Kurierzy - DPD i rzucanie paczkami!

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Świeży film - tak kurierzy DPD traktują nasze paczki.

Bądż mądry i wyślij komuś ampli, gramofon czy CD.
W tym rulonie może ekran? Zresztą to nie istotne.
Cokolwike by tam nie było, ktoś na to ciężko pracował.
Zachowanie żenujące, więcej mam szacunku do świni przy korycie jak do takich typów.

Kurierzy rzucali paczkami jak "workami ziemniaków". Internauci zbulwersowani. Firma przeprasza - gs24.pl

Co ciekawe i równie żenujące:

"Autorka nagrania nie chce powiedzieć gdzie i kiedy filmik został nagrany, bo po prostu się boi. Została zastraszona."

Czytaj więcej: Kurierzy rzucali paczkami jak "workami ziemniaków". Internauci zbulwersowani. Firma przeprasza - gs24.pl

[youtube]eiyuetFtfWI[/youtube]
 

Rafal7

Banned
Ten film powinien być wysłany do głównej siedziby firmy na świecie.

Mój znajomy tez kiedyś jeździł jako kurier z siódemce.
Pierwszego dnia nie odebrano paczki bo nikogo nie było w domu.
Na drugi dzień pobrał paczkę na nowo do przekazania, opakowanie lekko było uszkodzone to poprosił aby spisali protokół ze on pobrał naruszoną paczkę.

Dzwoni do klienta i mówi że będzie za 15 minut z paczka a ten do niego ze go teraz nie ma, że miała być wczoraj i takie tam, to ten mu tłumaczy ze nikogo w domu nie było jak był, wymienili kilka słów i facet się nie rozłączył i znajomemu posłał parę chu, znajomy oddzwania i się go pyta czemu mu ubliża i takie tam.
Po całej rozmowie znajomy wszedłem na pake busa i mu przekopał ta paczkę i to ponoć dobrze, nic z tego nie miał bo na paczkę miał protokół ze dostał ja uszkodzoną.
A po paczkę wyszła żona, mąż cwaniak tylko przez telefon był cwany.

I tak potem był zwrot bo się coś tam uszkodziło.
 
Ostatnia edycja:
R

Repugnant.

Guest
kapusta i uwazasz ze dobrze zrobil? bo ja twierdze ze zachowal sie jak delikatnie powiedziawszy prostak.niestety praca w uslugach gdzie jest kontakt z ludzmi nie jest dla wszystkich ale zawsze mozna pracowac na przodku w kopalni
 

pepka

Member
Bez reklam
Skąd to zdziwienie? Nie trzeba filmiku żeby wiedzieć co tam się wyprawia. Na lotnisku podobnie niestety...
 

collider

New member
Bez reklam
Skąd to zdziwienie? Nie trzeba filmiku żeby wiedzieć co tam się wyprawia. Na lotnisku podobnie niestety...

Dokladnie. Tak bylo i bedzie. I nie do konca to wina samych przewoznikow. Ja wiem jakie cisnienie jest w takich firmach. Ciagly pospiech, robota od rana do wieczora, targiety. Kolesie nie wyrabiaja. Oczywiscie szacunek do towaru ktory przewoza powinien byc. Jednak wysrobowane normy i brak czasu robia swoje.
Druga sprawa to samo podejcie pracownika. Znam sytuacje ze sklepow gdzie jedenemu pracownikowi nie trzeba mowic by zadbal o swoje stanowisko pracy (chodzi o porzadek,czystosc itd) a inny ma na to wywalone i robi jedynie wtedy gdy ktos mu kaze. Sa ludzie i ludziska.
Armanig swinie to bardzo inteligentne stworzenia i nie z ich winy przy okazji sa podstawa menu wielu ludzi. Wiec szacunek jak najbardziej. Zreszta to istoty zywe.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Niestety to musi coś się zmienić bo inaczej to ... lotnisko jest również bardzo dobrym przykładem...
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Niestety takie sytuacje mają miejsce w KAŻDEJ z firm kurierskich, z których korzystam, lub korzystałem (UPS, DHL, DPD, FedEx, GLS, TNT, Siódemka). Wg mnie, to, że ktoś wybiera jedną czy drugą zależy wyłącznie on konkretnego człowieka w okolicy i jak rzetelnie podchodzi do swojej pracy (oczywiście pewne kryteria przesyłek też mają znaczenie).
O firmach kurierskich można książkę napisać. Filmik pokazuje jedynie mały procent ALE, do którego można by się przyczepić - rzucanie paczkami.
Korzystam w tygodniu prawie z każdej znanej firmy w Polsce i dużo rozmawiam z kurierami. Mam też styczność z klientami - na prawdę szokujące relacje.
Mam kurierów niemal idealnych, którzy wiedzą gdzie i po co pracują, ale mam też typowych patałachów, którzy co miesiąc się zmieniają, a ja muszę od początku szkolić takiego gnojka.
Na studiach mieszkałem tuż przy sortowni pewnej firmy, więc mogłem się na patrzeć - sytuacja co noc była identyczna jak na filmiku. Obojętne czy była to mała koperta czy wielka paka - wszystkie lądowały z niemałej wysokości z hukiem na wielką hałdę - z samochodu, do samochodu, obojętne.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Skąd to zdziwienie? Nie trzeba filmiku żeby wiedzieć co tam się wyprawia. Na lotnisku podobnie niestety...

To nie jest zdziwienie, a pogarda. Podobnych filmów widzieliśmy już dużo.
Trzeba piętnować takie zachowania i coś zacząć zmieniać, a jak czytam, że autorka była zastraszana, to coś tu chyba jest nie halo?
Kto ją zastraszał, te dzieciaki, czy ktoś z firmy? Może gangusie jakieś?

Nic nie usprawiedliwia takiego zachowania, a dodam, że również znam bardzo porządnych ludzi w tej branży.

Jak to wszystko ma pójść na marne i nic nie drgnie, to kobitka popełniła spory finansowy błąd tudzież słabo kombinuje. Mogła sprzedać firmie swoje milczenie za kilkadziesiąt tyś. i po sprawie.
Mam nadzieje, że wolała zadziałać społecznie - za co należy się jej szacunek.

Collider, tak wiem gdzie się plasują świnie, ale to nie forum zoologiczne ; )
Dla świń naturalnie również pełen szacunek ;)
 

Savron

Well-known member
Bez reklam
Nu niestety, tak było , jest i będzie. Praca kuriera to ciężki chleb.
Dużo kupuję przez internet i często z nimi rozmawiam.
U mnie kurier ma dobrze. Za każdym razem przy dostarczeniu przesyłki mają darmowy lancz.:)
Każdą przesyłkę mam w idealnym stanie :) Po prostu z ludzmi trzeba być po dobremu , obojętnie czy to kurier , listonosz czy prezydent.
ARMANI, a w Twojej firmie kurierskiej masz wyszkolony personel? :D;-)
 
Ostatnia edycja:

vectra1

Member
Bez reklam
Tych filmów było kilka min. Poczta Polska.
https://www.youtube.com/watch?v=HHSRllKdVes
Niestety problem jest trochę bardziej złożony niż to się wydaje.
Również od kilku lat korzystam z różnych firm kurierskich prywatnie i zawodowo, zdarza mi się pogadać z niektórymi kurierami.
Przede wszystkim pracują w niekomfortowych warunkach, pracownicy kilku z firm kiedyś dostawali kwotę za paczkę, teraz zmienili warunki i dostają za podjazd do firmy/klienta i ne ważne czy dostarcza jedną paczkę o masie 1kg czy 10 paczek po 30kg stawka to kilkadziesiąt groszy.
Do tego wieczne korki, samochody które są ruinami, cały czas się psują a naprawiane są po to aby tylko ruszyły, klienci którzy potrafią być upierdliwi (nie mają na pobrania, ciągle zmieniają godziny).
Jeżeli połączysz te czynniki, plus wypadnie coś niespodziewanego to zdarza się że pracują od 5-6rano do 18-20 za śmieszne pieniądze.
Oczywiście to nie upoważnia kuriera do rzucania paczkami, ale potrafię zrozumieć, że po ciężkim dniu mogą mieć dość, ja bym nie mógł pracować w takich warunkach.
Kolejna kwestia inny kurier odbiera paczkę, inny sortuje na sortowni a jeszcze inny dostarcza, wystarczy, że jeden z trzech będzie miał zły dzień i dobra praca dwóch pozostałych może nie mieć znaczenia bo paczka ulegnie uszkodzeniu.
Z kurierami da się żyć, jak dobrze pogadasz a gość jest normalny to można wszystko załatwić na telefon.

Jeżeli nie jest bardzo daleko a mam coś wartościowego to wsiadam w auto i odbieram/zawożę osobiście.
W przypadku gdy muszę wysłać np. sprzęt to trzy kartony, wypełniacze, oznaczenie szkło no i ubezpieczenie.
Koszt ubezpieczenia jest zazwyczaj niski w porównaniu do ewentualnego uszkodzenia przesyłki, aczkolwiek nie daje pewności bo ubieganie się o zwrot wartości łatwe nie jest.
 

collider

New member
Bez reklam
To nie jest zdziwienie, a pogarda. Podobnych filmów widzieliśmy już dużo.
Trzeba piętnować takie zachowania i coś zacząć zmieniać, a jak czytam, że autorka była zastraszana, to coś tu chyba jest nie halo?
Kto ją zastraszał, te dzieciaki, czy ktoś z firmy? Może gangusie jakieś?

Nic nie usprawiedliwia takiego zachowania, a dodam, że również znam bardzo porządnych ludzi w tej branży.

Jak to wszystko ma pójść na marne i nic nie drgnie, to kobitka popełniła spory finansowy błąd tudzież słabo kombinuje. Mogła sprzedać firmie swoje milczenie za kilkadziesiąt tyś. i po sprawie.
Mam nadzieje, że wolała zadziałać społecznie - za co należy się jej szacunek.

Collider, tak wiem gdzie się plasują świnie, ale to nie forum zoologiczne ; )
Dla świń naturalnie również pełen szacunek ;)

Moze to nie bylo dzialanie spoleczne a prztyczek od konkurencji? ;)
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Problem jest globalny i dotyczy wszystkich przewoznikow. Niewlasciwe obchodzenie sie z paczkami to jedno, a ogolny customer experience, to drugie.
U mnie, ciekawostka, najlepsza firma, tzn najlepiej zorganizowana i przyjazna klientowi jest DPD, zas ABSOLUTNIE najgorsza - UPS.
 

bomarek

Member
A tak wyglądają oryginalne zabezpieczenia styropianowe kolumn MA Bronze 6 dostarczone przez DPD.
Membrana także lekko wgnieciona. To nie wina kurierów ale raczej sortowni gdzie paczki z delikatna elektroniką są traktowane jak worki z kartoflami.

W marcu rozwalili Pioneera SC-LX59 , nie mogę teraz znaleźć zdjęć ale styropiany zabezpieczające rozwalone na miazgę a obudowa amplitunera wgnieciona.

Aż się boję gdy w czwartek przyjdą paczki z subem z centralnym i Bronze 1.

A przesyłki tylko z Pabianic z *********, informowałem ich o traktowaniu przesyłek przez DPD ale stwierdzili, że klienci są zadowoleni z tej firmy kurierskiej.
 

Attachments

  • 1m.JPG
    1m.JPG
    92,2 KB · Wyś: 56
  • 2m.JPG
    2m.JPG
    341,4 KB · Wyś: 71
  • 3m.JPG
    3m.JPG
    97,6 KB · Wyś: 58
  • 4m.JPG
    4m.JPG
    124,6 KB · Wyś: 60
  • 5m.JPG
    5m.JPG
    109 KB · Wyś: 46
  • 6m.JPG
    6m.JPG
    156,9 KB · Wyś: 47
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Już ja bym wymienił sam głośnik.. niedoczekanie sklepu... fanatstik sklep.. dosłać to oni mogą maskownicę jakby się połamała ale nie głośnik - śmiech na sali..
 
Do góry