KLIMA w domu..

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Moskitiery nie gryzą się z roletami. Ja kupuję od lat u sprawdzonego gościa, ale lokalnie w Agata Rolety:

http://www.agatarolety.pl/
http://www.agatarolety.pl/katalog/kategoria/moskitiery

Mam od nich wszystko, rolety, moskitiery, drzwi moskitierowe...
Moskitiery na normalne okna montujesz od zewnątrz albo na takie specjalne "haczyki" w kształcie litery "L" albo na magnes. W niczym nie przeszkadza jesli chodzi o zamykanie okna, szczelność, mycie, itp. Rolety zwykłe masz od wewnątrz. Nwet jesli masz jakieś zewnętrzne antywłamywacze to też nie przeszkadza.
Na dachowe można pomyśleć o roletce moskitierowej :)

Odkąd mam wszędzie moskitiery wszystkie okna i drzwi otwarte w lecie - super sprawa.
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Jeśli ktoś chce zewnętrzne rolety to są z moskieterami. Mam od dwóch lat i na chwilę obecną nie przepuściły żadnego komara i muchy... :) Taka roleta jest zbudowana z dwóch rolek w jednej kasecie. Na zimę zwi jamy i po problemie. . :) jeden minus to nie ma na pilota. Tak jak roletę mam sterowana na pilota tak moskietere trzeba raż na pół roku zwinąć i rozwinąć ręcznie :)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Krzysiek, w zwyklych oknach mam moskitiery. Na sztywno zamocowane bodajze na haczykach. Po jednym oknie w kazdym pokoju. Jest ok.

Problemem sa okna dachowe bo widze tylko jedno rozwiazanie. Ale mi sie nie podoba taka zabudowa.




Ale chyba bede musial taka zamontowac bo temo srednia mam 26 stopni na poddaszu w tym momencie. Czarne panele sie nagrzewaja.

Jeszcze jedna moskitiere potrzebuje na drzwi tarasowe. Drzwi tarasowe 4 okna, dwa srodkowe rozsowane na boki. I chcialbym zasowana moskitiere tak aby wygodnie mozna bylo ja rozsunac i wyjsc na taras. Dwie firmy odpuscily temat. Nad tymi drzwiami jest jeszcze roleta.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Koledzy to kolejny temat zapodam tylko teraz AGD suszarka dla ciuszków wypranych - kto jakie ma doświadczenie i tym razem chodzi o bardzo dobrą markę :) wiadomo naciski z góry :)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Koledzy to kolejny temat zapodam tylko teraz AGD suszarka dla ciuszków wypranych - kto jakie ma doświadczenie i tym razem chodzi o bardzo dobrą markę :) wiadomo naciski z góry :)

Ja kupilem suszare z serii home professional od Boscha. Zona sobie chwali. Jak suszysz z funkcja bez zagniecen i wyciagniesz zaraz jak skonczy prace to smialo mozna odrazu wkladac do szafy, ale jak zostawisz do rana to pogniecie (zona mowi).

Dodatkowo sama sobie wazy ciuchy, i skraca wtedy program. Np standardowy program to ponad 2h, ale jak wrzuci np. 10 bluzek to program skroci sie do 1 godziny <przyklad>

https://www.agdhome.pl/suszarka-bosch-wty-87782-pl,id32567.html

Ten model juz niedostepny, nastepca to wty87783pl
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Mój Brat ma chyba Bosha o ile dobrze kojarzę. Żona psychicznie nastawiona jest na firmę Miele czy coś w tym stylu. Ja twardo staram się odradzać, bo nie potrafię zrozumieć, że można wydać 5-6 tyś na suszarkę. Ale z koleżankami nie wygram, ale jeszcze walczę, więc Bosha zaproponuje.... :) a może ktoś jeszcze ma jakieś doświadczenie w tej materii ?
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Na chlopski rozum:
ciuchy wysuszone sa, nie pogiete, suszarka sama wazy i dobiera program, zbudowana jest na pompie ciepla. Ani razu nie wlaczalem swojej suszarki ale niby co ma jeszcze robic? Co jeszcze ma takiego takie Miele czy inne drozsze? Bo w sumie to nie wiem czego jeszcze mozna oczekiwac od suszarki hehe.

Dlaczego kupilem swoja za ponad 3000zl a nie tansza za tysiaka? Glownie z jednego powodu. Chcialem profesjonalny sprzet, a nie typowa masowke ktora zaraz nawali.
A suszatke musialem kupic bo dwojka malych dzieciakow, wiec prania kilka razy dziennie a nie bylo jak i gdzie tego wysuszyc, zawsze 2 pelne suszarki stojace w pokojach - zwariowac szlo. Wiec moja suszarka godzin ma troche nalatane - bynajmnien tak mi sie wydaje.

Nie panietam nazwy, kiedys slyszalem o firmie ktora tylko uzywaja na wyposazeniu statkow. Problem tam jest taki ze wrzucaja sprzet agd do kajut a potem robia zabudowy waskie drzwi ze nowego/starego agd juz nie wniesiesz, chyba ze w czesciach. Kazdy wiekszy sprzet musi byc naprawialny i mozliwie bezawaryjny. Cos mi swita ze ta firma to Miele, ale lapy uciac nie dam. <od taka legenda>
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja mam stosunkowo tanią pralko-suszarkę, działa od lat niezawodnie.
Nigdy już nie kupię zwyczajnej pralki, tak jak nie kupię manualnej skrzyni biegów ; )
Nie wierzę też w żadne droższe-mniej zawodne, co najwyżej lepsze w programach lub samym suszeniu, ale ja jestem zadowolony z tego co jest, a jak padnie, to się pomyśli.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Ja mam stosunkowo tanią pralko-suszarkę, działa od lat niezawodnie.
Nigdy już nie kupię zwyczajnej pralki, tak jak nie kupię manualnej skrzyni biegów ; )
Nie wierzę też w żadne droższe-mniej zawodne, co najwyżej lepsze w programach lub samym suszeniu, ale ja jestem zadowolony z tego co jest, a jak padnie, to się pomyśli.

No ale po pralko-suszarce nie wkladasz ciuchow odrazu do szafy.
A sama suszarka to wysuszy, nie pogniecie i "napulchni" ciuchy (najbardziej odczuwalne to na recznikach). Ciuchy odrazu wrzucasz do szafy.

Pralke mam boscha taka za 1000zl, dostalem jako prezent na wesele (wujek kupil sobie i mi 2 takie same) to po dwoch latach zaczely (obie) zaliczac serwisy. Dlatego wpadlem na pomysl ze suszarke kupie do zastosowan profesjonalnych / komercyjnych. Zobaczymy, narazie mam ja niecale dwa lata.

Sie okaze czy jedna suszarka za 3000zl dluzej potrzyma niz 2 suszarki za 1500. Czasy i technologia sie zmieniaja. Kupisz suszarke za 1500zl plus wykupisz gwarancje na 5 lat i masz teoretycznie 10 lat spokoju. A czy ta drozsza wytrzyna 10 lat?
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zgadza się, aczkolwiek jak mało wrzucisz, to jest niemal suche i bywa, że przy niektórych ciuchach (mała ilość lub cienkie) wkładasz też od razu do szafy.
No, ale jasna sprawa, nie ma co porównywać do osobnej suszarki (nie doczytałem o czym piszecie dokładnie), mimo to, uważam, że rewelacyjna sprawa, ale gdybym miał miejsce, to kupiłbym pewnie osobną suszarkę, bo już się przekonałem, że takie "gadżety" dają radę i faktycznie ułatwiają życie.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Czasy i technologia sie zmieniaja. Kupisz suszarke za 1500zl plus wykupisz gwarancje na 5 lat i masz teoretycznie 10 lat spokoju. A czy ta drozsza wytrzyna 10 lat?

To słynne przedłużenie gwarancji jest niczym innym jak polisą - najpierw przeczytaj warunki a potem zobaczysz czy będziesz mieć 10 lat spokoju
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Na chlopski rozum:
ciuchy wysuszone sa, nie pogiete, suszarka sama wazy i dobiera program, zbudowana jest na pompie ciepla. Ani razu nie wlaczalem swojej suszarki ale niby co ma jeszcze robic? Co jeszcze ma takiego takie Miele czy inne drozsze? Bo w sumie to nie wiem czego jeszcze mozna oczekiwac od suszarki hehe.

Dlaczego kupilem swoja za ponad 3000zl a nie tansza za tysiaka? Glownie z jednego powodu. Chcialem profesjonalny sprzet, a nie typowa masowke ktora zaraz nawali.
A suszatke musialem kupic bo dwojka malych dzieciakow, wiec prania kilka razy dziennie a nie bylo jak i gdzie tego wysuszyc, zawsze 2 pelne suszarki stojace w pokojach - zwariowac szlo. Wiec moja suszarka godzin ma troche nalatane - bynajmnien tak mi sie wydaje.

Nie panietam nazwy, kiedys slyszalem o firmie ktora tylko uzywaja na wyposazeniu statkow. Problem tam jest taki ze wrzucaja sprzet agd do kajut a potem robia zabudowy waskie drzwi ze nowego/starego agd juz nie wniesiesz, chyba ze w czesciach. Kazdy wiekszy sprzet musi byc naprawialny i mozliwie bezawaryjny. Cos mi swita ze ta firma to Miele, ale lapy uciac nie dam. <od taka legenda>

Też o tym słyszałem.. :) podobno są bardzo dobre ale tak czy siak jak dla mnie sensu nie widzę, ale jak takimi argumentami przemawiam to zaraz słyszę, że Ona nie widzi sensu w kupowaniu np. wzmacniaczy, kolumn itp. za x kasę skoro za 8 tys również grają takie urządzenia .. ale szanuje to , że coś mi się tam podoba i nie wnika co i za ile więc i ja mam nie wnikać w sens jej zakupów.. o ile nie znajdę argumentów na NIE.. pogadasz ? A najgorsze jest to, że faktyczne ciężko coś złego odszukać na to całe Miele.. srele, jeszcze ze 2-3 dni mam :) Patrząc w necie jednak ludzie wolą same suszarki więc coś jest na rzeczy.. będąc szczerym rozumiem sam zakup, tylko nie koniecznie taka cena mi odpowiada. Z drugiej strony jednak wolę wydać 5-6 tys na suszarkę niż np na torebkę czy buciki jak niektóre Panie wydają.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To temat suszarki zakańczam :) Miele jednak zostało wybrane i już 2 razy była w użyciu. Mówiąc szczerze nieżle sobie radzi, ale tak czy siak ja osobiście wolałbym tańszą kupić i zobaczyć jak się to ma w praktyce. A jeśli by była lipa to wtedy kupić coś od tego Producenta. Nie mniej jednak aby być szczerym ciężko coś złego wyszukać jeśli chodzi o suszarki tej firmy. Pożyjemy zobaczymy jak się będzie sprawować.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
:) powiem tak jakbym znalazł jakieś sensowne argumenty to może udałoby się przekonać, ale tak jak napisałem, naprawdę ciężko coś złego wyszukać w necie o Miele. Może faktycznie robią dobre suszarki , ale osobiście nie wydałbym tych pieniędzy na suszarkę. Wolałbym najpierw kupić coś tańszego i przekonać się jak to się sprawuje w suszeniu. A dopiero potem jakby co, kupić coś droższego..
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Musisz tez wziasc pod uwage to ze ta firma jest droga i malo kto ma ten sprzet agd. A w zwiazku z tym malo osob komentuje.
Ile tysiecy osob kupilo felerny tv samsunga model H, a opinii na forum mamy zaledwie nascie. I to glownie mlodzi ludzie. Starsi z regoly zamozniejsi daruja sobie komentowanie w internecie a glownie tylko ich stac na drozszy sprzet.

Dlatego do "jakosci" malo znanych marek podchodze sceptycznie Loewe, Miele. Co nie oznacza ze nie wieze ze sa bardzo dobre.

Ja ogolnie jestem sknera. Jak cos mam kupic to 10 razy sprawdzam rozne mozliwosci. Na sam koniec kupie cos najtanszego i prawie zawsze zaluje bo moje oszczedzanie bokiem mi wychodzi :) hehe.
 

Rozi43

New member
Nie zawsze droższy oznacza lepszy. A ze sprzętem nigdy nic nie wiadomo. Z doświadczenia wiem, że i te tańsze i teoretycznie słabsze działają często tak samo jak droższe.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To różnie z tym bywa, na razie moje dwie w domu śmigają aż miło i w końcu człowiek śpi jak Bóg przykazał..
 
Do góry