Metallica zapowiada reedycje i remastery dwóch pierwszych albumów !

Whiplash

New member
Bez reklam
Metallica zapowiada wyjątkowe wznowienia dwóch pierwszych płyt - Aktualności - Muzyka rockowa i metalowa, zespoły, płyty, wywiady

Super wiadomość w oczekiwaniu na new album, chetnie zakupie remastery szczególnie czekam na "...and justice for all" z dodana partia basu ;) Mam Ride'a i Master'a w wersji DCC 24K Gold Remaster i jest super. Przyda się odswieżyc juz te albumy, które wiadomo jak były nagrywane. Mam nadzieje, że zgodnie z zapowiedzią nie jest to koniec i w najblizszym czasie kolejne albumy też zostana zremasterowane a nowe wydawnictwa beda w normalnej dystrybucji w Polsce a nie tylko w Metallica Shop.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Biorę w ciemno ;)

shut_up_and_take_my_money-t2.jpg
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Dziś 15 kwietnia więc odebrałem swój pre order na oba albumy! Wydawnictwa są tym razem w kartonowych okładkach a nie plastiku, do tego książeczka i CD.

Zaczne od Kill em All. Brzmienie dostosowano do obecnych czasów. Dynamika standardowo w okolicy DR 7-8. Co do samego brzmienia jest o wiele lepiej niż zwykle wydanie Vertigo. Slychac o wiele wiecej, dzwiek jest odszumiony, gitary brzmią bardzo wyrażnie, to samo z perkusją. Blachy czysto wybrzmiewają a stopa ma mocne uderzenie. Brzmienie stało sie troche sterylne, cyfrowe, nie ma już tego "ciepła" ale ogólnie bardzo na plus. Wydawnictwo warte zakupu.

Ride The Lightning. Tu mamy informację, że oryginalnie album nagrany byl technika analogową i został on poprawiony na tyle ile było to możliwe. Do tej pory Ride'a miałem w wersji juz remasterowanej DCC Gold 24k wiec nie wiem jak brzmi zwykla wersja Vertigo. W stosunku do DCC nie ma już takiego przeskoku jak w przypadku Kill em all. Brzmienie prezentuje ten sam styl, jest odszumione, slychac wiecej i bardziej namacalnie. Szczególnie ladnie brzmi akustyczne intro do Fade to Black. Zgodnie z zapowiedziami zespołu na tym nie koniec i w przygotowaniu sa kolejne albumy. Czekam z niecierpliwościa na Remaster Master of Puppets i And justice for all.
 

Henry

Active member
Bez reklam
A widział ktoś vinyle?
Są dostępne w oficjalnym sklepie po 19 USD, a w polskich nie mogę namierzyć :-?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Jakość dźwięku pierwsza klasa, a za te kartonowe wydanie należą się baty.....nie trawię tak wydawanych płyt, jak dodatek do gazety... :hmm:
 

sihborx

New member
Panowie ponawiam pytanie a raczej je rozwijam.
Czy ktoś bezpośrednio porównywał te najnowsze remastery Ride to lightinig czy Kill 'Em All? Chodzi mi o te robione przez nich oficjalnie
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Ja moge porownac do wersji z 99 roku DCC Gold 24. Te najnowsze brzmia lepiej, wiecej szczegolow, bardziej dopracowane brzmienie. Watpie ze ktos ma japonskie wydania na tym forum.
 
Do góry