seriale co polecacie?

KamilD

New member
Ja się czaję na nowy program dokumentalny o Bitwie pod Hastings. Wciągnął mnie świat Wikingów i teraz wyszukuję podobnych lub zbliżonych produkcji. Ostatni Królowie, Wojownicy Europy to co prawda nie jest serial, ale ma kilka odcinków, na które myślę warto spojrzeć. Na Ostatnikrolowie.pl jest trailer odcinków, zapowiada się ciekawie, bo kampanię mają dopracowaną.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Trzeci sezon Fargo i Better Call Saul.
Oba świetne ze wskazaniem na Fargo.

Jak ktoś chce się pośmiać to Silicon Valley.
Obecnie trwa emisja czwartej już serii.
 

FoX88

New member
Z tych najwyżej przeze mnie cenionych. Na pierwszych dwóch miejscach bez niespodzianek, ale dalej jest parę tytułów, które niekoniecznie są tak bardzo znane:

Game of Thrones - 10/10
Breaking Bad - 10/10

Stranger Things - 9/10
Bloodline - 9/10
Peaky Blinders - 9/10
Narcos - 9/10
Orange is the New Black - 9/10
House of Cards - 9/10
Black Sails - 9/10
Black Mirror - 9/10
Dexter - 9/10 (aczkolwiek poziom sezonów jest bardzo różny, ze wskazaniem na ostatni będący bardzo słabym)
True Detective S1 - 9/10

Suits - 8+/10
Vikings - 8+/10

The Crown - 8/10
True Detective S2 - 8/10
Thirteen Reasons Why - 8/10

Mr. Robot - 7+/10 (pierwszy sezon na 9, drugi na 6)
Broadchurch - 7+/10
Daredevil - 7+/10
Better Call Saul - 7+/10 (ale rozkręca się..kto wie czy nie zmienię oceny na wyższą pod koniec tego sezonu)

The Walking Dead - 7/10
Bates Motel - 7/10
Prison Break - 7/10

TL : DR:
Jeśli ktoś w ogóle nie miał do czynienia z serialami to uważam, że GoT i BB należy obowiązkowo przynajmniej spróbować, pozostałe tytuły oceniane na 9/10 przeze mnie to bardzo solidne produkcje, które wspominam do dzisiaj i które również polecę każdemu kto ma czas na dobry serial.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Better Call Saul to czołówka, kwestia gustu i oczekiwań.
Ja akurat cenię sobie dialogi i te wszystkie relacje.
Nie porównywałbym tego do "bajki" pokroju Stranger Things - która jest bardzo ok, ale gdybym miał wybierać, to zdecydowanie biorę Saula.

Oczywiście niekwestionowanym królem jest dla mnie Breaking Bad, a Saul nawiązuje właśnie do BB.
"Trzynaście powodów" - którego zaliczyłem ostatnio również daje radę, ale to typowa młodzieżówka. Wywołał sporo kontrowersji, ale ma być następny sezon.
Dorzuciłbym "Luke Cage", zupełnie inne podejście Marvela do tematu - jako odskocznie, tutaj główne skrzypce odgrywa fenomenalnie oddany klimat Brooklinu.

Faktycznie jest tego cała masa, sporo widziałem i nie są to dzieła, ale warto zerknąć, jak chociażby "The 100". Niby nic, ale pękło mi kilka sezonów.
 

iT!T

Member
Spora kolekcja się uzbierała. Pod większością się podpisuję.

Mimo długiej listy nie znalazłem (może przeoczyłem), a uważam, że warto:
- Luther (detektywistyczny),
- How I met your mother (komediowy),
- Penny Dreadful (kostiumowy/grozy),
- The Fall (grozy),
- Marco Polo (historyczny),
- Masters of sex (historyczny/ obyczajowy / bazujący na faktach),
- Troll hunters (animowany, dla dzieci 9+, ja oglądałem z synem, świetna propozycja łącząca pokolenia),
- Seria niefortunnych zdarzeń (j.w., propozycja łącząca pokolenia),
- Zwariowane lata 70 (komediowy klasyk)
 

Kamil_89

Member
Powtórzę ale zdecydowanie Breaking Bad oraz Better Call Saul. Jak ja nie jestem serialowy to teraz czekam co wtorek na nowego Saula ;)

Oprócz tego to Narcos, ludzie się zachwycają Kompanią Braci, mi osobiście nie podszedł.

Z krajowych produkcji PitBull (zdecydowanie lepszy niż film), Oficer, Służby Specjalne, Odwróceni, trochę słabszy ale też niezły jest Pakt.
 

bokciu

Banned
Potwierdzam - Breaking Bad, dla mnie nr 1
Ewentualnie "Westworld" , "Czarne lustro", "The Kinck" bądź "Sense8"
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Maro Polo w 4K - szacunek, polecam i dla treści i dla jakości z opadem szczęki.
 

DrWredman

Active member
Maro Polo w 4K - szacunek, polecam i dla treści i dla jakości z opadem szczęki.

KIKI nie żartuj, szkoda czasu. Początek niby fajny, też się wkręciłem, ciekawe dialogi i relacje, ale potem miałem wrażenie, że ktoś obciął budżet. Zapowiadała się wielka wojna chińczyków z mongołami a tu ZONK. Wojnę można było sobie tylko wyobrazić. Żenada. Odpuściłem.
 

tom336

New member
Polecam "Blacklist" świetna rola James Spader - 4 sezony :)

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry