Windows 10 co sądzicie?

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Nic nowego. Zawsze przed każda premierą są jedynie ochy i achy, gorzej później :( :)
Ja już się przez lata nauczyłem, że z zakupem nowinek trzeba odczekać kilka miesięcy, Microsoftu szczególnie ;)
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Nie wiem, ale jedno jest pewne, nigdy nic nie jest za darmo.
No właśnie.
Informacja z 22 stycznia 2015.
Microsoft w końcu potwierdził to, o czym plotkowano od miesięcy. Windows 10 zostanie udostępniony użytkownikom Windows 7 oraz Windows 8.1 za darmo! Zgadza się, ale będzie to obowiązywać tylko przez rok. Po tym czasie aktualizacja będzie płatna”.

A ja mam pytanie. Czy po aktualizacji do Win 10, będzie można wrócić do np. Win 8? Bo nie mogę znaleźć takiej informacji.
 

000HQ150

Banned
No właśnie.
Informacja z 22 stycznia 2015.
Microsoft w końcu potwierdził to, o czym plotkowano od miesięcy. Windows 10 zostanie udostępniony użytkownikom Windows 7 oraz Windows 8.1 za darmo! Zgadza się, ale będzie to obowiązywać tylko przez rok. Po tym czasie aktualizacja będzie płatna”.

A ja mam pytanie. Czy po aktualizacji do Win 10, będzie można wrócić do np. Win 8? Bo nie mogę znaleźć takiej informacji.
Chyba nie masz racji.
•• Windows 10 będzie za darmo. Dla kogo i jak długo? | Windows 10 RTM
,,Część z was pyta: czy po roku od premiery "dziesiątki" system wygaśnie i w celu kontynuowania pracy z nim wymagana będzie opłata? Nie, wyjaśnia to Marcin Klimowski z grupy Windows w polskim oddziale Microsoftu - rok, o którym mówiliśmy w poprzednich miesiącach oznaczał czas, w którym użytkownicy poprzednich wersji systemu będą mogli bezpłatnie aktualizować swoje komputery do Windows 10. Nie oznaczał czasu jego "ważności".
To oznacza, że po roku użytkowania licencja na Windows 10 nie wygaśnie i będziecie mogli nadal kontynuować pracę z systemem. Nadal za darmo.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
No właśnie.
Informacja z 22 stycznia 2015.
Microsoft w końcu potwierdził to, o czym plotkowano od miesięcy. Windows 10 zostanie udostępniony użytkownikom Windows 7 oraz Windows 8.1 za darmo! Zgadza się, ale będzie to obowiązywać tylko przez rok. Po tym czasie aktualizacja będzie płatna”.

A ja mam pytanie. Czy po aktualizacji do Win 10, będzie można wrócić do np. Win 8? Bo nie mogę znaleźć takiej informacji.

Tu o tym piszą
Instalujesz Windows 10? Zabezpiecz partycję odzyskiwania Windows 8.x na USB! - Softonet.pl
 

prezy

New member
Bez reklam
No jak bedziesz mial jakies wieksze doświadczenia z tym systemem np. Po miesiącu to może bys zalożyl osobny wątek i opisał co i jak. Myślę ze wszyscy byliby ogromnie wdzięczni. Z góry dzięki

Prezy for HDTV - Tapatalk
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czyli dokładnie tak jak win7.
Obejrzałem 20-sto minutową prezentację i omijam szeroko.
https://www.youtube.com/watch?v=amAIuWBmOtg
W moim przypadku nie oferuje nic, co byłoby mi potrzebne do szczęścia, pomijając już sam wygląd. Jak dla mnie jest za bardzo skoncentrowany na obsłudze dotykowej (kafelki), co przekłada się na fatalny wygląd, oczywiście jak dla mnie.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Będzie nowy sprzęt, to już raczej będzie trzeba się przestawić na win10, póki co zostaję przy win7.
Mnie osobiście drażni obsługa nowego systemu, ostatnio kupowałem i konfigurowałem komuś z rodziny nowego laptopa z win8 i jak dla mnie porażka ;)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ja powiem tak; za bardzo szanuję swój czas, swój komp i ulubione programy pod W7. Chodzi to super i stabilnie. Nawet nie chce myśleć o nowych sterownikach, aktualizacjach, czy wersjach programów, które jeszcze nie istnieją lub nie będą się odpalać prawidłowo. Jest tak z każdym nowym Windowsem. Po kilku m-cach wszystko się unormuje i wtedy będę się zastanawiał. Dotychczas za każdym razem instalowałem nową windę jeszcze w wersjach "pre" za każdym razem było to samo. Teraz podejdę do tego ze spokojem. Nie mniej jednak jestem na bieżąco i co dzień śledzę poczynania.
 

eedviking

Banned
Dlaczego myślisz, że na W10 , programy nie będą działały?
Już większość przetestowałem i śmigają bez zająknięcia.
Mam Driver Booster i sam sobie aktualizuje i pobiera sterowniki, więć o soooooooo choooooźźźźźiiiiiiii??? :D;)
 

prezy

New member
Bez reklam
No wlasnie. Najlepiej gdybać niz testować. Eedviking dzieki za wszelkie info☺

Prezy for HDTV - Tapatalk
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
W czym konkretnie jest lepszy Win10? Konkrety. Szybciej dojdziemy do porozumienia.
Być może są to ficzery, z których zadowoleni użytkownicy win7 nie korzystają?
Widziałem tam jakieś powiadomienia fejsbukowe i inne bzdety które omijam szerokim łukiem.
Podobnie jak IE, który dla mnie nie istnieje.
Mam na drugim pc win8 i nie ma tam nic ponad to co mam w win7.
Do tego jest o wiele mniej atrakcyjny wizualnie, dla mnie to dosyć istotne, aczkolwiek są gusta i guściki. Natomiast, to co najważniejsze, czyli typowe korzystanie, w moim odczuciu jest przyjemniejsze na win7, a z tego co widzę, w win10 poszli tą samą drogą co w win8.
Dziś zrobię upgrejd na drugim pc, zobaczymy...
 
Ostatnia edycja:
Do góry