Kącik alkoholowy ...

Piomakusz

New member
nie ma czegos takiego jak piwo niepasteryzowane , chłyt małketingowy producentów , polecam Wam niektóre niefiltrowane i nieutrwalone ;)

Kiedyś było niepasteryzowane ale ja tych lat nie pamiętam. Ojciec kiedyś opowiadał, że jak takie przywozili do sklepu to maksymalny okres do spożycia wynosił chyba całe 6 dni. potem robiło się kwaśne...
 

fred23

Member
A dzisiaj na Puchar Polski :


ciechan-aipa.png
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
To mnie uspokoiłeś,bo za małolata piłem piwo,które miało 11 czy 12 % a smakowało jakby ktoś dodał do piwa kielonek wódki i strzepnąć szluga... ;-)
 

fred23

Member
to kicha
ale np jest takie piwo Komes i ma średnio 8-11% alko i jest dobre
wiem , że robia piwo 63% , czas "produkcji" to 2 lata :D
 

eddielublin

New member
to kicha
ale np jest takie piwo Komes i ma średnio 8-11% alko i jest dobre
Ten komes to jest taka ciekawostka, po rozlaniu w butelce ma kontynuować proces fermentacji aby przejść od smaku owocowego do goryczkowego. Zakupiłem już kilka razy z zamiarem przekonania sie czy ta przemiana rzeczywiście zachodzi, ale nie udało mi się dotrzymać :), niemniej jednak nie byłem zachwycony, dla mnie o klasie piwa decyduje przede wszystkim zawartość ekstraktu a nie alkoholu
dzisiaj u mnie inne wyroby Miłosław-a Marcowe i Pilzner, ale jutro będzie AIPA, muszę poszukać tego Ciechana którego jeszcze nie próbowałem
 
Do góry