Jak przegrać płytę DVD aby pozostało oryginalne Menu

weksla

New member
Bez reklam
Witam!!!

Chodzi mi o taką rzecz:
Chcę wykonać kopię zapasową filmu DVD (z góry zaznaczam że nie chodzi mi o rzadne piractwo itp.):)Jest to stary film załączony jako dodatek do pewnej popularnej gazety dla pań:))
Wykonująć kopię zapasową chciałbym ominąć tz. nie przegrywać zbędnych reklam, trailerów i innego typu pierdół, jednak chciałbym zachować oryginalne menu filmu w którym są zawarte wtbrane sceny oraz ustawienia dzwięku np. z lektorem, lub oryginalna ścieżka + napisy. Wykorzystywałem do tego celu programy Any DVD do zgrania materiału z płyty na HDD komputera, oraz programu DVD Shrink, do re-authoringu materiału. i tutaj zaczyna się mój problem. Aby wytłumaczyć lepiej o co mi chodzi bede zamieszczał zrzuty ekranu.
78463574im9.jpg

Tak wygląda płyta zrzucona na HDD i otwarta w DVD Shrink
2.
28923555md0.jpg

Tak wygląda po przejściu na opcję reauthoringu, i wtedy jak przerzucam film i samo menu, bez zawartego na wczesniejszym screenie katalogu extras (gdzie zawarte są zwiastuny, reklamy itp) wyskakuje mi komunikat jak poniżej:
48791616uf3.jpg

Tak jak ja to rozumiem to znaczy że nie będą dostępne wszystkie opcje zawarte w oryginalnym menu z powodu że omine katalog ze zwiastunami?? zgadza się?Ignorując komentarz przerzucam samo menu i film:
88702351ys3.jpg

i wtedy tak jak w oknie po lewej stronie kolejno mam każde podmenu osobno, bez tzw hiprerłączy gdy nagram i puszczam odtwarzanie. Każda zakładka menu wyświetla się po około 30sek, potem załącza się film, a ja chcę mieć orginalne menu abym mógł wybierać ścieżkę dzwiękową itp, ale nie chcę reklam. Czy da się to jakoś zrobić??? Czy są jakieś programy do edycji samego menu na płycie??? Z góry dziękuję za wszelką pomoc i komentarze oraz sugestie.
Pozdrawiam!
p.s.
Nie wiedziałem za bardzo w jakim dziale umieścić ten wątek więć proszę Adminów o wyrozumiałość i ewentualne przeniesienie tematu na swoje miejsce.
 

wlodek1001

New member
znam trochę program Shrink, wydaj mi się ,że to zgrane menu nie będzie funkcjonowało tzn nic w menu nie uruchomisz, ale nie jestem pewnien na 100 % czy to dobra podpowiedź
 

johanek

New member
Chyba temat nadaje się do kosza bo dotyka problemu "piractwa" dowody na screenach....
PS
Producenci filmu Wsciekłe Pięści być może dziś nie mają co jeść przez takie jak Ty Weksla.
 

weksla

New member
Bez reklam
johanek, nie bądź taki doi przodu OK??
-po pierwsze jest to darmowy film dodany do gazety NAJ z 2003 roku,
-po drugie jest to film z 1972 roku,-
-po trzecie nikt już tego nie kupuje,
-po czwarte leciał dziesiątki razy w tv i mogłem go tam nagrac (też nazwałbyś to piractwem???)
- pierdoła jesteś i tyle Ci powiem
PZDR dla poważnych ludzi
p.s. gdybym chciał się tego dowiedzieć z jakichkolwiek innych przyczyn to wiesz są bardziej undergroundowe fora, i raczej z nich bym korzystał!!!
 

Deimos

Banned
Najprościej programem DVDFab platinum (jest po polsku) zaznaczasz opcje film główny, z prawej strony w drugiej ramce (cel) gdzie ma się zrzucić i po problemie:)
Oczywiście przed zgrywaniem na dysk pokaże Ci się menu filmu ze ścieżkami dźwiękowymi oraz napisami i jakieś niepotrzebne hebrajskie np. możesz od razu usunąć i po sprawie:) Pozdrawiam
Całość po zrzuceniu możesz przegrać na płyte programem Nero np.;)
 
Ostatnia edycja:

Gucio50

New member
Bez reklam
weksla napisał:
johanek, nie bądź taki doi przodu OK??
-po pierwsze jest to darmowy film dodany do gazety NAJ z 2003 roku,
-po drugie jest to film z 1972 roku,-
-po trzecie nikt już tego nie kupuje,
-po czwarte leciał dziesiątki razy w tv i mogłem go tam nagrac (też nazwałbyś to piractwem???)
- pierdoła jesteś i tyle Ci powiem
PZDR dla poważnych ludzi
p.s. gdybym chciał się tego dowiedzieć z jakichkolwiek innych przyczyn to wiesz są bardziej undergroundowe fora, i raczej z nich bym korzystał!!!

Po -1 wsze. DvdShring podsłuchuje płytę DVD podczas jej odtwarzania i zapisuje audio i wideo.
Nie nadaje się do zrobienia kopii płyty :p

Po 0-we Alkohol 120%, słuzy do robienia kopii, ale nie tylko on :krol:

Po 1, niezależnie czy film jest stary, czy nieciekawy czy darmowy.
Jeżeli nie masz PISEMNEJ zgody właściciela praw autorskich to jesteś złodziejem. :mrgreen:
 

scott

New member
śmieszne są te buńczuczne wypowiedzi o piractwie :p

jak to jest że każdy wydawca płyt robi z uczciwego człowieka złodzieja, każąc mu przed obejrzeniem kupionego za niemałe pieniądze filmu przeczytać (nie pozwalając na ominięcie) o karach, przestępstwie, zakazie itp. mnie po czymś takim nie chce się już oglądać tego filmu.

a do tego reklamy, których też NIE WOLNO ci ominąć???

z pozdrowieniami dla wydawców
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Deimos napisał:
Shrink robi kopie płyty, bo zrzucając film na dysk właśnie Shrinkiem to już mamy kopie;)


Kopia to coś co udaje orginał.

DvdShrink nie kopiuje płyty wraz z jej funkcjonalnosciami typu , menu, dodatki, wybory języka itd itp
To robi np alkochol 120%

Shrink przechwytuje w trakcie odtwarzania obraz i dźwięk, tak jak to zostało wybrane w menu i zapisuje w formacie najprostrzego DVD, gotowego do odtwarzania.

Niemniej jednak Shriknkowanie bez pisemnej zgody posiadacza praw autorskich jest kradzieżą.

Kiedy wolno kopiować płytę kupiona lub otrzymaną z gazetą.

Jeżeli na płycie nie ma napisu wszelkie prawa zastrzeżone, czy też kopiowanie zabronione.
Jeżeli na takiej płycie w części wideo niema informacji o zastrzeżeniu praw i zakazie powielania.

To, dla swojego wyłacznego uzytku wolno zrobić jedną kopię bezpieczeństwa, bez prawa jej wypozyczania nawet znajomym.


Pewnie niepotrzebnie o tym piszę bo to wiedza powszechna. :krol:
 
Ostatnia edycja:

Darth_Vader

New member
2 sposoby:

witaj, znam 2 sposoby na przegranie plyty tak aby pozostalo oryginalne menu:
1. (wg mnie lepszy) to juz wczesniej wymieniony program DVDFab Platinum, zaznaczasz w nim czy chcesz zrobic kopie np calej plyty, albo samego filmu, albo filmu razem z menu
2. i drugi sposob to rowniez wymieniony dvd shrink, tyle ze tutaj mozesz skopiowac albo cala plytke z menu dodatkami itp (ale np wywalic niepotrzebne sciezki dzwiekowe, napisy) albo kopie samego filmu, czy co tam jeszce jest na tej plycie, rowniez menu tyle ze o ile pamietam menu jest jako screen, natomiast nie ma chyba aktywnych funkcji. Dawno juz tego nie uzywalem, wiec nie do konca kojarze, ale jakos cos tak mi sie wydaje.

Zdecydowanie polecam program DVDFab Platinum, niestety jest to program Shareware .... :twisted:

Pozdrawiam
 

weksla

New member
Bez reklam
Hehhehe, faktycznie z takiego błachego powodu wywołała się taka dyskusja, a wręcz zatarg. A nie o to w zupełności mi chodziło. Pozatym ja nadal nie uważam że zrobię przestępstwo kopiując tę płytę, ponieważ posiadam oryginał, a pozatym robie to dla siebie. Zresztą zawsze i wszędzie znajdą się CI obrońcy tych praw których stricte ja nie uważam abym łamał. pozdro i dzięki za wszelką pomoc dla życzliwych.
 

Eldandil

New member
Hmm. Jak na płycie są napisy, że nie można skopiować to nie można bo to piractwo? To dlaczego już kilka wielkich wytwórni płytowych dostało w Polsce od sądów kary i nakazy zlikwidowania takich napisów z płyt? Ponieważ w naszym kraju, póki co, według prawa, można wykonać kopię bezpieczeństwa zakupionego filmu lub muzyki (nie dotyczy to programów komputerowych). Więcej, można taką płytę przegrać rodzinie i najbliższym znajomym. Już prędzej zabronione może być usuwanie reklam, które są integralną częścią danej płyty.
Polecam czytanie Chipa. W każdym numerze jest coś o aspektach prawnych i można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy (nie wspomnę już, że podają czasem sposoby jak wykorzystać luki prawne żeby nie mieć problemów z tymże prawem ;)).
 

KKuba

New member
Bez reklam
Słusznie zauważył Eldandil, że troszkę się rozmineli przedmówcy z przepisami prawa. To prawda, że na płytach są napisane różne rzeczy, co zresztą było i jest przedmiotem zainteresowania UOKiK, np. o ile dobrze pamiętem Warner Bros miał już poważnie nieprzyjemności w z tego tytułu. Uzupełniając wypowiedź poprzednika to przypomnę, że można zrobić kopie utworu o ile się mieścimy się w ramach tzw. dozwolonego użytku. Prawo mówi wyraźnie "Bez zezwolenia twórcy wolno nieodpłatnie korzystać z już rozpowszechnionego utworu w zakresie własnego użytku osobistego." Co więcej: "Zakres własnego użytku osobistego obejmuje korzystanie z pojedynczych egzemplarzy utworów przez krąg osób pozostających w związku osobistym, w szczególności pokrewieństwa, powinowactwa lub stosunku towarzyskiego. Polecam lekturę Prawa autorskiego (zwłąszcza art. 23 i następnych) :) Parafrazując poprzednika, przecież piszę rzeczy o których wszyscy wiedzą... ;)

Natomiast odpowiadajac na pytanie to oczekiwane efekty można uzyskać za pomocą Clone DVD. Można tam wybrać co się ma skopiować - zarówno w zakresie obrazu, dźwięku jak i napisów.

BTW Oczywiscie, że mozna zrobić kopię programu komputerowego, w zakresie określonym art. 75 ust. 2 Prawa autorskiego.
 
Ostatnia edycja:

jarwisz

New member
Bez reklam
Darth_Vader napisał:
Zdecydowanie polecam program DVDFab Platinum, niestety jest to program Shareware ...

ale ma on też swojego mało znanego ale przeze mnie ulubionego brata który nazywa się DVDFAB DECRYPTER /jest też HD/.Jest to o wiele lepszy program od powszechnie znanego Decryptera.

1.Za pomocą DVDFab Decryptera zrzucamy całą DVD na HDD usuwając wszelkie zabezpieczenia.
2.włączamy program CloneDVD2 i na górze zaznaczamy "zachowaj menu"
3.usuwamy wszelkie reklamy etc oraz to czego nie chcemy
4.wybieramy - nagrywarka i wszystko.Mamy film na dvd z menu

pozd
 

qluk

New member
Nie wiem czy sa tutaj linuksowi użytkownicy, ale ja używam k3b i nigdy nie było problemu, a nieraz bezpośrednio z konsoli robię obra RAW płyty i wypalam. No i oczywiście wszsytkie aplikacje są GPL :p
 

weksla

New member
Bez reklam
Dzięki!
DVD FAB Platinum w najnowszej wersji w 100% spełnia moje oczekiwania i radzi sobie bez problemu z tym o co chodziło mi w temacie:)dzięki.
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
odnosnie tematu kopiowania plyt DVD to jesli @weksla ma oryginal w domu to dla wlasnych potrzeb moze sobie kopiowac ta plyte i nie jest to zabronione! zabronione jest kopiowanie i rozpowszechnianie tego nagrania
 

Marko2

New member
Nie chcę się wymądrzać bo jestem tu nowy ale ja uważam ,że dobrze zacząłeś bo właśnie DVD Shrink zrobisz z tą płytą co zechcesz tylko chyba nie czytałeś instrukcji obsługi tego programu,Przecież tam masz opcję,że możesz zacząć od dowolnie wybranego momentu i w dowolnym miejscu skończyć .Podaję Ci adres stronki http://robs.wz.cz/guides/shrink/index.htm poczytaj a gdyby co to jeszcze coś znajdę.Możesz pisać na marko723@wp.pl Pobaw się trochę.Pozdrawiam !
 

Marko2

New member
Piractwo

weksla napisał:
Hehhehe, faktycznie z takiego błachego powodu wywołała się taka dyskusja, a wręcz zatarg. A nie o to w zupełności mi chodziło. Pozatym ja nadal nie uważam że zrobię przestępstwo kopiując tę płytę, ponieważ posiadam oryginał, a pozatym robie to dla siebie. Zresztą zawsze i wszędzie znajdą się CI obrońcy tych praw których stricte ja nie uważam abym łamał. pozdro i dzięki za wszelką pomoc dla życzliwych.
Gdzieś w "Komputer Świat" (mogę to na jutro wyszukać dokładnie) wyczytałem zdanie,że kopiowanie nie jest piractwem.Piractwem jest udostępnianie tego materiału innym osobom.Ja też uważam ,że nie popełniasz przestępstwa.
 
Do góry