Fanatycy futbolu - czyli wszystko o piłce.

Pakolo

Active member
Bez reklam
Chiron ładny, ale nie wiem czy w Krakowskich korkach przejechałbym od stacji benzynowej do następnej...
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
I po Klasyku. Zasłużona wygrana Realu. Sędziowanie tragiczne. Karny na Messim nieodgwizdany, prawidłowo zdobyta bramka Bale'a nieuznana, Rakitic powinien wylecieć z Boiska. Ramos standardowo łapie czerwień. W pierwszej połowie 5m spalony Barcelony, sędzia uznał, że Suarez nie dotknął piłki, ale biednny arbiter zapomniał przepisów albo nie wiedział, że Suarez blokując Ramosa bierze udział w akcji.

Sędziowanie w LaLiga jest tak żenujące, że aż oczy bolą...
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Real powinien w lecie wymienić stoperów. Ramos nie nadaje się do gry. Popełnia dużo błędów, głupie faule jak ten na czerwoną kartkę. Pepe w obronie całkiem nieźle, ale słabo radzi sobie z wyprowadzaniem piłki, ogólnie technicznie jest najsłabszym punktem zespołu.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja już dawno pisałem że Ramosa w kosmos trzeba wysłać... a jak było z jakością obrazu i fajne bramki były ?
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Jakość obrazu beznadziejna jak to w Eleven. Do Canal+ w jakości obrazu i komentatorach to maja lata świetlne przed sobą. Bramka ładna Benzemy. Pique wykorzystał zamieszanie w polu, zgubił Pepe i oddał strzał głową. Bramka Ronaldo trochę szczęśliwa, ale ładnie przyjął i zgubił bodajże Alvesa.

Ogólnie Real dobrze zagrał, wyłączyli z gry trio Barcelony, Ronaldo odbierający piłki w swoim polu karnym zaskakiwał.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dzieki KOlego :)

A jest afera z kancelaria i podatkami i oczywiście dlaczego mnie nie dziwi że wśród osób które chciały uniknąć podatków jest tam gwiazda Barsy ... tak się zastanawiam ile musi mieć kasy żeby nic nie kombinował..
 
Ostatnia edycja:

Pakolo

Active member
Bez reklam
Właśnie jadąc rano do pracy słyszałem w radiu o Messim, a żeby było śmieszniej wczesniej mówię do narzeczonej ''Pewnie zaraz padną Nazwiska Putin, Messi, Neymar, Tusk''

Cała ta sprawa z podatkami jest trochę dziwna i nie wiem jak ją komentować. Z jednej strony rozumiem, że taki Messi nie chce oddać połowy swoich zarobionych pieniędzy, ale z drugiej no kurde on nie jest górnikiem i nie tyra 10h pod ziemią za 2 tyś zł miesięcznie tylko gra w piłę czyli robi to co lubi i jeszcze zarabia 13mln ojro rocznie...
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja mam inne podejście dla mnie jest to złodziejstwo i nie ma że boli... zarabia to płaci taka jest kolej rzeczy... ludzie zarabiają rocznie po 20 -30 tys i musza płacić 18 % podatku więc niech gwiazda Barsy tak nie narzeka i nie kręci z kasą bo co jakiś czas tylko słychać w prasie jak nie o nim to o jego ojcu.. defakto jakaś sprawa jest w sądzie jeśli chodzi o jego podatki.. to jest żenada jak dla mnie i tyle.. zarabia się dużo to duże podatki się płaci.. proste.. a jak się nie chce podatków płacić to do marketu na kasę i 1400 zł netto.. i zobaczymy ile to jest 18% z takiej pensji w stosunku do 40 czy nawet 50% z pensji która zarabia gwiazdor..
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
W Hiszpanii Messi musi oddać 43% zarobionej kasy. Co i tak w skali roku daje mu jakieś 30 baniek zarobku. Jest to to trochę patologia, że gość z ojcem kręci na prawo i lewo bo większość ludzi na świecie nie zarabia rocznie tyle ile on dziennie. Z resztą w Barcelonie co jeden to lepszy. Mascherano przegrał sprawę w sądzie o niepłacenie podatków. Neymar to już w ogóle kryminalista bo nikt wie ile kosztował, kto dostał jaką kasę, nie płaci podatków. Sami przestępcy w tej Barcelonie.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tutaj można poczytać więcej także proces dopiero będzie miał...


Wyciek akt z panamskiej kancelarii może pogrążyć Lionela Messiego - Sport


Oglądając urywki to faktycznie działo się ...

Henry nie chodzi o to że lubię RM - Barse też lubię - chodzi wyłącznie mi o fakt i to co niektórzy robią w tej drużynie, a czy sportowo jedni czy drudzy są lepsi - dla mnie nie istotne.. wygrali w tym meczu grając w 10 i to się liczy.. :)

A sędziowie powinni iść się douczyć.. tragedia..
 
Ostatnia edycja:

Pakolo

Active member
Bez reklam
Oj wy fani Realu :p
Sportowo i tak Barca jest lepsza ;)

Sportowo to w dalszym ciągu Real jest najbardziej utytułowanym klubem.

Nie ma co się napinać kto jest lepszy bo nie mamy po 15 lat, a powyższe posty na temat piłkarzy Barcelony są tak prawdziwe i trafne jak i sprawa Benzemy, którego lubię jako piłkarza, ale poza boiskiem wychodzą z niego ciapatości.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Ha,
wiedziałem jak was poruszyć :D
Ja też lubię RM...ale jak grają z FCB, to jestem za Barcą ;)

Jakoś staram się nie śledzić tego całego syfu, który wokół siebie robią niektórzy piłkarze, wolę dobrą piłkę pooglądać.
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Ha,
wiedziałem jak was poruszyć :D
Ja też lubię RM...ale jak grają z FCB, to jestem za Barcą ;)

Jakoś staram się nie śledzić tego całego syfu, który wokół siebie robią niektórzy piłkarze, wolę dobrą piłkę pooglądać.
Też bardziej kibicuje Barcy. Święte słowa Henry nie obchodzi mnie co oni tam wyprawiaja poza boiskiem, oczekuję od nich dobrego futbolu i taki w większości otrzymuje, mam dość swoich spraw, nie mam czasu na czyjeś.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
No niestety to El Classico nie miało samo w sobie dużo dobrej piłki. Swoje dorzucił beznadziejny arbiter. Mam nadzieje, że Prezes Primera Division pójdzie po rozum do głowy i od następnego sezonu zmienią sędziów.

W Hiszpanii sędziowie nauczyli się gwizdać w ciemno gdy tylko ktoś upada i krzyczy.
 

Rafal7

Banned
A ja wam powiem że niech robią co chcą z płaceniem podatków, sami zarobili ich sprawa
Ale jak już politycy kręcą i na dodatek tacy rządzą krajem i zarządzają pieniędzmi obywatelami to już jest coś nie halo.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
kapusta jest piszesz o Putinie to nawet 1% wyborców mu nie ubędzie:D

Poza tym kto nie wiedział o jego fortunie.
 

Rafal7

Banned
Jego to mam go głęboko w dupie, komunistyczny pajac.
Z resztą jak on mógł nie nakraść skoro ma taką kasę, napewno nie z pensji
 
Ostatnia edycja:
Do góry