Świat rowerów i akcesoriów

cezary69

New member
Bez reklam
Pany, a to warte coś? Zależy mi na amorach, a i tak góra kilka razy w okresie wakacyjnym byłby użyty... o ile w ogóle, ale coś mam chęci ostatnio na zakup.

MTB 26 SKŁADANA RAMA SHIMANO ALUFELGI 2x TARCZA (6943454624) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

No weź :D za taką cenę to można wmiarę porządny używany rower kupić, a nie atrapę roweru ;) w tej cenie to nawet nie patrz na pseudo fulle. Podaj na jaki wzrost szukać to coś się znajdzie ciekawego i godnego polecenia.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dokładnie, do lansu i do rwania 18-stek, tylko muszę jeszcze na bickami popracować ;)
Panowie, bądżmy poważni.
Wrzuciłem pierwszy lepszy z amorami przód/tył + tarcze. Dajcie coś z takim wyposażeniem godnego uwagi w takim razie, może być używka, byle nie wyglądał archaicznie.
Miałem okazje pojeżdzić rowerem za niecałe 10k i to była bajka, ale tyle na pewno nie dam.
 

cezary69

New member
Bez reklam
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ten już wygląda sensownie jak na moje skromne oczekiwania, a 29" również myślę, że na plus. Nie ma opcji w podobnej cenie, ale dodatkowo z tylnym amorem, nie chce zwyczajnie tyłka wytrząść?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Dokładnie, szukaj używek, po jednym sezonie, 3-4 tys i masz wypas rower, który nówka dwukrotnie tyle. Spokojnie znajdziesz w tej cenie np. na pełnym XTku.

Unikaj handlarzy rowerami, których jest jak mrówków na OLX. Oni przywożą je z zagranicy, podrasują, zamalują uszkodzenia, potem jest zazwyczaj masę roboty z takim rowerem, by doprowadzić go do używalności.

Unikaj takich cudownych wynalazków jak z pierwszego linka ;) Jak się przypatrzysz to jeżdzą potem tacy na rowerach z marketu i niby na takim Full, ale nie ma to nic wspólnego z amortyzatorami. Zazwyczaj są zwykłe sprężyny, na których chwiejesz się jak dziwoląg podczas jazdy, zamiast spełniać swoje zadanie czyli amortyzacja.
Szukaj powietrznych amortyzatorów, tarczy na pełnej hydraulice. Można znaleźć super rower w takiej cenie.
Bardzo ważny jest tez dobór ramy i jej geometria. Ogólnie temat rzeka.

https://www.olx.pl/oferta/ghost-asx...-cube-ktm-trek-CID767-IDlIAB4.html#ebc8ca5180

Cezary, pochwal się, co masz za rakietę? ;)
 
Ostatnia edycja:

cezary69

New member
Bez reklam
Nic takiego strasznego ;) ktm lycan 651 z 2013 w sumie to teraz została tylko rama z nowego :D reszta została wymieniona. Osprzęt bez korby, która jest xt reszta to xtr. Ostatnio doszły nowe koła karbonowe dt swiss xmc 1200. Była okazja i dobra cena to kupiłem ;) lycan jest na kołach 27,5" i mi to pasuje 29" trochę jak dla mnie mniej sztywne są i nie da się tak przyśpieszyć. Zawieszenie jest na rs pike 130/160, a damper dt swiss r414. Do tego kierownica karbonowa i sztyca, i można latać :)


cf07aba2582085d3med.jpg
 
Ostatnia edycja:

Borixon

Active member
Bez reklam
2cd5834e8cac38a69fca363619e87151.jpg


Tym razem po fullu jaki miałem, przyszedł czas na harda, Carbon, X0, Bontrager, Trek Superfly Gary Fisher Collection, 29er, zobaczymy jak to się spisze :)
 

JulkaFraz

New member
Ja z bezprzeowodymi licznikami nie mam dobrego doświadczenie, ponieważ zawsze były jakięs zakłócenia, minimalne ale były, najlepiej jednak niezawodny jest licznik na kabelek, ja posiadam model sigmy.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Używkę kupiłem za sporo mniej niż detal który sięgał 13999.

To juz ladna sumka za rower. Patrzac na fote tego roweru to za nic nie widze co jest innego w tym rowerze od takiego za 1500zl.

To juz pytanie z czystej ciekawosci, co on takiego w sobie ma ze tyle kosztuje?
 

Sansei6

Member
Bez reklam
A to sezon rowerowy kiedyś się kończy? Ja jeżdżę cały rok.
13999 za rowert to przesada, jeśli nie elektryk - full, choć i te juzsą tańsze, albo jak ktoś na prawdę wyczynowo jeździ, no ale kto bogatemu zabroni ;)
 

JanVid

New member
............... kto bogatemu zabroni ;)

.... a czego to się nie robi dla szpanu i podziwu sąsiada w myśl powiedzenia "..... a kto biednemu zabroni bogato żyć" :) ))) ...... tylko kondycji nie da się kupić, należy ją wypracować samemu a na takich kołach będzie to dość trudne i trochę zdrowia też będzie kosztowało. Hartu ducha i silnej woli jedynie zostaje życzyć :) )))
 
Ostatnia edycja:
Do góry