Jak przegrać (DOBRZE) dvd ?

ThYX

New member
Witam
Mam kilka płytek, które się nie czytają prawidłowo w czytniku stacjonarnym, nie ma natomiast z nimi problemu przy odczycie poprzez komp i PowerDVD. Oczywiście chodzi o płytki dvd przegrywane lub zmieniane przez ludzi. Okazuje się że przy włączonym AnyDVD i przegrywając CloneDVD to CloneDVD zaraz po zobaczeniu katalogu VIDEO_TS pokazuje komunikat o tym że struktura nie jest prawidłowa i długo myśli aby naprawić co mu się jednak nie udaje :-( DVDShrink niestety działa podobnie i choć przegląda całą płytkę (jest preview) to na końcu wypisuje info, że niestety Error i ... koniec zabawy.

Czy ktoś może mi poradzić jakim innym dobrym i sprawdzonym softem możnaby odzyskać film z płytki dvd ? Nie zależy mi na menu, raczej na samym filmie. Skoro PowerDVD pokazuje film prawidłowo to płytka jest ok ale widocznie PowerDVD umie ignorować te błędy, jednak ani CloneDVD ani ShrinkDVD nie potrafią przegrać tak zrobionej płytki.

Więc czym to przegrać ?


Pozdr.
 

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
ThYX napisał:
Witam
Mam kilka płytek, które się nie czytają prawidłowo w czytniku stacjonarnym, nie ma natomiast z nimi problemu przy odczycie poprzez komp i PowerDVD. Oczywiście chodzi o płytki dvd przegrywane lub zmieniane przez ludzi. Okazuje się że przy włączonym AnyDVD i przegrywając CloneDVD to CloneDVD zaraz po zobaczeniu katalogu VIDEO_TS pokazuje komunikat o tym że struktura nie jest prawidłowa i długo myśli aby naprawić co mu się jednak nie udaje :-( DVDShrink niestety działa podobnie i choć przegląda całą płytkę (jest preview) to na końcu wypisuje info, że niestety Error i ... koniec zabawy.

Czy ktoś może mi poradzić jakim innym dobrym i sprawdzonym softem możnaby odzyskać film z płytki dvd ? Nie zależy mi na menu, raczej na samym filmie. Skoro PowerDVD pokazuje film prawidłowo to płytka jest ok ale widocznie PowerDVD umie ignorować te błędy, jednak ani CloneDVD ani ShrinkDVD nie potrafią przegrać tak zrobionej płytki.

Więc czym to przegrać ?


Pozdr.


Ja swoje pytki przegrywam stosując kolejno
a/ DVD Decrypter
b/DVD2One
c/Nero

przy działającym CSS region Free

i wszystko jak dotychczas mnie nie zawiodło
Spróbuj , może a "nóż -widelec" pomoże.

POZDRO!

PS Schrinka już dawno nie stosuje bo nie ma uaktualnień.
 

jarwisz

New member
Bez reklam
ja działam podobnie
z małą ale znaczącą różnicą :D
1.DVDFab Decrypter
2.CloneDVD2

jak na razie wszystko przez to przeszło bez przeszkód

pozd
 

ThYX

New member
maszek napisał:
DVD Decrypter świetnie radzi sobie z rippowaniem DVD.
Do kompresji używam Nero 7 ale możesz posłużyć się DVD Shrink 3.2.PL do "wycięcia" menu, dodatków i niepotrzebnych scieżek dźwiekowych oraz napisów.
Co najważniejsze - są free.

Ściągnąłem DVD Decrypter, zgrał film na dysk ale CloneDVD nadal wykazuje błąd w strukturze danych więc pewnie moje stacjonarne dvd nie odczyta tak nagranej płytki :-( DVD Shrink także nie radzi sobie z tak zgranymi danymi...
 

juggler

New member
Witam mam problem z jedna plyta DVD . Uzylem DVD FAB PLATINIUM do stworzenia obrazu na dysku, nastepnie nagralem ja nerem i klops plytka dwuwarstwowa poszla sie pasc bo po wlozeniu do pioneera dv 400 odtwarzacz czyta plytke chyba z 10 min i nic. To samo dzieje sie po obcieciu plytki do romiaru zwyklej dvd z tym ze po kilku minutach film sie laduje a po ok 30min sie wiesza. Na kompie plyta chodzie bez problemow. Czy ktos wie jak sobie z tym poradzic???
 
Ostatnia edycja:

mensir67pl

Member
Bez reklam
juggler napisał:
Witam mam problem z jedna plyta DVD . Uzylem DVD FAB PLATINIUM do stworzenia obrazu na dysku, nastepnie nagralem ja nerem i klops plytka dwuwarstwowa poszla sie pasc bo po wlozeniu do pioneera dv 400 odtwarzacz czyta plytke chyba z 10 min i nic. To samo dzieje sie po obcieciu plytki do romiaru zwyklej dvd z tym ze po kilku minutach film sie laduje a po ok 30min sie wiesza?? Czy ktos wie jak sobie z tym poradzic???

Jak plyta DL (firma)
jakiej nagrywarki DVD uzywasz
jakos wypalenia ma tu najwieksze znaczenie a co z tym idzi tez jakosc uzytego do nagrywania nosnika

mozna uzyc nero cd dvd speed w cel sprawdzenia wypalonego(jakosci)
nosniaka z tym ze nie wszystko napede na to pozwalaja
 

BoDeX

New member
Założycielowi wątku chodziło o ODZYSK DANYCH z już nagranej płyty,
a nie ripowanie oryginału !

Kiedyś w tym był dobry CDRoller , ale można wygoglować wiele innych
programów, które potrafią zczytać/naprawić uszkodzone pliki .

To jest cecha badziewnych płyt, dlatego należy korzystać z markowych nośników, bo inne są pełne dziur i znikają z nich dane.

Do zgrania i edycji plecam AnyDVD , DVDFab oraz nieśmiertelny SHRINK,
który w dalszym ciągu potrafi więcej niż inne programy.

( np. jeśli uszkodzone są MENU/dodatki, to bez otwierania płyty można
przejść do samego filmu )
 
Do góry