aborcja

Status
Zamknięty.

Hardi

New member
Mój pogląd jest taki, że aborcja = morderstwo. Ostatnio widziałem w TV wcześniaka, który miał 6 miesięcy, gdyby ktoś teraz go zabił, to poszedłby siedzieć za morderstwo, ale gdyby to dziecko było jeszcze w łonie matki to w tedy można je zabić? Świat zszedł już na samo dno, skoro łono matki stało się najniebezpieczniejszym miejscem dla dziecka, przecież powinno być to miejsc najbezpieczniejsze! A teraz druga sprawa. Niech się puszczalskie panienki zabezpieczają i nie będzie problemu. Puszczalskie panienki chcą zabijać dzieci, bo nie chcą ponosić konsekwencji za swoją głupotę, a dlaczego facet musi? Tak facet musi, bo jak wpadnie i panienka urodzi, to musi płacić alimenty, nie może powiedzieć "ja tego dziecka nie chciałem więc płacić nie będę". Skoro kobieta może decydować o tym, czy urodzi dziecko czy pozbędzie się go, to niech facet też będzie mógł zdecydować czy będzie płacić czy nie. Jak wolność to wolność dla obu płci.

pa. acha, nie lubię PiSu ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Każdy człowiek ma wolną wolę , a odpowiadać będzie na sądzie ostatecznym.
Ale zadam Ci pytanie.
Załóżmy że Twoja żona jest w ciąży . Poród zagraża jej życiu. Masz już troje nieletnich dzieci .
Wybór / z życia wzięte/ albo nowo narodzone niepełnosprawne dziecko - albo Twoja żona?
Co wybierasz ? Kto ma żyć a kto umrzeć ?
Rozumiem że swoja postawą zadecydowałeś ,ze dziecko ma żyć.
Dla mnie nie jest to takie proste.
Każdy ma wolna wolę .
 

dnc

Moderator
VIP
Napiszę tak.
Każda śmierć człowieka powinna być ścigana, jeśli stało się to z winy innego człowieka.
Temat jest dosyć drażliwy, ale warto wyjaśnić sobie kilka rzeczy.

1. Nie ma zwolenników aborcji. Nie słyszałem o ludziach, którzy chcieliby usunąć ciążę ot tak "dla zabawy". Dla każdej kobiety jest to dramat i w jakiś sposób wpływa na jej psychikę w późniejszym życiu.
Zatem są przeciwnicy aborcji i zwolennicy wolnego wyboru, a to już jest różnica. Oczywiście nie wszystkich się przekona, ale cóż...

2. W Polsce mylone są pojęcia. Mówi się o prawie naturalnym jak o prawie "Boskim".
Otóż jest to nieprawda.
Prawo naturalne, to prawo dotyczące wszystkich żyjących istot na Ziemi. Prawo to stanowi, że tylko osobniki zdrowe, silne i młode mają prawo się rozmnażać. Inne, w tym stare i chore zostają odrzucone przez naturę i umierają zazwyczaj zjedzone przez drapieżniki. Temu prawu przez tysiące lat podporządkowany był człowiek. Do czasu..
...Gdy powstało prawo Boskie i prawo ludzkie. Te prawa w zasadzie zlikwidowały pojęcie "prawa naturalnego". W zasadzie może się teraz rozmnażać każdy w każdych warunkach i w każdym wieku. W świecie prawa naturalnego nie ma zwierząt upośledzonych fizycznie czy "umysłowo" (chodzi i defekt centralnego systemu nerwowego). Prawo boskie i ludzkie odrzuciły prawo naturalne zastępując go sobą wzajemnie. Ot choćby w kwestii aborcji. W świecie zwierząt, jeśli płód jest w jakiś sposób uszkodzony, następuje albo obumarcie płodu, poronienie lub po urodzeniu młode żyje chwilę i umiera. U człowieka ratuje się wszystkich za każdą cenę. Ktoś kto jest "uszkodzony" z punktu widzenia prawa naturalnego z punktu widzenia innych praw może dalej żyć i rozmnażać się przenosząc "złe geny" na następne pokolenia. Na razi ludzkość jest niezagrożona ponieważ siłą człowieka jest liczba ludności, ale za paręset lat może się okazać, że degradacja homo sapiens jest nieunikniona. Chyba, że genetyka pójdzie tak daleko, ze już momencie zapłodnienia będzie można ingerować w płód.
I tu powstaje kolejne pytanie? Od jakiego momentu płód można uznać za człowieka. Dla obrońców życia płód jest człowiekiem od momentu zapłodnienia. Dla wielu naukowców od momentu zapoczątkowania działania centralnego systemu nerwowego.
Jeśli ktoś widział płód słonia, krokodyla, rekina i człowieka, to w pierwszych tygodniach niczym się nie wyróżniają. Wszyscy jesteśmy strunowcami i nasze płody są takie same. W późniejszym okresie płód zmienia się i wykształcają się określone elementy ciała, jak trąba u słonia, płetwy u rekina, długa paszcza u krokodyla i wieli mózg - w stosunku do reszty ciała u człowieka. Moim zdaniem to mózg, a dokładnie jego działanie, są podstawą do wyznaczenia czy płód to człowiek czy nie. Po za tym człowiek jako taki może samodzielnie żyć: oddychać, jeść pić i wydalać. Te podstawowe czynności robić musi każdy z nas by żyć. A płód? Samodzielnie jeść nie potrafi, oddychać też nie. A tylko spełnieni tych warunków w całości jest gwarancją życia. Nie można bowiem jeść nie wydalając, oddychać nie jedząc i pić nie jedząc. Zatem człowiek jako istota biologiczna jest człowiekiem od momentu urodzenia. Ponieważ wszystkie te elementy są warunkiem koniecznym i wystarczającym do życia. To w sumie wynika z prawa naturalnego. Zwierzęta też mu podlegają w taki czy inny sposób.
Niestety u człowieka wykształcił się mózg i w wyniku tego świadomość i samoświadomość (którą notabene posiadają też małpy człekokształtne - goryle, orangutany i szympansy). Świadomość posiada każde żyjące stworzenie posiadające mózg. Jest świadome, ze żyje i że żyją inne stworzenia takiego samego gatunku. Inaczej nie mogłyby się np. rozmnażać, ale i jeść pić i wydalać. To jest taki instynkt naturalny. Oczywiście to uproszczenie, ale tak to wygląda w skrócie.
Samoświadomość wykształca się z wiekiem i jest procesem dojrzewania naszego mózgu. Samoświadomości nie mają inne zwierzęta. Aby to sprawdzić wystarczy przeprowadzić test lustra. Każde stworzenie posiadające samoświadomość będzie się przeglądać w lustrze i widzieć samego siebie. Inne zwierzęta będą albo warczeć albo zignorują lustro.
Człowiek posiada najbardziej wykształconą samoświadomość i dlatego powstała u niego cywilizacja, kultura, i cała jej otoczka. Powstało prawo ludzkie, prawa boskie (czy to chrześcijańskie, muzułmańskie czy buddyjskie, itd.). W wyniku tego człowiek jako istota rozumna stał się dobrem najwyższym i jako takie jest bronione. Teraz kwestią jest od kiedy należy go bronić. Od jakiego momentu jesteśmy człowiekiem a od jakiego jeszcze nie. I tutaj tkwi problem aborcji. Wydaje mi się nie do rozwiązania, ponieważ obie strony okopały się w swej ideologii i nie chcą ustąpić ani o mm. Raz przeważa jedna strona raz druga. Całe szczęście w Polsce mamy kompromis, który został ustalony 15 lat temu i mam nadzieje, że, mimo iż nie jest on do końca dobry, działa i nikomu on zbytnio nie powinien przeszkadzać. Obawiam się, że zburzenie jednego kompromisu może dać sygnał do burzenia innych. Okazać się potem może, że staniemy nad przepaścią, a drogi odwrotnej brak.


P.S..
Obawiam się czy aby tym tematem nie weszliśmy w bagno. Jeśli będzie za dużo obrzucania się bagnem, temat zostanie zamknięty
 

jarwisz

New member
Bez reklam
ja bym ten temat od razu wykasował
- nie ma tu dobrego wyjścia z sytuacji
- każdy powinien sam w sercu i rozumie przemyśleć co jest słuszne a co nie
i jak należy postąpić w danej sytuacji

pozd
 

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
Temat strasznie drażliwy, wymagający dużej dozy tolerancji i zrozumienia z uwagi na rożne sytuacje życiowe o ktorych wielu z nas nie wie praktycznie nic i nawet nie "otarło" się o nie .Może być powodem bezsensownych kłótni i sporów, zupełnie nam niepotrzebnych.
 
Ostatnia edycja:

baranskia

New member
Po I: Będziesz miłował... II: Bóg dał ludziom rozum i wolność III: Nie zabijaj! TYLE.

Po I: Będziesz miłował...
Po II: Bóg dał ludziom rozum i wolność (wolną wolę).
Po III: Nie zabijaj!

Mam nieodparte wrażenie, że na tym forum to jednak :spam:
Mimo to pozdrawiam.

Adam B. (Bia - PL)
 

Kuba_ps2

New member
Bez reklam
Ja uwazam, ze dzicko powinno być ŚWIADOMYM wyborem obojga rodziców, a nie wpadką... Mówisz ze puszczalskie Panienki sie puszczaja, ale sa rowniez mlodzi ludzie, którzy sie kochaja zabezpieczaja sie, ale mimo wolnie wpadka sie trafila. Anty koncepcja nigdy nie daje 100% W ogole paranoja aborcja zakazana a spierale dopochwowe sa legalne, przeciez to to samo, paranoja... Ja nie uwazam ze aborcja jest dobra, ale tez nie neguje jej w jakiś kosmiczny sposób. Wszystko dla ludzi, ale bez przesady. lepiej byśmy sie zajeli nie szerzeniem propagandy homoseksualnej a nie aborcja. Pozdrowienia dla Pana ministra Giertycha
 

Wiciu

New member
baranskia napisał:
Po I: Będziesz miłował...
Po II: Bóg dał ludziom rozum i wolność (wolną wolę).
Po III: Nie zabijaj!


Dokladnie, mowimy o zabijaniu zywej istoty.

Mam nieodparte wrażenie, że na tym forum to jednak :spam:
Mimo to pozdrawiam.

I ten spam jest czesto tematem sporow na forach i grupach dyskusyjnych, i czasami jest ciezko nie zainteresowac sie nim. Moderuje 2 bardzo duze fora, i takie tematy sa raczej zamykane bo czesto koncza sie w roznej postaci awantura.
 

Ricardogo

New member
Zamknąć ten temat ponieważ:

a. każdy powinien zająć się sobą i swoim sumieniem,
b. kobiety co miesiąc są morderczyniami (niewykorzystały okazji)
c. każdy mężczyzna jest mordercą (wielomilionowym choćby nieruszył ręką).


:p
 

gregorp

New member
Miałem nie zabierać głosu w tym bezsensownym (ze wzgledu na tematykę forum) temacie ale niewytrzymałem :-(



baranskia napisał:
Po I: Będziesz miłował...
Po II: Bóg dał ludziom rozum i wolność (wolną wolę).
Po III: Nie zabijaj!

Po pierwsze zakładanie że każdy wieży w Boga i kieruje się jego wytycznymi jest z góry błędne.

Co do wypowiedzi DMC to tylko chciałem dodać że polskie prawo jako człowieka traktuje płód który wydał z siebie samodzielny okrzyk (dzwięk czy jakoś tak- nie pamietam już dokładnie). Ma to o tyle znaczenie że jest decydujące w sprawach spadkowych i postepowaniach cywilnych itp.
Nie pamietam dokładnie jak jest z prawem karnym ale raczej nie ma różnicy.

Padło tu jeszcze kilka zdań na temat "puszczalskich".
Zadam pytanie osobie która to napisała (zakładam że jest katolikiem-niewiem czy słusznie ale wnioskując z żarliwości jej wypowiedzi-chyby jest)-mam rozumieć że jeżeli nie masz dzieci to nie uprawiasz sexu praktycznie wcale, a jeżeli masz np. dwójkę to tylko dwa razy.

Pamiętaj że kościół sprzeciwia się, a wręcz zabrania antykoncepcji.
Nie wiem jak tobie ale mi sex sprawia przyjemność i nie ma zamiaru traktować go jako narzędzie w celeach rozpłodowych-do czego zreszta kosciół go sprowadza.

Pozatym nie znosze jak sie upolitycznia kwestie które z polityka (czyt. najgorszym gów...) nie mają nic wspólnego.
Nie rozumiem jak można probować wyostrzyć temat który takie z definicji być nie może. Tutaj nie ma czarnego i białego-jest pełna paleta kolorów.

Niech wszyscy którzy są zaciekłymi przeciwnikami aborcji najpier choć spróbuja postawić sie w roli osoby, która decyduje się na aborcję (a nie są to wbrew obiegowej opinii głównie puszczalskie jak się je nazywa) a raczej ludzie których tragedia są dzieci z chorobą Dawna, i tego typu i gorszymi schorzeniami.
Każdy jest mądry jak ma zdrowe dzieci ale niech taki mądraliński sprobuje zaopiekować się choćby przez tydzień taką osobą to wtedy może pogadamy.

Dobra kończe bo chyba przesadzam i wyjdzie że jestem zimnokrwistym mordercą.

Do admina: proponuje takie posty odrazu usuwać-to nie jest miejsce na tego typu dyskusje.
 

gregorp

New member
Ricardogo napisał:
Zamknąć ten temat ponieważ:

a. każdy powinien zająć się sobą i swoim sumieniem,
b. kobiety co miesiąc są morderczyniami (niewykorzystały okazji)
c. każdy mężczyzna jest mordercą (wielomilionowym choćby nieruszył ręką).


:p

Szczególnie jak rusza ręką :mrgreen: :twisted:
 
Status
Zamknięty.
Do góry