Kupiłem TV i go nie mam

seksista

New member
Witam mam mały problem kupiłem plazmę w sklepie można powiedzieć duża firma dostarczona była dnia następnego transportem firmowym z magazynu jako nówka ale po rozpakowaniu z nie oryginalnego opakowania okazało się że jest to plazma z wystawki i jeszcze uszkodzona miała uszkodzony bok jakby po upadku. Odmówiłem przyjęcia i po powrocie do sklepu okazało się że w całej sieci sklepów chyba nie mają takiego modelu całkowicie sprawnego, poinformowano mnie że może będzie w przyszłym tygodniu nówka tylko że nikt tego nie widział. Może ktoś wie jak w takim przypadku działa prawo czy mogę domagać się innej w ramach tej ceny którą zapłaciłem o tych samych parametrach lub wyższych ponieważ umowa kupna sprzedaży z mojej strony została spełniona,a sklep nie wywiązał się z umowy.W taki sposób postępuje serwis LG wymienia sprzęt na nowy o parametrach takich samych lub większych jeśli nie potrafi naprawić sprzętu tylko nie wiem jak to się odnosi do sprzętu kupionego w sklepie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zgodnie z przepisami masz prawo otrzymać sprzęt taki sam lub o wyzszych parametrach niż Twój .
Możesz żadać też zwrotu pieniędzy.
Po za tym towar w przesyłce jest ubezpieczony. To oznacza że jeśli była szkoda transportowa - to sklep wysyła Ci nowy egzemplarz. A sam procesuje się z firma spedycyjną.
 

seksista

New member
A jaki mają czas by wywiązać sie z umowy.

Zwrot pieniędzy nie wchodzi w grę bo jeśli gwarantowali ten typ plazmy za cenę dużą mniejszą niż w innym sklepie to chyba wiedzą co robią ja zapłaciłem za nią i domagam się takiego sprzętu jaki widnieje na umowie kupna sprzedaży.
 

timbot

New member
Bez reklam
niestety, w praktyce pomimo teorii nie mozesz ich zmusic do wywiazania sie z umowy jesli nie beda chcieli (nie udowodisz im ze nie maja takiego sprzetu jak obiecali na magazynie), jedynie odstapic od niej za niezgodnosc przedmiotu z umowa (mial byc nowy i nieuszkodzony a nie jest), wtedy poza zwrotem kasy mozesz zadac zwrotu poniesionych kosztow - transport, koszty kontaktu z nimi i takie tam
najwyzesz szantazu mozesz sprobowac, ze zrobisz im ostra antyreklame jak sie nie wywiaza :cool:
polecam strone federacji konsumetnta http://www.federacja-konsumentow.org.pl i lekture wyciagu z ustawy o szczegolnych warunkach sprzedarzy konsumenciej - bedziesz mial argumenty prawne w dyskusji
 
Ostatnia edycja:

seksista

New member
Dzięki za dobre rady narazie czekam do środy poinformowali mnie że bedzie taka plazma w ten dzień niewiadomo czy jest nowa ale ją sprawdzimy czekam.
 

seksista

New member
Witam dzisiaj zostałem poproszony do sklepu w celu sprawdzenia plazmy która dotarła aż z gdańska miała być nówka okazała się takim samym bublem z wystawy która miała na liczniku już 3664 godziny. Taki model dalej jest w ofercie tej sieci sklepów i miła pani poinformowała mnie na infolini że sprzedają tylko nowy sprzęt nie używany poradzcie jak wyegzekwować od nich nowy telewizor bo chyba muszą mieć jakiś jeśli jest dalej w ofercie,a nie tylko sztuki z ekspozycji. Pieniędzy nie chcę odebrać bo w innym sklepie jest 1300 zł droższy a jeśli podpisali ze mną umowę kupna sprzedaży to chyba taka umowa do czegoś zobowiązuję i zostałem oszukany ponieważ kupowałem w sieci sklepów który sprzedaje sprzęt nowy, a nie używany. Więc niemam zamiaru popuścić tylko czym się podprzeć .
 

seksista

New member
Nic nie zapłaciłem ofertę anulowano bo nie mogli zagwarantować plazmy nowej okazało się że w całej ofercie niemają sztuki nowej tylko z ekspozycji a sklep to RTV EURO AGD pozdrawiam i nie polecam kupowania w tej sieci chyba że ktoś lubi już sprzęt sprawdzony przez sprzedawcę na ekspozycji. Teraz właśnie pokazała się plazma panasonica 42pv7 w atrakcyjnej cenie ciekawe ile osób zakupi ją.
 
Do góry