KLIMA w domu..

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Mam pytanie do Kolegów, którzy obcykani jesteście w klimach zewnętrznych, które macie np w domu lub w swoich firmach. Do ubiegłego roku miałem w sypialni przenośna klimę, ale szlak ją trafił i w tym roku jestem prawie już zdecydowany na 100% , że kupię zew. do dwóch sypialni, mój budżet to około 10-12 tys. zł. licząc robociznę firmy, która będzie instalowała to wszystko. Napiszcie jakie klimy (producentów) byście polecili. Ja jestem słabiutki w te klocki, a chciałbym kupić coś dobrego i w miarę niezawodne urządzenie do schładzania sypialń.
A jak jest się przyzwyczajonym do komfortu jeśli chodzi o upalne dni to bez klimy nie wyobrażam sobie życia, a właściwie spania. Chociaż znam takich co kupują klime co roku ... i nie mogą kupić :)
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Ja mam w mieszkaniu Fujitsu Nordica .nie chwaląc się to jeden z najlepszych producentów ich klimatyzatory są np we wszystkich sklepach Biedronki
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Na drugim forum również chwalili tego Producenta, oraz dobrze pisali o Panasonicu, LG, Mitsubishi i Daikin.
 

rabit

Active member
Bez reklam
Ja mam dwie jednostki wewnętrzne i do tego jedną zewnętrzną. Całkiem fajnie się to sprawdza. U syna na poddaszu, można ustawić inną temperaturę, niż u nas na dole. Po przeanalizowaniu paru budżetowych klimatyzacji, wybrałem firmę Gree. Jest cicho i wydajnie. I najważniejsze, po dwóch latach jeszcze działają. :) :) :)
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
To prawda Mitsubishi ,Daikin ,Toshiba to też ścisła czołówka .Tylko ja kupiłem Fujitsu też z powodu grzania .Co prawda każdy klimatyzator grzeje ale przy dużych spadkach są problemy ze sprężarką .Fujitsu Nordic grzeje nawet przy -25 C ,na niektóre modele tego producenta jest 10 lat gwarancji .Fajne są z najnowszej serii Nocria X ,ewentualnie z seri LT jest bardzo płaski split dobrze się komponuje we wnętrzu

Jeżeli chcesz obsłużyć dwa niezależne pomieszczenia kup multi-split wtedy jest jedna sprężarka .W każdym razie nie kupuj takiego z marketu bo długo się nim nie nacieszysz
 

scorpio

Klub HDTV.com.pl
VIP
Fujitsu NORDIC jest to bardzo dobry sprzęcik-tylko cena ...Zobacz również Daikina od mod.COMFORT wzwyż,potrzebujesz do sypialni więc musi być cicha.Polecam jeszcze Mitsubishi -niestety cena tych urządzeń jest wysoka.Jeśli chcesz coś pośredniego czyli cena adekwatna do jakości jest to GREE U-CROWN (grzanie do minus -30).
 

JulkaFraz

New member
Fujitsu Nordicaja też posiadam klimę w moim domu tej marki i sobie chwalę, jak narazie działa bez zastrzeżeń.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Na drugim forum również chwalili tego Producenta, oraz dobrze pisali o Panasonicu, LG, Mitsubishi i Daikin.

Lolek ja mam u siebie Mitsubishi i polecam tą firmę z uwagi że mamy w pracy te klimy i od 10 lat jak pamiętam nie było z nimi problemu. Mamy również inne klimy innych producentów i ta wypada najlepiej. Regularny serwis i zapominasz o urządzeniu. Ponadto rozmawiam nie raz z serwisantami to również wymieniali i polecali Mitsubishi komuś komu padł jakiś chińczyk czy samsung. Każdemu co montowali mitsubishi to mowią iż mają spokój z serwisem tylko przegląd. Najgorzej wypadają klimy samsung w tamtym roku padały jak muchy tanie i do d...y.
Ponadto też kiedyś chciałem multisplita do dwuch pokoi oddzielnie ale gdzie bym nie pytał to każdy radził aby zrobić dwa oddzielne niż jeden. Po pierwsze że jest dużo taniej a po drugie jak Ci padnie to nie masz nigdzie klimy... :)
Kiedyś kolega co pracował jako serwisant od klimatyzacji powiedział mi jedna ciekawa rzecz, iż w niektórych klimach jak padły podzespoły to brali od Mitsubishi bo chcieli mieć zrobiona pewnie robotę a nie za chwile przyjeżdżać i poprawiać bo znowu coś sie popsuło. Po tej rozmowie wybrałem Japończyka i jak na razie sobie chwałę, cichutko i szybko schładza 26m2 w ok 10 minut i w trakcie seansu nic jej nie słychać.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dzięki za wszystkie rady, dzisiaj właśnie zamontowali mi dwie klimy na piętrze, także dzisiaj pierwsze testy w stosunku do tego jak miałem przenośną , która w tamtym roku "zdechła" zobaczymy jak to będzie się sprawować.

Bipo ja powiem tak nie jestem w tym specem i generalnie wzorowałem się tym co mi mówili fachowcy, którzy przyszli.. 3 firmy były i oglądali co by było najlepsze, plus to co tutaj poczytałem i na innym forum. Generalnie wszyscy mówili dosyć podobnie, kwestia kto czego bardziej oczekuje i ile chce na to wydać kasy. Ja , a może nie koniecznie ja :) wybraliśmy samsunga, byliśmy u trzech osób, które mają taką klimę tutaj w okolicy i na razie są zadowoleni. W ostatnim czasie troszkę tego założyli. A jak będzie u mnie czas pokaże.

Natomiast co do psucia się to wszyscy mówili (bo wszystkie te trzy firmy również prowadzą serwis), że raz na jakiś czas każdego producenta klima sie rozwali, więc nikt nie chciał tak powiedzieć na 100% , że kup Pan klimę firmy X to ona będzie na wieki i nie będzie Pan miał problemu. A znowu wydawać kosmiczne pieniądze na klimę, żeby to był przysłowiowy "mercedes" to mi szkoda na to kasy.
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
i jak ci ta klime zrobili?
w srodku masz mala skrzyneczke od niej rurki przewiercone na wylot - na zewnatrz sciany i tam powieszona cala klima?

Nabalaganili strasznie? Musisz szpachlowac i pokoj?

Masz tylko chlodzenie czy grzanie tez?

U mnie samsung ma czerwona kartke i nic u nich nie kupie.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Na szybkiego zdjęcie Ci zrobię będzie najprościej.. :) sorki za zdjecie troche nie ostre ale deczko mi się spieszy..

image hosting no sign up



Jest chłodzenie i grzanie plus jonizator podobno :) + można zrobić kurtynę powietrzną czy coś w tym stylu..
Zrobiona jest tak jak mówisz zarówno w jednym jak i w drugim pokoju.. Oczywiście do każdej klimy jest osobny ten wentylator co wisi na ścianie z tyłu budynku. To co nabrudzili sami posprzątali, nic po nich nie trzeba było robić.

Trzeba samemu wybrać jaka firmę wybrać , jeden z tych trzech tez dobrze dosyć chwalili panasonica.. ale znowu ten drugi miał średnie doświadczenie z panasonikiem :) trzeci nic z panasa nie montowali.. Jak będzie lipa to następnym razem coś innego się kupi. Mam nadzieję , że kilka lat wytrzyma w obu pokojach. A cenowo naprawdę są bardzo porównywalne wszystkie te klimy oczywiście patrząc na pewną półkę ..
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Miejmy nadzieje że nie będziesz miał z nią problemów. Ostatnio jak padła klima samsunga w maju to na czesci serwis czekał do połowy sierpnia, czyli nie było klimy przez okres wakacji w tedy kiedy była najbardziej potrzebna. Serwis tłumaczył się tym iż części dopiero płyną a zamienników nie ma... Dlatego tą firmę odradzam , ale jak już się na nią skusiłeś to niech Ci służy jak najdłużej, pozdrawiam. :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jak to mówią czas pokaże, z drugiej strony sobie myślę , że skoro dwie zamontowałem to można było dwie różne i by się zobaczyło, która lepiej będzie się sprawować. Poczekamy rok, dwa i wyjdzie w praniu. U tych jednych Państwa co byłem oglądać tę konkretną klimę samsunga, Pani mówiła, że wcześniej mieli Lg i średnio byli zadowoleni. Wg nich ten Koreańczyk lepiej im odpowiada i na razie nie mieli problemów. Z drugiej strony jak będą problemy to następna będzie inna :) Do wszystkiego trzeba mieć szczęście.. Najlepsze jest to, że pozostali , u których byłem również wcześniej mieli inne i wymienili właśnie na samsunga, więc może jest tak, że wielu zmienia na innych producentów jak już swoje dana klima przysłuży.
 
Ostatnia edycja:

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Myślę, że nie ma co panikować. Od 10 lat mam w domu klimatyzację Sinclair i zero problemów. Wcześniej miałem w mieszkaniu taką
Działa dobre 15 lat bez żadnej awarii.
Koszt pewnie dużo mniejszy od Mitsu, nie wiem jak w porównaniu do Koreańczyków.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dokładnie spokój to jedyny słuszny doradca i trzeba odczekać, aż troszkę popracuje i wtedy pierwsze wrażenia można pisać. W końcu to tylko klima :), a nie integra do stereo. Choć fajnie by było jakby powiedzmy z 10 lat popracowała i nie dała powodów do .......:)
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Miałem podobny problem. Po analizie kosztów, okresu wykorzystania i praktyczności, padło na zakup huśtawki ogrodowej z funkcją spania i materaca z wbudowaną pompką (bo upały mam tylko na poddaszu). Łączny koszt 1700 zł a jak zwalą się goście to też mam gdzie ich położyć.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Grejt pomysl :)
Jak goscie przyjada to ich wyganiasz na dwor :) Dla psa ludzie maja wiecej dobroci i wpuszczaja do domu.. Zartuje oczywiscie.

U mnie na poddaszu tez wytrzymac nie idzie, otworzysz okno dachowe to ci komarow naleci, brak jakichs sensownych markiz. Ale te dwa miechy w roku wytrzymam.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Mogę polecić Ci moskitiery do okien dachowych ;)
Od jakiś 2-3- lat mam dosłownie w każdym oknie moskitiery i rocznie może wpada do domu 2-3 muchy i komary ;)
 
Do góry