Kurierzy - DPD i rzucanie paczkami!

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tacy ludzie. Kwestia wychowania i chyba empatii, spotykam tylu wrednych osobników na co dzień, że nic mnie nie zdziwi.
Niektórzy kurierzy, to widocznie ten sam sort.
Ja rozumiem wszystko, zmęczenie, frustracja, ale dla mnie brak zachowania przynajmniej tego minimum ostrożności czyjejś często ciężko zapracowanej przesyłki, to dokładnie ten sam sort ludzi co kopią psy jak ich drażnią, znęcają się nad dziećmi, plują do jedzenia, czy walą w drzwi na parkingu, lub rysują kluczem czyjeś auto.
Ot tak, bo ich coś boli. Szkoda gadać.

DPD, to dla mnie też syf. Też wiecznie z nimi mam problemy, teraz jak już coś kupuje wartościowego, to już pytam, czym sprzedawca wysyła.

UPS u mnie fajnie się sprawdza dotychczas, pewnie też są marginesy - w zależności od regionu, ale póki co bez problemów, miło, sprawnie i sympatycznie.
Zdarza się, że nawet paczki z DE przychodzą szybciej do Polski, jak niektóre u nas wysłane z innego miasta przez taką Poczte Polską.

Ja to myślę, że nimi jest jak z McDonaldem, co by nie mówić o samym jedzeniu, to mamy zawsze podobny poziom obsługi, bez fochów, z kulturą i z powtarzalnością, no, ale nie zapeszajmy.
 
Ostatnia edycja:

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Ja za to tylko DPD :D Z kurierem jestem po imieniu, zabiera paczkę z ogrodu nawet wieczorami. Tak samo zostawia w skrytce. Miałem przypadek reklamacji to podjechał, wypisaliśmy protokół i dostałem pieniądze z ubezpieczenia. Dostawa zawsze na drugi dzień od wysłania.
 

tomulus

New member
W każdej firmie zdarzają się kwiatki. Najlepsze kiedyś były ups i dhl, choć i tak wszystko zależy kto pracuje na sortowni gdzie jest przemiał, rzucanie paczkami a na dodatek brakuje ludzi.
Najlepsze rozwiązanie jak zna się kuriera i zamawia cały czas tą samą firmą to na pewno nic nie powinno być uszkodzone od sortowni do klienta ( chyba że wcześniej zostało uszkodzene).
DPD przejęła kilka lat temu "7" a tam się działo :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
DPD przejęła kilka lat temu "7" a tam się działo :)

No ba...
To jest taka padaka, że szkoda słów.
DPD przejeło, ale syf jak był, tak dalej jest. Przynajmniej u mnie.

Jest dokładnie tak jak piszesz, poznać gościa, dać mu też zawsze jakiś napiwek i potrafi zawrócić z trasy jak człowieka nie ma w domu w danym momencie, bardzo fajne chłopaki.
UPS/DHL u mnie ok.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Utrzymywanie dobrych kontaktów z kurierami ma oczywiście sens, sam się staram i jest na razie OK :)
Niestety nie zapewni dobrej opieki przesyłki na całej drodze od nadawcy do adresata..., a szkoda.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Utrzymywanie dobrych kontaktów z kurierami ma oczywiście sens, sam się staram i jest na razie OK :)
Niestety nie zapewni dobrej opieki przesyłki na całej drodze od nadawcy do adresata..., a szkoda.
Dokładnie, ale właśnie ten ostatni etap jest najważniejszy. Miałem już taką sytuację z uszkodzoną przesyłką. Z zewnątrz karton praktycznie nówka, do tego owinięty folią. W środku widoczne uszkodzenie. Dobry kontakt z kurierem się przydał, bo wystarczył jeden telefon i na drugi dzień spisaliśmy protokół szkody tak jak powinien wyglądać :)

Z racji sporej ilości przesyłek jestem po imieniu z UPS i DPD :D Z DHL też się skończyły problemy id kiedy jeździ na tym rejonie mój kumpel. Nawet kwotę na pobrania zostawiam w skrytce i potem przychodzę tylko po paczki.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Wiem coś o tym. W okresie studiów mieszkałem tuz obok sortowni firmy Stolica. Okna wychodziły na ich rampę załadunkowo-rozładunkową. Wyglądało to identycznie, tylko oczywiście w dużo mniejszej skali. To co wyprawiali to szok - do dziś mozna mieć traumę, tym bardziej, że wszyscy korzystamy na codzień z takich usług. Mieli taki tasmociąg na kółkach. Jesli przyjeżdżał wóż dostawczy to tniższy koniec tego tasmociągu ładowali na pakę samochodu, a drugi - wyższy tuż za wejście do magazynów. Wszystkie paczki, jak leci, obojętne czy duże, czy małe, czy zwykłe, czy z napisem "ostrożnie" itp, lądowały na taśmociągu i .... gruch o ziemię na drugim jego końcu. Po chwili oczywiście tworzyła się hałda paczek.
Ta samo działało to w drugę stronę - przy załadaunku na samochód. Paczki gwizdały na pakę dostawczaka, a tam w srodku ludzik układał je wg sobie znanego sposobu.
Minęło juz od tamtych czasów kilkanaście lat, ale od kurierów (z różnych firm) wiem, że nic sie w tej kwestii nie zmieniło. Mają to głęboko. Przesyłki "niby" sa ubezpieczone. Niby istnieje reklamacja, ale trzeba zdążyć na czas - tylko to się liczy.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zauważyliście zmiany w OLX?

Otóż, obecnie ustawiając swoją ofertę sprzedaży w opcji "kup teraz", kupujący po odebraniu przesyłki ma 24h na potwierdzenie, czy przesyłka jest zgodna z opisem.

OLX naturalnie trzyma nasze pieniądze do czasu potwierdzenia, lub jeżeli kupujący nie wykona żadnego ruchu, to po 24h z automatu te pieniądze trafiają do nas.

Wszystko pięknie, z perspektywy kującego wręcz genialne. Sprawdzamy sobie zakupiony towar na spokojnie w domu, zanim jeszcze nasze pieniądze nie trafia do sprzedawcy.
Potwierdzamy, pieniądze są zwalniane i lecą do sprzedawcy na konto.

Tylko szkoda, a pisze już na bazie doświadczeń, że mało komu chce się po odebraniu towaru (jak jest ok oczywiscie) cokolwiek potwierdzać. Wiec czas się wydłuża, a biorąc pod uwagę czas transportu, łaskawe odebranie przez kupującego z paczkomatu i jeszcze te 24h, okazuje się, że na kasę trzeba czekać ponad tydzień, ale to nic. Nie o to chodzi.

Zastanawiam sie, co w przypadku, jeżeli sprzedajemy towar zgodny z opisem, a kupujący cwaniak pobawi sie, a następnie stwierdzi, że jednak mu towar nie pasuje.
Idąc dalej, uszkodzi celowo towar (np.zrobi rysę) I będzie chciał wyłudzić zniżkę.

Biorąc pod uwagę, że olejiks, to miejsce w którym wyjątkowo dużo idiotów, złodziei, cwaniaków, buraków i mówiąc wprost, zwyczajnych prymitywów, coś czuję, że będzie ciekawie.

Ja już zupełnie rezygnuje z jakiś przesyłek "kup teraz", tylko wpłata na konto, jest kasa, jest wysyłka. Nie pasuje, to do widzenia.

Noszę się już od lat z zamiarem założenia watku dot. OLX i wrzucaniu tam screenów z rozmów, ale za każdym razem myślę, to już pewnie ostatnia taka sytuacja i nie ma sensu, ale cyklicznie powtarza się co chwilę i ten wątek miałby już przynajmniej kilkadziesiąt kwiecistych historii. Owszem, zdarzają się świetnie ludzie, ale nie zmienia to faktu, że takiego skupiska idiotów nigdzie nie widziałem.
 
Ostatnia edycja:

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Kiedyś próbowałem się z Tobą licytować na historie z OLX, ale jak napisałeś o gościu co chciał zwrócić buty to wymiękłem :D
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Miałem rację. Znalazłem już pierwsze wałki.
Warto poczytać, dno i kilu mułu.
Kupujący odbiera paczkę, okazuje się, że został oszukany, a sprzedawcy twierdzi, że kupujący chce go oszukać. Takich cyrków i żenady że świecą szukać.
Regulamin olejiksa to już zupełnie odrębny temat, ktoś się później tym zająć.

https://www.wykop.pl/wpis/60117923/hej-zamowilem-sobie-gierke-ghost-of-tsushime-na-ps/

https://www.wykop.pl/link/6262483/olx-ochrona-kupujacych-w-praktyce/

Tu rozmowa z oszustem kupujący vs sprzedający:

https://m.i mgu r.com/a/D4vMiWm

Usunąć spacje, forum gwiazdkuje.


Tu też sporo:

https://www.pepper.pl/promocje/prze...al&utm_content=433626&utm_campaign=2021-09-11
 
Ostatnia edycja:

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Kurde wysłałem już dziesiątki paczek na OLX i nie było problemu. Chyba będzie trzeba przestać po tych zmianach. Jedynie jak kiedyś traktować OLX jako portal z ogłoszeniami i tyle.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie Ty jeden, ale nosi mnie za każdym razem jak mam tam cokolwiek sprzedawać.
Psioczylismy kiedyś na allegro, ale jak teraz porównam obsługę, jakość transakcji, to niebo a ziemia. Olejiks niczym się nie różni od szemranego bazaru z lat 90-tych, brakuje tam jeszcze ogłoszeń matrymonialnych, prostytutek i koksu. Dobry do pozbywania się śmieci z domu, a z droższych najlepiej osobiście i krótka piłka.

Ostatnio baba do mnie pisze - Nie mam czasu na jeżdżenie, proszę mi przywieźć towar do domu po 18.00 :D To jej odpisałem, czy zrobić jej po drodze jeszcze jakieś zakupy.

Inny ostatnio wylał swoje żale, a wręcz pretensje, że on nie ma jak przeżyć od 1 do 1 z emerytury, a ja śmiem pisać, że mam coś tanio w ogłoszeniu. Ot, tak. Z nudów wylał żal.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Prawdziwy hejt widział tylko ten co sprzedawał PS5 po premierze za +100% ceny na OLX :D

Byłem wyzywany od złodzieji, skąpców, oszustów, naciągaczy, nazywany powodem dążenia do upadku naszego kraju itd. Zwykłych wyzwisk nawet nie wymieniam, bo to normalka. Jeszcze bym rozumiał jakbym cały chleb wykupił i sprzedawał drożej, ale kurde konsolę? To nie towar pierwszej potrzeby :D
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Allegro czasem nie wykupilo OLX-a. Dzisiaj jedno czy drugie to to samo.

Masz jeszcze sprzedajemy.pl ale tam wiejie pustkami. Pozostaje jeszcze facebook.
 
Do góry