Sprzęt AGD, materiały budowlane itp. - pytania i porady

jumper.as

New member
Mi się ten wątek podoba, już tłumaczę dlaczego...
Kupiłem w Polsce dom w zabudowie szeregowej w stanie deweloperskim. Na zawnątrz jest wszystko zrobione ale w środku jest stan surowy z białym montażem. Teraz zaczyna się zabawa bo musimy z żonką wymyśleć jak to ma wyglądać żeby wyglądało fajnie i najważniejsze praktycznie. Ja muszę przemyśleć jak zgrać kominek z kinem domowym.. projektanta nie chcemy brać bo przeważnie wymyślają cuda na kiju. Niestety mieszkamy za granicą Polski (i to się nie zmieni przez kilka lat) więc ciężko na odległość coś wymyśleć, szczerze to nie wiem nawet od czego zacząć i właśnie dlatego taki temat spada mi z nieba. Mogę dowiedzieć się coś na temat rozplanowania oraz wyposarzenia w sprzęt rtv i agd w jednym miejscu.
Pozdrawiam
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Henry, może coś takiego? ;)

Tak na poważnie, jest cała masa fajnych materiałów i pomysłów.

Co do lakierowanych płyt, to tak, owszem, szpachluje się łączenia.
Można to zrobić samemu, ba można zrobić cały projekt od A d Z za część kwoty którą zażyczy sobie stolarz. Najgorsze jest to, że nie każdy dysponuję "warsztatem" (czyt. garaż/ogród) i zwyczajnie nie ma warunków na realizację.

3d_waterfalls_1.jpg


Jumper,
Zacznij od przeglądania zdjęć. Jak nie masz sprecyzowanego pomysłu, to absolutna podstawa.
Zbierasz najlepsze rozwiązania do kupy (salon/lazienka/kuchnia itp.) i realizujesz projekt, ale nie za pośrednictwem (nadzorem) architekta, bo ten Cię wydoi z ostatniego grosza, a z pomocą kogoś kto potrafi oszczędzać.
Architekci szaleją i realizują swoje widzi-misie, nie liczą się z pieniędzmi inwestora.
Przerabiałem to wielokrotnie.

Tutaj masz fajny pokoik:

d98bb96b6608299a71ed7b8c95b30442.jpg
 

Henry

Active member
Bez reklam
Gdyby nie ten żyrandol, to w sumie mogłoby być ;)
Ja na szczęście nie muszę gruntownie remontować, ot proste odmalowanie, dodatkowe oświetlenie i takie duperele jak zmiana łóżka, takie niestety się nie zmieści, bo wszytko inne musiałbym wyrzucić...

@jumper, przede wszystkim postaw na funkcjonalność, większe drzwi (przy dzieciach się przydaje ;) ), od siebie mogę polecić ogrzewanie podłogowe w kuchni i łazienkach. Jeśli masz już wykonaną instalację CO na zwykłe grzejniki, to maty elektryczne pod płytki podłogowe załatwią sprawę. Docenisz to zimą, a koszty wcale nie są duże.
Dodatkowo taka sama instalacja przy wejściu do domu (zwłaszcza jeśli są schody).
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Odnośnie lakierowanych płyt o danej grubości to wypowiem się z własnego doświadczenia jak ja zamawiałem u stolarza swoją rtv. Ma ona 10cm grubości i jest skręcona z kilku płyt chyba osb, poszpachlowana i położony na to 2 warstwy lakieru..;-) Jest ten stand cholernie ciężki ale zarazem bardzo masywny i wytrzymały. Aktualnie na nim stoi ok. 50kg obciążenia i nie widać żadnych uszkodzeń...;-)

Odnośnie lodówki side by side już kiedyś o niej myślałem ale się wyleczyłem z uwagi na ich cenę oraz częste psucie. Mam znajomego który walczy min. raz na 5-8 miesięcy z usterkami a to sie popsuła kostkarka, następnie padł czujnik jakiś od temperatury oraz się nie wyłączała. Ponadto sprawa najważniejsza ten typ lodówki pobiera 2x więcej prądu niż zwykła lodówka ale to u nas na forum pikuś z uwagi że nasze elektrownie audio-video pobierają nieraz po włączeniu cały przydział energii udostępnionej od dostawcy...;-) Ponadto najistotniejszą sprawą dla kupującego taki model lodówki jest sprawa dostarczenia wody z kranu. Ponieważ ona musi mieć podłaczenie pod wodę. Więc rurką którą będzie doprowadzona woda nie kiedy bedziemy przechodzić przez większą czy mniejszą odległość od kranu. Więc jak ktoś ma już gotową kuchnie niech ma ten aspekt na uwadzę... Rozglądałem się kiedyś na rynku i jeden chyba model LG ma lodówkę z wewnętrzym zbiornikime na wodę wiec odpada doprowadzenie.
 

jumper.as

New member
Jumper,
Zacznij od przeglądania zdjęć. Jak nie masz sprecyzowanego pomysłu, to absolutna podstawa.
Zbierasz najlepsze rozwiązania do kupy (salon/lazienka/kuchnia itp.) i realizujesz projekt, ale nie za pośrednictwem (nadzorem) architekta, bo ten Cię wydoi z ostatniego grosza, a z pomocą kogoś kto potrafi oszczędzać.
Architekci szaleją i realizują swoje widzi-misie, nie liczą się z pieniędzmi inwestora.
Przerabiałem to wielokrotnie.

Dzieki za podpowiedź, napewno skorzystam z Twoich rad

@jumper, przede wszystkim postaw na funkcjonalność, większe drzwi (przy dzieciach się przydaje ;) ), od siebie mogę polecić ogrzewanie podłogowe w kuchni i łazienkach. Jeśli masz już wykonaną instalację CO na zwykłe grzejniki, to maty elektryczne pod płytki podłogowe załatwią sprawę. Docenisz to zimą, a koszty wcale nie są duże.
Dodatkowo taka sama instalacja przy wejściu do domu (zwłaszcza jeśli są schody).

Mam już instalacje CO. Parter mam cały w ogrzewaniu podłogowym plus kaloryfery. Na piętrze mam ogrzewanie podłogowe tylko w łazience.
 
Ostatnia edycja:

bubafat

Active member
Bez reklam
Przykład - czemu wątek miał m.in (także) służyć:

Ja rozumiem, dlaczego niektóre marudy z braku umiejętność i chęci wolą tak:

IMG_3995.jpg


Zamiast się wysilić (lub przynajmniej milczeć) i zrobić tak:

68a.jpg
]

Ja zapytam z ciekawosci.
Ten wynalazek na bazie polki z Ikei, to glosnik do Atmosa? Jesli tak, to polozenie troche nie optymalne, ale najwazniejsze, czy sa otwarte z gory ? Co w takim razie z dzwiekiem walacym w sufit i powracajacym po odbiciu? Masz 4 takie? Moze warto bylo jednak zostawic glosniki podwieszone w siatce. Sonicznie maja one wiecej sensu. Albo jednak zatrudnic fachowa firme, zeby Ci to wykonala z glowa.
Te surroundy (nie widac czy boczne, czy tylnie) wytlumione, czy tez cala sciana graja? ;)
 
Ostatnia edycja:

gerus6

Active member
Bez reklam
Zalety lodówek side by side :
-kostkarka lodu
-bieżąca filtrowana woda ;)
-dla dwóch osób pojemność jest taka, że nic nie jest ułożone jedno na drugim (dziwne ale dla mnie to ważne ;))
Wady
-duże gabaryty
-tak jak napisał Bipo trzeba podłączyć wodę
- o awaryjności nic nie wiem, ale moja ma dopiero 5 lat
-szczególnie nie polecana przez ludzi którym się nie mieści w kuchni ;)
- cena to tylko 6-7 kabli HDMI ;)
Mam trochę bzdurne pytanie, ale dla mnie ważne ;) czy ktoś malował farbami Magnat Ceramic, czy warto przepłacać czy wybrać inną?
 

bubafat

Active member
Bez reklam
To dlaczego polecasz, albo podajesz jako przyklad dobrej roboty, skoro nie wiesz jak gra? Przeciez to rozwiazanie bez wyciszenia, nie ma sensu. W kwestii jakosci dzwieku, zaocznie mozna ocenic to, jesli nie negatywnie, to co najmniej sceptycznie.
Pozostaje miec nadzieje, ze gosc to wypchal jakas gabka/pianka.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Aby się niepotrzebnie nie szarpać,
wrzuciłem, jako przykład aby zobrazować w najprostszy możliwy sposób jak można wykonać prostą zabudowę (metodą DIY) pod głośnik w piwnicy, jak szukamy ogórków.
Na tych sznurkach (fotka nr.1) zbierałaby się pajęczyna.

W kontekście pierwszej fotki, nie miałem lepszego przykładu.
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Mowia ze obraz moze zastapic 1000 slow. Nie bez znaczenia dla jego recepcji jest kontekst i komentarz, bo moga one sprawic, ze te "1000 slow" moga byc odebrane zupelnie falszywie. Szarpac sie nigdy ma sensu.
 
Ostatnia edycja:

Caparzo

New member
Bez reklam
Jeżeli jesteśmy przy ogrzewniu podłogowym, ja mam cały dół tak zrobiony, żadnej szafki białej na ścianie czylu grzejnika, w zimie zanim skończe palić i zapale po ok 12h podłoga jest ciepła. Żałuje że nie zrobiłem całego domu w podłogówce. A grzejniki tylko na okresy jesienne- wiosenne do gazu. W garażu też szkoda że nie zrobiłem tak i tylko jest jeden grzejnik.

Teraz są naścienne regulatory które można podłaczyć z rozdzielaczem na podlogówke każdy pokój osobno, i ustawiać w nim temp jaką sie chce.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Dokładnie.
Bipo, podaj ten model lodówki (bez potrzeby instalacji).

Już znalazłem: Najnowsze lodówki Side-by-Side firmy LG – modele GS5162PVMV i GS5163PVMV – dzięki systemowi Bez Hydraulika zapewniają schłodzoną wodę i kostki lodu bez potrzeby podłączania do zewnętrznego źródła wody ;)

Caparzo priv..;-) odczytaj..;-)
 
Ostatnia edycja:

fred23

Member
Odnośnie farb to nie warto dopłacac do Magnata , to taka lepsza śnieżka , ja właśnie u siebie wykańczam mieszkanie i wszystko maluje Śnieżką , od gruntu po farbę właściwą ...

Jak już dobrą droższą farbę to Beckers, Flugger , ale warto się zastanowić czy jest taka potrzeba ,
 

Caparzo

New member
Bez reklam
kostkarka dla mnie to zbędna rzecz przydatna w okresie raczej letnim, moje "beko" posiada seryjną szufladkę na lód, a pod spodem pojemnik na ten lód, więc wlewam wode z rana a z wieczora przekręcam pojemniki z zamarzniętą wodą które wpadają do pojemnika, i tak też można "naczepać" lodu ile się chce

btw gdyby ktoś chciał się pobawić w malowanie to:


najpierw był projekt na komputerze:

28608760.jpg


potem przelałem to na ścianę ;P

14557726.jpg


w mojej wizji była japońska bandera , więc powstał w/w akt :lol: :p

na drugiej ścianie miałem nieco bardziej skomplikowaną wizję .
na kompie wyglądało to tak:

95399824.jpg


przystąpiłem do projektu:
po uprzednim zaplanowaniu, narysowaniu skonstruowaniu cyrkla z pędzla, wkrętu i kawałka ołówka (jak ktoś jest zainteresowany tym skomplikowanym urządzeniem na życzenie wkleje foty ;) )

zacząłem naklejać taśmę malarską
56211513.jpg

96961868.jpg


a następnie wycinać potrzebne mi wzory nożykiem do tapet

58388065.jpg


po skończonej wycinance, przyszedł czas na malowanko

35625246.jpg

26183248.jpg


po drugim malowaniu w niedługim czasie, przyszedł czas , zrywać taśmę malarską :lol:
i wyszło coś takiego :lol: :p

60776369.jpg


dodam iż jest to farba koloru kokosowego :-? miał być stalowy, z odrobiną piasku. czyli na ścianie tworzy to efekt struktury z kamieniami :)


jak ktoś jest zainteresowany to mogę wrzucić etapy budowy grila oraz łazienki ;)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Magnata akurat lubię, a w szczególności moja żona, która lata ze szmatką i ściera plamy. Z Magnata schodzą, a farba zostaje. Natomiast Dekoral czy Dulux, to śmulux :)
Beckers na pewno wyżej stoi


Co do podłogówki to tez żałuję, że nie mam całej chałupy w tym. Jak pisze Caparzo bardzo długo trzyma ciepło, grzejniki tradycyjne całkowicie wyłączone w pomieszczeniach, gdzie jest podłogówka. Nic, za kilka lat pomyślę o remoncie to wtedy to uwzględnię


Kiedyś już pytałem, ale interesuje mnie temat kolektorów słonecznych oraz pomp powietrznych do ogrzewania zasobnika c.w.u. Informacji i teorii znam mnóstwo z prasy, itp. Potrzebuję wypowiedzi użytkowników.


Co do pralek, ktoś użytkuje to Samowskie cudo bąbelkowe?
 
Ostatnia edycja:

fred23

Member
kolektor słoneczny nie opłacalny , weź kalkulator i policz sobie sam , ile musisz wydac, wymiana glikolu + żywotnośc samego panela ...

na pewno warto za to zainwestować w rekuperację

pompa powietrzna , pytanie jaka ziemna czy zewnętrzna typu powietrze-powietrze
 
Do góry