Papierosy elektroniczne.

collider

New member
Bez reklam
Panowie jak to z nimi jest. Czy rzeczywiscie sa nieszkodliwe albo inaczej duzo mniej. Sam nie pale, ale ostatnio widze coraz wieksza popularnosc tego typu papierosow. Sa tu jacys uzytkownicy?
 

eedviking

Banned
Też nie palę (już 11 lat):D Tak naprawdę nikt nie robił badań, w Norwegii są zakazane.

Moj syn palił z rok i stwierdził, że wzbudzało to większe pragnienie na zapalenie.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Opinie dwóch lekarzy:
1. Żadnych problemów, to tylko "para" + nikontyna.. można palić z umiarem. Nie przejmować się...
2. Trzeba uważać na serce... Nie ma badań, a co ma wyjść to wyjdzie za X lat, a konsekwencje mogą (ale, nie muszą) być opłakane.

Od siebie, znam dużo osób ktorę palą elektroniki, ale oni przerzucili się z typowych fajek. Lepsze samopoczucie, mniejsze objawy (lub całkowita eliminacja) przypadłośći które są typowe przy normalnych papierosach, generalnie same pozytywy.
Z tym że jest małe "ale":
Nigdy, nie sięgać po ten syf jeżeli nie palilmy, lub rzuciliśmy lata temu. Będzie tylko gorzej, osłabienie, kaszel i oczywiście ponowne uzależnienie. Elektroniki są dobre dla tych co palą namiętnie tradycyjne papierosy.
Jest w sieci sporo publikacji na ten temat, ale w sumie nic konkretnego jeszcze nie wiemy.
 

przemo73

New member
Bez reklam
Mi pomogły rzucić analogi. Teraz "normalne" fajki mi śmierdzą i przeszkadzają jak ktoś pali obok mnie.
e-Faje także konsekwentnie ograniczam. Daję sobie jeszcze może rok i pożegnam się na dobre z nałogiem.
 

eedviking

Banned
Przemo73- trzymam kciuki, ale wiem z autopsji, że tylko silna wola i rzucenie z dnia na dzień da rezultat. Wcześniej ograniczałem, nawet kolega mnie to hipnotyzera zabrał i co i zacząłem palić trzy paczki dziennie. ;)
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z tym daje "sobię jeszcze rok" to nie wierzę. Moim zdaniem coś takiego nie funkcjonuje. Jak ktoś chce rzucić, to rzucą już, teraz, a nie jakieś za rok, po świetach czy po weekendzie ;) Sam kopciłem namiętnie, ale rzuciłem z dnia na dzień.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Z tym daje "sobię jeszcze rok" to nie wierzę. Moim zdaniem coś takiego nie funkcjonuje. Jak ktoś chce rzucić, to rzucą już, teraz, a nie jakieś za rok, po świetach czy po weekendzie ;) Sam kopciłem namiętnie, ale rzuciłem z dnia na dzień.

Też jestem tego zdania, mój ojciec palił całe życie i z dnia na dzień przestał... a tak już patrząc z innego punktu widzenia jak można truć się na własne życzenie i do tego za własne pieniądze - nie jestem w stanie tego pojąć. Z drugiej strony znam takie osoby co pala po paczce na dobę i on mi mówi że nie kupuje filmów tylko ściąga bo go nie stać na oryginały - czy ktoś jest w stanie mi to wytłumaczyć gdzie jest logika takiego człowieka? Z jednej strony wydaje rocznie na fajki ponad 4 tyś, a z drugiej strony piraci bo go nie stać..absurd na potęgę...Dlatego mówię zawsze że filmy bez względu ile by kosztowały nawet jakby nowości były po 50-60 zł to Ci co mają ściągać to i tak to będą robić bo zawsze jest wymówka i zawsze można wydawać kasę na beznadziejnie śmierdzące i szkodliwe dla zdrowia papierosy.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
@Lolek, a alkoholu też nie pijesz, jesz tylko żywność, bez chemii?:mrgreen: Tu nie mówimy o filmach tylko elektronicznym papierosie. ;)

Przypomnieli mi się dwaj kumple którzy właśnie w taki sposób podchodzą - nie istotne. Alkohol piję jak w większości z nas ale żebym ubóstwiał go w jakiś sposób to nie jestem z tych ludzi..
Dla mnie jako obserwatora papieros elektroniczny ma jedną zaletę w stosunku do tradycyjnego jeśli można mówić w tym wypadku w taki sposób: dużo dużo mniej śmierdzi i człowiek ma większy komfort w komunikacji miejskiej. Bo ci co palą zwykłe papierosy to chyba nie mają węchu za grosz..
 

Henry

Active member
Bez reklam
To może jeszcze e-wódę wymyślą... ;)
Co do elektroników to też szkodzą, sam czasem używam, biorę jak idę na imprezę, żeby nie korciło mnie do zwykłych i na drugi dzień też jest kac po papierosowy...
A przy pomocy elektronika też rzuciłem, najpierw był tylko elektronik, a z czasem co raz mniej i obecnie mam spokój :)

Prawda, też jest taka, że jak ktoś zwykłe fajki zastąpi e-papierosem i nie ograniczy, to ma bardzo dużą szansę aby powrócić do normalnego palenia, niestety
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To może jeszcze e-wódę wymyślą... ;)
Co do elektroników to też szkodzą, sam czasem używam, biorę jak idę na imprezę, żeby nie korciło mnie do zwykłych i na drugi dzień też jest kac po papierosowy...
A przy pomocy elektronika też rzuciłem, najpierw był tylko elektronik, a z czasem co raz mniej i obecnie mam spokój :)

Prawda, też jest taka, że jak ktoś zwykłe fajki zastąpi e-papierosem i nie ograniczy, to ma bardzo dużą szansę aby powrócić do normalnego palenia, niestety

Gratuluję zerwania nałogu z tym dziadostwem i prawda jest też to co napisałeś że jeśli nie będzie służył "elektronik" celem zmniejszenia palenia a w konsekwencji rzucenie całkowite palenia to duża jest szansa że taka osoba powróci do zwykłych śmierdziuchów...
 

quasimodek

Member
Bez reklam
Potwierdzam z autopsji. Żadne cuda wianki, ograniczanie ilości, zmiana na elektroniczny papieros, rażenie prądem, hipnozy itp. nie rozwiążą problemu.
Jedyna i najważniejsza w tym wszystkim rzecz to własna silna wola!
Ja rzuciłem z dnia na dzień i nie palę już prawie rok.
Dopiero teraz czuję jak to śmierdzi... bo moja połówka niestety jeszcze kopci...
Póki co udało mi się nie przytyć, znacznie polepszyła się moja kondycja i zniknęły poranne dolegliwości palacza. Nie ma kaszlu, nie ma tzw. chary w gardle, mam lepszy węch i smak.
 

boromirep

New member
jak sie cos wciaga do pluc i nie jest to tlen ani jakies lecznicze napary to nie ma cudów jakis skutek musi być , a jaki to czas pokaże .
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Ja jaram 5 paczek dziennie i mi to nie przeszkadza.Bardzo dobrze sie czuje,chyba nawet poprawila mi sie kondycja.
 

eedviking

Banned
Geny, geny i jeszcze raz geny, mój sąsiad jara 75 lat jak smok( ma 90 lat) i śmiga jak fryga, nigdy nie uprawiał spotu ( chyba, że rzycanie granatami w powstaniu to też sport :D). ;)
 

eedviking

Banned
Zapomniałeś dodać, że 5 paczek Cameli.... :)


No co ty, on tylko takie jara :D:D
Pyramid%20Cigarettes%20Filter%20white%20and%20red%20soft%20box.jpg
Pyramid%20Charcoal%20Filter%20Kings%20cigarettes%20soft%20box.jpg
 
Do góry