyneczką. Ale przecież znak to znak i nieważne, że prawdziwy teren zabudowany zaczyna się 150 metrów dalej. Trudno, wpadłem moja wina, ale... Muszę się trochę wyżalić, bo normalnie zaczyna mnie to wkurzać. Dla mnie osobiście fotoradary, to listek figowy dla tych, którzy dbają o bezpieczeństwo na naszych drogach. A po za tym to bardzo łatwy i prosty zarobek dla Urzędów Wojewódzkich. Bo przecież zawsze się znajdzie jakiś łoś, który zapomni zahamować w porę. I kasa leci aż miło.
:p

Ja zapłaciłem za przekroczenie prędkości na samym poczatku wioski. Przy drodze w tej wiosce stoją 3 czy 4 domy a na początku wioski stała policja. Zaraz za nazwą miejscowości. Co robić.... :(
A teraz w Wawie często mozna spotkać granatowego Mondeo i śliczną srebrną Vectrę z dużą tablicą świetlną za tylna szybą. Na tablicy pojawia się napis: Stop...stop....stop.... :(
 

dnc

Moderator
VIP
Foggy napisał:
Ja zapłaciłem za przekroczenie prędkości na samym poczatku wioski. Przy drodze w tej wiosce stoją 3 czy 4 domy a na początku wioski stała policja. Zaraz za nazwą miejscowości. Co robić.... :(
A teraz w Wawie często mozna spotkać granatowego Mondeo i śliczną srebrną Vectrę z dużą tablicą świetlną za tylna szybą. Na tablicy pojawia się napis: Stop...stop....stop.... :(

Mam takie marzenie, jakby to był ostatni dzień kiedy potrzebowałbym prawo jazdy, żeby podczas zatrzymania, kiedy policjant wystawia lizaka ręką, wystawić swoją rękę zza szyby i w geście pozdrowienia pokazać mu palec środkowy (wiadomo jaki :D ) i odjechać!!! Owszem miałbym przerąbane, ale jaka frajda widzieć twarze policjantów, którzy nie wiedzilby co teraz zrobić.;)
 

przemodzialo

New member
vectry

U nas na Śląsku pojawiło się kilka Vectr /różne modele i kolory/ z wideorejestracją. W okolicach Zawiercia na drodze na Kielce często można spotkać czarną z początkiem rejestracji SKL, a na trasie w okolicach Częstochowy srebrną SK. jest lista z rejestracjami:
bordowa - sbe28wk, czarna - so13094, srebrna - sk31340 /spotkana osobiście/, czarna - sk1979c, czarna - stay849, czarna - sb13928, granatowa - st08951, bordowa - sg43092, czarna - skly048 /spotkana osobiście/, czarna sc10929. Mówiąc szczerze ciężko jednak cały czas patrzeć w lusterko więc rejestracje niewiele dają, tymbardziej, że zauważyliśmy, że bardzo często ekipy zmieniają się samochodami. Uważajcie więc na nowe vectry są to zarówno GTS, sedany, przed i po liftingowe.
Pozdrawiam.
 
Do góry