Pc

jumper.as

New member
Jezeli chcesz w przyszosci rozbudowac PC o dwie karty graficzne to zwroc uwage na kupno odpowiedniego zasilacza. W tym przypadku musi miec moc minimum 800 wat by komputer byl stabilny.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Niestety dwie nie wejdą, kwestia wielkości jest kluczowa. Ale sądzę że GTX 780/880, Radeon R290X powinno w 100% starczyć na parę lat przynajmniej żeby wszystko w bardzo wysokich/ultra detalach leciało. Poza GTA5, bo tam pewnie optymalizacja na poziomie sequela będzie.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To zdaje się gameplay z wersji na konsole?
YT strasznie zaniża jakość i zazwyczaj nie ma to nic wspólnego z tym co widzimy na ekranie, ale to na bank nie jest PC.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Od dłuższego czasu zastanawiałem się nad założeniem wątku "PC",ponieważ nie ma go na forum,a z hdtv ma o wiele więcej wspólnego niż temat konsol :grin:
Na razie będę pisał tutaj,najwyżej później zmienimy nazwę tytułu...

Na początku podam listę moich gierek.Może komuś się przyda :-D 8):

Assassin's Creed IV: Black Flag
Battlefield 4
Batman: Arkham Origins
BioShock Infinite
Call of Duty: Ghosts
Company of Heroes 2
Counter-Strike: Global Offensive
Crysis 1,2,3
Dead Space 3
DiRT 3
Dishonored
Doom 3
Diablo 3
Far Cry 3
FIFA 14
F1 2013
GRID: Autosport
GTA 4 - niedługo GTA 5 na PC :)
Half-Life 2
Hitman: Rozgrzeszenie
L.A. Noire
Mafia 2
Mass Effect 3
Max Payne 3
Metro: Last Light
Mortal Kombat 2013
Medal of Honor: Warfighter
NFS Shift -
Outlast
Portal 2 -
Resident Evil 6
Stalker Lost Alpha
Starcraft 2
Saints Row IV
Skyrim
Splinter Cell: Blacklist
Sleeping Dogs
Tomb Raider 2013
Titanfall
Watch Dogs
Wolfenstein: The New Order
Wiedźmin 2

Gier typu World of Warcraft unikam.


Oczywiście możemy tutaj opisywać wszystkie zagadnienia dotyczące PC,nie tylko gry :D :)


Nowy Wiedźminek w lepszej jakości.Wygląda ok :grin:
The Witcher 3 Uncut 1080p60 Gameplay - Gamescom 2014 - IGN Video

Jak ktoś lubi porównania PC vs PS4 vs X One,ilość kl/s to polecam ten kanał DigitalFoundry - YouTube

Co do najbliższych premier to dopiero za niecałe 2 miechy wychodzi :
[youtube]bGpwonNgFSY[/youtube]

Później pod koniec roku standardowo nastąpi wysyp dobrych gierek :cool:

Armanig jak tam śmiga BF4 i Crysis 3 - pograłeś trochę czy tylko patrzysz :-D:eek:k:
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Armanig jak tam śmiga BF4 i Crysis 3 - pograłeś trochę czy tylko patrzysz :-D:eek:k:

Patrze i podziwiam, co do Crysis 3 to odpuściłem, ale nie dlatego że jest coś nie tak, bo gra jest piękna, ale jest tyle tytułów że sam nie wiem w co grać, BF4 natomiast, hmmm odpuściłem po pewnym czasie na rzecz COD Ghost, którego kupiłem jakiś tydzień temu. Multi mi bardziej odpowiada, jest spokojniej, mniej chaosu. Problem z grami na PC polega na tym, że są tanie, jest za duży wybór i czlowiek nie może się zdecydować na co poświecić chwilę wolnego czasu ;)

Zaopatrzyłem się też w Arme3, też wygląda świetnie, a obszar po którym się poruszamy robi wrażenie.
W zasadzie to nie jest typowa gra, a symulacja.

Co do BF, to nowa odsłona (na 2015r) wygląda smakowicie. Podoba mi się konwencja Policja-Bandyci.
 
Ostatnia edycja:

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Zaopatrzyłem się też w Arme3, też wygląda świetnie, a obszar po którym się poruszamy robi wrażenie.
W zasadzie to nie jest typowa gra, a symulacja.

Zapomniałem o "Arma 3" - w ogóle dziwnie ta gra wychodziła.Z tego co pamiętam to najpierw wypuścili jakiś trening w który właśnie trochę grałem,za parę tygodni dopiero normalną wersję..Masz rację to bardziej symulacja niż arcade,tak jak w przypadku Operation Flashpiont...

Co do BF, to nowa odsłona (na 2015r) wygląda smakowicie. Podoba mi się konwencja Policja-Bandyci.
Ja mam mieszane uczucia odnośnie tego tytułu.Polecam obejrzeć ten filmik.Lubie kanał tego gościa
[youtube]hAlakgUePyA&list=UU7r0igaw3QwOwSrqdJsfcPA[/youtube]

jest tyle tytułów że sam nie wiem w co grać,
Ja nie mam tego problemu.Jestem na bieżąco i nie mam za bardzo w co grać...Dopiero za 2 miesiące Alien...

Piramida masz całkiem fajną liste gier:smile: Jaki sprzęt posiadasz?

GTX 770 OC,Procek 4 X 3.9 ,8 GB RAM
Kupowałem rok temu...jak na razie nie jest źle,ponad 90 % gier śmiga na ULTRA...za jakiś czas coś sobie dokupię.Zastanawiam się również nad zmianą monitora na 21:9.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z Arma było podobnie jak z DAY-Z, tej nie mam, ale oglądałem sporo Polskich gameplayów. Wiem że jest też sporo modów.

Ja polecam kanał tego gościa:
https://www.youtube.com/channel/UCYN3DEMx3v31t5_ll3R0a5Q
Człowiek na poziomie, kulturalny, nie drze się, nie przeklina i w porównaniu do tych wszytkich Polskich youtuberów, trzyma poziom.
Ten "Twój" z tego co widzę, również spokojny człowiek, aczkolwiek trochę zamula ;)

Nie mam jeszcze Titanfall, zastanawiam się czy nie kupić, ale to bardziej żeby podelektować się walorami wizualnymi.
Tam z tego co widziałem, za dużo się dzieje, podobnie jak BF.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
No faktycznie ;) To chyba nie ma się nad czym zastanawiać.
Sarge też znam, ja go lubie słuchać, jakoś tak wyciszająco na mnie działa, ale też zwróciłem uwage na te przesłodzone powtarzające się zwroty. Tak już ma i nie komentuje, jest ok ;)

Zastanawiam się również nad zmianą monitora na 21:9.

Koniecznie, zaufaj mi, a do tego będziesz w 7 niebie podczas oglądania filmów.
Te filmiki na YT w połowie nie oddają tego co widać w realu, ja mam banana za każdym razem jak odpalam PC i chyba jest to mój nr. 1 z "gadzetów" jakie mam.
 
Ostatnia edycja:

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Fajnie wygląda granie na monitorze 21:9 ale strasznie trudno ogarnąć taką dużą szerokość.Bardzo dużo się dzieje po bokach,nie jestem do tego przyzwyczajony...

Jak wezmę ten lub podobny monitor to będę musiał kupić jakąś mocniejsza kartę.
Policzyłem sobie to :

FULL HD ma około 2 mln pikseli
Ten LG ma około 5 mln pikseli
4K ma około 8 mln pikseli

Czyli bliżej mu do 4k...

Tobie wszystkie gry śmigają na ULTRA w natywnej rozdziałce ?
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Powiem Ci inaczej, ja już co najmniej czuję się dziwnie widząc gre w 16:9, brakuje mi właśnie tego dodatkowego widoku po bokach. Tak się przyzwyczaiłem do tego komfortu (nie wspominając o rozdzielczości) że obecnie nie wyobrażam sobie korzystania z 16:9 w FHD.
Cokolwiek dzieje sie z boku, jest ułatwieniem (zwyczajnie widzisz więcej) wrażenia są nieporównywalnie większe.
Mogę Ci wkleić porównania z BF/Cod itp. Ustawiasz się gdzieś z boku na mapie i ogarniasz cała przestrzeń, widzisz gdzie i skąd ktoś może wyjść, bezcenne. Na 16:9 musisz machać myszka lewo/prawo. W każdej jednej grze masz korzyści.

Miałem brać 16:9 4K, ale ten jest dla mnie o wiele lepszy.
Naturalnie Crysis3 nie działa idealnie w ultra, do tego trzeba 2xGF780, ale cała reszta działa prawie na max, to i tak deklasuje wszystko co można zobaczyć na 1080p w ultra.

Jak jesteś z Wawy, to zapraszam. To trzeba zobaczyć na własne oczy, pisanie czy oglądanie na YT nie ma sensu.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
To trzeba zobaczyć na własne oczy, pisanie czy oglądanie na YT nie ma sensu.

Wierzę
Ja już postanowiłem.Moim następnym monitorem będzie 21:9
Tylko zastanawiam się czy przykładowo za rok nie będę miał ochoty na pełne 4K w 21:9...Dodatkowo ciekawi mnie również zakrzywiony ekran...Jak mam kupować monitor to już na parę lat...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
W grach nie zauważysz różnicy, miałem przed oczami 4K w 16:9 i dla mnie ten 21:9 nie ma konkurencji jeżeli chodzi o gry, multimedia, codzienne użytkowanie.
Idealne połączenie rozdzielczości i przekątnej.
Nie zamieniłbym za żadne 4K w 16:9.
No nie chce już chwalić, ale zobacz recenzje Linusa w którym mówi że dla niego 4K w 16:9 może już nie istnieć, Linus ma dostęp do wszystkich nowinek jako jeden z pierwszych, to jest jeden z najbardziej szanowanych testerów w sieci, jeżeli chodzi o sprzęt PC.
https://www.youtube.com/watch?v=KnrxNfxRK_4
Sam znam wszystkie monitory dostępne na rynku, w tym fora i dyskusje (pomijam te Polskie, bo tam jest bełkot małolatów) i jedyne co mnie teraz jest w stanie zainteresować, to OLED, ale nigdy zakrzywiony jako monitor.
 
Ostatnia edycja:

Piramida

Well-known member
Bez reklam
jedyne co mnie teraz jest w stanie zainteresować, to OLED, ale nigdy zakrzywiony jako monitor.

Na pewno będę brał 21:9 :grin:
Co do tego zakrzywionego ekranu to tylko się zastanawiam bo w sumie nie wiem jak to się sprawdza i czy nie deformuje obrazu...

OLED również by się przydał,nawet na telefonie wygląda świetnie...Wiadomo kiedy będą wchodziły monitory OLED powyżej 30 cali ?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Do dopracowanych monitorów-oled, jeszcze długa droga, śpij spokojnie.
Co do zakrzywionego monitora, to nie wyobrażam sobie tej krzywizny na biurku. Absurd.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Znalazlem takie fajne porownanie :
Zastanawia mnie tylko ile mozna by jeszcze wydluzyc te boki aby nie bylo deformacji obrazu przy obracaniu sie...
 
Ostatnia edycja:
Do góry