Jak nagrać DTS na DVD

Gie

Member
Bez reklam
Ściągnąłem sobie kilka płyt z dźwiękiem DTS. Są one w katalogach i oznaczone jako DTS-Track-001.wav itd.
Mam pytanie jak to nagrać na płytę DVD aby później mozna było to odtworzyć stacjonarnych odtwarzaczach? Mogę je nagrać jak leci, każdą płytę w podkatalogu? Czy może każdą trzeba wypalić na CDR jako CD-Audio?
 

BoDeX

New member
Gie napisał:
Mam pytanie jak to nagrać na płytę DVD aby później mozna było to odtworzyć stacjonarnych odtwarzaczach? Czy może każdą trzeba wypalić na CDR jako CD-Audio?



TYLKO NA CD JAKO CD-AUDIO !


Pzdr.
 

deka87

New member
Nie chciałem zakładać nowego tematu więc troche odświeże.
Dzisiaj kupiłem kino Panasonic PT560 i chciałem sobie posłuchać muzyki w DTS. Ściągnąłem kilka próbek, nagrałem na DVD-RW (jako dysk z danymi) wkładam do odtwarzacza, a on widzi tylko 1 plik, którego w dodatku nie chce odtworzyć (pojawia się napis ERROR). Próbowałem też wrzucić coś na kartę pamięci, ale działo się to samo. Pliki miały rozszerzenia .wav

Czy żeby móc posłuchać DTS na kinie musze to nagrać na CD jako CD-AUDIO ?

Ściągnąłem też próbkę FullHD ze strony Microsoftu, nagrałem tak samo jak muzykę w DTS i kino też nie widziało.

Jakieś to dziwne, co to za różnica na jakim nośniku się nagrywa, przecież to wszystko i tak cyfrowe, pewnie jak zwykle chodzi o jakies prawa autorskie czy coś takiego :-x
 

armi

New member
Bez reklam
na pierwsze pytanie masz odpowiedź 2 posty wyżej... dźwięk DTS odtworzysz tylko jak nagrasz na płycie CD jako CD-audio

co do drugiego pytania to odkiedy DVD odtwarza materiał HD ?? jakbyś to odtworzył to niezłe cuda by były ...

pozdrawiam
 

deka87

New member
co do drugiego pytania to odkiedy DVD odtwarza materiał HD ?? jakbyś to odtworzył to niezłe cuda by były ...
... a no tak, ale w sumie odtwarzacz mógłby przesłać 1080, bo ma funkcje konwersji formatu do 1080p.
Wydaje mi się, że DVD nie odtwarzają w jakości HD bo taki film nie zmieściłby się na płycie, ale gdyby nagrać jakiś np. 20 minutowy film to kto wie.

... i jeszcze co do tej muzyki, te próbki mam z rozszerzeniem .wav, wystarczy je w nero nagrać jako cd audio i będzie działać DTS na kinie ?
 

armi

New member
Bez reklam
co do odtwarzania HD to nie znam się na tym dokładnie ale to nie tylko o wielkość pliku chodzi... nie będzie odtwarzać i tyle :)

ad2. tak wystarczy w nero nagrać jako audio CD ... mam takie płyty i wszystko ładnie chodzi
 

deka87

New member
Przed chwilą sprawdziłem i chyba nie wystarczy tak po prostu nagrać jako audio cd, bo niektóre otwierały się normalnie na kinie i w foobarze (a nie powinny bo foobar nie rozkodowuje DTS - powinno być słychać tylko szum), a w przypadku innych słychać było tylko szum na kinie (a powinno przeciez rozkodować DTS) i oczywiście w foobarze. No i pliki na płycie mają rozszerzenie .cda powinno tak być ?
 
Ostatnia edycja:

deka87

New member
Mam jeszcze jedno pytanie,dzisiaj nagrałem na DVD+R/RW koncert w DTS i na kinie się bardzo tnie (ok. 2 s odtwarza ok. 20 nic się nie dzieje), a na komputerze odtwarza bez żadnego zacięcia, czy to wina tego, że nagrałem na DVD-RW czy coś z kinem ?
 
Ostatnia edycja:

deka87

New member
Jednak to coś z koncertem było nie tak, bo nagrałem go na chyba 5 rodzajów płyt i na kazdej sie "ciął", ale z kinem chyba wszystko OK bo filmy DivX z AC3 działają bez problemu.

Do do filmu HD odtwarzanego na DVD to chyba by się dało, ale producenci wprowadzają ograniczenia - próbkę w FullHD (wmv) przekonwertowałem na format który odtwarza kino i po próbie włączenia pojawia się komunikat nie można odtworzyć HD czy coś takiego.
 

manfred1

New member
deka87 napisał:
Przed chwilą sprawdziłem i chyba nie wystarczy tak po prostu nagrać jako audio cd, bo niektóre otwierały się normalnie na kinie i w foobarze (a nie powinny bo foobar nie rozkodowuje DTS - powinno być słychać tylko szum), a w przypadku innych słychać było tylko szum na kinie (a powinno przeciez rozkodować DTS) i oczywiście w foobarze. No i pliki na płycie mają rozszerzenie .cda powinno tak być ?


Aby nie zakładać nowego wątku spytam w jaki sposób wypalić płytę czy to CD czy to DVD aby materiał z sieci w formie DTS mógł być odtworzony na stacjonarnym dvd w DTS
 

Gelo5

New member
Płyty są w różnych formatach (mówię o tych z sieci): flac, wav, mp3 itd.
Płyty nagrane w DTS są w większości w formacie wav.Jeśli jest to jeden plik np. 600MB i TYLKO JEDEN to płyta będzie bez czapterów tzn. nie przeskoczysz do następnego utworu. Jednak do pliku wav dołączany jest zwykle mały pliczek cue, który dzieli tego wava na "Utwory". Płyty wypala się na CD jako audioCD z jak najmniejszą prędkością - program? - różne: Nero, Burrrn.
DVD to inne zagadnienie.
 

manfred1

New member
W takim razie ostatnie moje pytanie bo teraz większość dvd ma wejście USB. Jak przygotować pliki aby można odtworzyć je nie z płyty cd-dvd tylko właśnie z pendriva?.
 

cytrysek

New member
Miałem podobny problem - chciałem nagrać na 1 DVD audio DTS, ale moje Nero nie chciało nagrać takiej płyty.

Czy orientuje sie ktoś jak to jest z materiałem DTS, czy może on być kodowany na różne sposoby, bo miałem materiłą, który po prostu szumi i taki, który ładnei chodzi, na tym samym sprzęcie?
 
Do góry