Netflix - jakoś obrau

trops55

Member
Od dwóch tygodni korzystam z Netflixa. Moim zdaniem jakość wyświetlanych filmów w 4k jest niezachwycająca. Słyszałem, że jakość została obniżona z chwilą pojawienia się koronawirusa. Czy ktoś ma porównanie co do wyświetlanego obrazu przed i po rozpoczęciu pandami.
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witaj.
Nie wiem co znaczy dla Ciebie "niezachwycająca"?
Jaki obraz jest dla Ciebie zachwycający, źródło ?
Moja opinia.
Oglądam z 2,5 -3 m 55 cali oled, w okularach :)
Zdaje się, że na początku kwietnia Netflix "przyciął" o 50% bitrate.
Dla 4K było ok. 15mb, a teraz jest ok.7,5.
Jakość obrazu, w moim przypadku spadła nieznacznie.
 

trops55

Member
Witaj.
Nie wiem co znaczy dla Ciebie "niezachwycająca"?
Jaki obraz jest dla Ciebie zachwycający, źródło ?
Moja opinia.
Oglądam z 2,5 -3 m 55 cali oled, w okularach :)
Zdaje się, że na początku kwietnia Netflix "przyciął" o 50% bitrate.
Dla 4K było ok. 15mb, a teraz jest ok.7,5.
Jakość obrazu, w moim przypadku spadła nieznacznie.


Zachwycająca znaczy ta, która zwali mnie z nóg. Oglądałem ponad dziesięć filmów w UHD i Dolby Vision i żaden nie zbliżył nawet w małym stopniu jakością do dem ściągniętych choćby z Youtub.
Jakie źródło, jak podałem wyżej w tytule Netflix. Oglądam na Philipsie 65 oled 934 z odległości 2,6 m
 

JanVid

New member
Oczywiście, że na NF jest "jakościowa kicha":( .... jakość obrazu spadła znacznie
Czekam cierpliwie jeszcze miesiąc a następnie jeżeli nie będzie poprawy podziękuję na jakiś czas za współpracę :)
:( a na Rakuten jest jeszcze gorzej !
 
Ostatnia edycja:

slawko_23

New member
Bez reklam
Ogólnie z netflixem mam do czynienia od około 18 miesięcy.
Tv 42” fhd. Jakość bardzo dobra, oczywiście mowa o materiałach fhd.
Mam też HBI go, odpaliłem film Dunkierka na jednej spóźnień na drugiej platformie. Wygrał zdecydowanie Netflix, jakość obrazu zdecydowanie lepsza, plus możliwość taboru dźwięku 5.1 czego HBO nie oferowała. Plus oczywiście sama jakość interfejsu i płynności aplikacji na plus zdecydowanie netflix.
Pozdrawiam
P.S.
Oczywiście im większy tv pewnie widać większe różaniec na plus jak i minus.
Zauważyłem różnice na Dom z papieru, na początku kwietnia jak puścili nowy sezon i ludzie w domach siedzieli . Tak było słabiej. Było to widać. Ale mówię o ostrości obrazu nie o artefaktach czy płynności, może też zależy od telewizora
 
Ostatnia edycja:

JanVid

New member
Komisarz UE nakazal zmniejszenia "jakosci" obrazu, bo lacza nie daja rady.

Skoro Komisarz UE nakazał to rozumiem :) )) .... lecz w związku z tym do głowy nikomu nie przyszło obniżyć opłaty wprost proporcjonalnie do jakości tego to NIE ROZUMIEM :mrgreen:

Ogólnie z netflixem mam do czynienia od około 18 miesięcy.
Tv 42” fhd. Jakość bardzo dobra, oczywiście mowa o materiałach fhd.

No nic dziwnego :) )) ...... na tej wielkości ekranu to materiał 720p (HD) wygląda jak Full HD. Zmień na 55-65" to zrozumiesz o czym piszę :) ))
 
Ostatnia edycja:
Do góry