Skóra, fura i komóra :) Czyli luzne rozmowy o motoryzacji.

lolek126

Well-known member
Bez reklam
W związku, że za "chwilę' płeć piękna :) będzie odbierać auto to szuka "deitlingów" celem naniesienia powłoki na auto , felgi, szyby itp. i to co od tych ludzi się dowiaduje to ręce opadają, nie będę pisał Marek Aut, żeby nie było.. ale podam kilka przykładów pierwsze dwa to marki premium, i w jednym przypadku auto około 400 tyś zł... auto odebrane z salonu przyjechało do właściciela takiego salonu piękności dla aut i tak jeden z reflektorów do wymiany, tylna szyba (kombi) lewa strona podgrzewała szybę, prawa już nie, tylne drzwi i kawałek błotnika auto już miało rysy powierzchniowe, auto nie było myte przez właściciela, wszystko wady pochodziły od Producenta, drugie auto jeszcze droższe ponad 500 tyś, przejechało 12 tys kilometrów, skóra w piz..... upieprzona od jeansów, Salon w którym było kupione człowiekowi powiedzieli, żeby kupił sobie lepsze spodnie
wink.gif
pakiet skórzany za te fotele ponad 35 tyś złoty...
grin.gif
Koledzy to się w głowie nie mieści co się dzieje teraz na rynku aut. Inny przypadek spoza premium ale autko około 250 tyś bardzo znane i lubiane, odebrane prosto z salonu i przyjechał właściciel na drugi dzień po odebraniu, powierzchniowe rysy praktycznie na 70% auta... Wszyscy mówią, aby uważać przy odbiorze auta, ale to się chore zaczyna robić nic jak tylko brać na firmę i mieć w tyłku, bo, a szkoda nawet czasu na pisanie.. tylko nie każdy ma taka możliwość. Być może faktycznie trzeba zacząć kupować takie np GM za 100 tys i mieć w dupie złodziei, którzy nie potrafią uszanować ludzi, którzy wydają masę kasy na auta bez względu w jakiej formie jest ono zakupione, choć na firmę mniej boli, ale jednak raty tez ludzie płacą.
Ps. i takich przykładów wszyscy maja po kilka/kilkanaście..
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
W związku, że za "chwilę' płeć piękna :) będzie odbierać auto to szuka "deitlingów" celem naniesienia powłoki na auto , felgi, szyby itp. i to co od tych ludzi się dowiaduje to ręce opadają, nie będę pisał Marek Aut, żeby nie było.. ale podam kilka przykładów pierwsze dwa to marki premium, i w jednym przypadku auto około 400 tyś zł... auto odebrane z salonu przyjechało do właściciela takiego salonu piękności dla aut i tak jeden z reflektorów do wymiany, tylna szyba (kombi) lewa strona podgrzewała szybę, prawa już nie, tylne drzwi i kawałek błotnika auto już miało rysy powierzchniowe, auto nie było myte przez właściciela, wszystko wady pochodziły od Producenta,.....

Odkąd ktoś mi bliski kupił Mercedesa z salonu testowke, a potem się okazało że był powypadkowy - czołówka. Tak od tego czasu premium... To tylko u kogoś w głowie.

Zresztą jest na YouTube głośna akcja z merasie AMG co Mercedes umywa ręce, sprawa w sądzie, nie chce wydać auta biegłemu etc... Chyba armanig wrzucał.

Znajomy KIA ma i też szyberdach cieknie i zawieszenie się nie poziomuje ale "wszystko jest ok".

Tesla znajomego... To kurna Zdzichu za flaszkę lepiej by to spasował i pospawał.

Albo nawet kup sobie wentylowane siedzenia w tym Premium aucie z gwiazda w modelu A, B, lub C. A następnie podjeść do KIAnki. To się okaże co jest premium.


Ja tam lubię Audi, jeszcze jest robiona dla normalnych ludzi. BMW to odpieprzaja z jakimiś abonamentami na zawieszenie czy podgrzewane fotele - - złodziejstwo.

Toyota, KIA co rusz to ma problem z katalizatorami. Zatankuj coś gdzieś nie tak i zaraz problem. Jednak auta z VW Group są bardziej uniwersalne.


No i kurna Hit hitów w klasie premium. BMW Serii 7 topowa limuzyna zarypali mega plazme dla tylnich siedzeń... Tylko jedno ale... Nie otworzysz tego TV jeżeli z przodu kierowca jest nieco wyższy i odsunie fotel do tyłu....
Jakim trzeba być idiotą aby coś takiego zaprojektować i sprzedawać.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
"Ja tam lubię Audi, jeszcze jest robiona dla normalnych ludzi."

Zmartwię Cię, też jest kupa różnych przypadków, które nic nie mają wspólnego z premium, a cenowo to oszaleli, mam na mysli nowe auta, ale raz na jakiś czas dają super zniżki....:) może to jest nagroda. Fakt jest taki, że gro aut robiona jest gorzej, niż to miało miejsce 10-15 lat temu, np wspomniane fotele za 35 tyś.. i co się z nimi dzieje po 12 tys, nie 120 czy 240 , tylko po 12 tys... w głowie się poprzekręcało, ale jeszcze trochę to jest szansa, że Chińczycy wyleczą wielu Producentów z Europy i nie tylko...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zresztą jest na YouTube głośna akcja z merasie AMG co Mercedes umywa ręce, sprawa w sądzie, nie chce wydać auta biegłemu etc... Chyba armanig wrzucał.


Zgadza się, a w ostatnich materiałach wyszło jak sprzedajne są te prostytutki z YT.
Niektóre kanały moto żyją ze współprac i nikt tam nie chciał się wstawić.
Chłopaki zderzyli się ze ścianą, zamiast dołączyć i wspólnymi siłami próbować wywrzeć jakieś wpływy, to poumywali ręce.

Co do Mesia, to już lata temu pisałem. Wiem jak oddali mi auto, to raz, dwa, byłem świadkiem jednej rozmowy - cyrk na kółkach.
Nie jeden dzisiejszy jutuber wykręciłby na tym grubą aferę.

Co do KIA, czy raczej elektryków, ostatnio widziałem na A4 EV6 jak gość zamulał, może 70km/h. Komedia.
Ewidentnie jechał na "oparach" zesrany szukając pierwszej lepszej ładowarki ; )
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Co do KIA, czy raczej elektryków, ostatnio widziałem na A4 EV6 jak gość zamulał, może 70km/h. Komedia.
Ewidentnie jechał na "oparach" zesrany szukając pierwszej lepszej ładowarki ; )

Raz że Polska zacofana i ciężko o ładowarkę.

Dwa, Narazie to nie mamy aut elektrycznych w ofercie. To co jest to najwyżej Melexy

Od tego roku (w sumie już są) auta elektryczne z akumulatora i LFP v2. Chociaż coś się zmieni.

A myślę że następny wypust aut za 5 lat będzie już całkiem sympatyczny.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak wjadą realne zasięgi min. 800km to pomyślimy, na razie to SF. Co najwyżej jako drugie do miasta.
Druga sprawa, to czas ładowania i zdarzające się zatory. Pełno tych filmów.
W dzisiejszych (niepewnych) czasach, jak dla mnie - w razie "W", zawsze paliwo pod korek i w gotowości.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Jak wjadą realne zasięgi min. 800km to pomyślimy, na razie to SF. Co najwyżej jako drugie do miasta.
Druga sprawa, to czas ładowania i zdarzające się zatory. Pełno tych filmów.
W dzisiejszych (niepewnych) czasach, jak dla mnie - w razie "W", zawsze paliwo pod korek i w gotowości.

800km nie zrobią zasięgu bo to 200kwh baterie. A z 100kwh bateria tesla już waży 2700kg.
Narazie wszyscy idą w zasięgi ~300km rzeczywistego. I to praktycznie starczy dla 80% użytkowników. Tylko aby było gdzie ładować.

Nowe baterie LFP v2 żelazowe już pozbywają się większości problemów melexów. Baterie można naładować w 10 minut, nie ma problemu z pożarami.


Już dosyć sporo widzi się elektryków na mieście... Bynajmniej ja zauważam tego dosyć sporo. A od kiedy one weszły w salony VW, Merca, czy skośnookich.


Ja szczerze nie widzę sensu spalinowych aut w niedalekiej przyszłości. Praktycznie we wszystkim "już prawie są lepsze".
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kiedyś auta spalinowe zapewne się skończą, pytanie czy to będzie za 10 lat, czy też za 20 .... To nie oznacza, że nie będzie ich na drodze, będą bo wielu Polaków nie będzie stać na auta elektryczne. Średnia wieku auta w ur w RP to 13.2 lata, a średnia kasa z tych 13u lat to niespełna 20 tyś😎 choć ciężko jest się z tego śmiać, ale takie są realia.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
To nie oznacza, że nie będzie ich na drodze, będą bo wielu Polaków nie będzie stać na auta elektryczne.

Chyba chciałeś powiedzieć że Polaków nie będzie stać na auta spalinowe...

Już teraz 2024r CATL obniżył ceny baterii o prawie połowę względem 2023roku!!!! POŁOWĘ.


Takie obniżki nie są normalne, to jest tylko wygląd tego jak jeszcze możemy procesy zautomatyzowanać i zminimalizować koszt auta elektrycznego. Zresztą zobacz na wojne cenowa samochodów elektrycznych. Dzisiaj Mustang obniżył ceny nawet o 42 000 na AUCIE. A To dopiero początek, bo dopiero co obniżki baterii wskoczyły.

Koszt baterii dzisiaj to 220zl/1kwh.
Średnia wielkość baterii w autach to 70kwh. Co daje koszt całej baterii 15 000zl.

Za 15 000zl to ty Lolek uszczelki pod głowicą w swoim mercedesie nie wymienisz....


Auta elektryczne "mogą" kosztować grosze. Brakuje tylko czasu, aby to wszystko się jeszcze rozwinęło.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
@lolek126 @armanig

Macie obczajcie to... Niby nic ale ładowarka 120kw w każdej biedzie to już coś.


 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Chyba chciałeś powiedzieć że Polaków nie będzie stać na auta spalinowe...

Już teraz 2024r CATL obniżył ceny baterii o prawie połowę względem 2023roku!!!! POŁOWĘ.


Takie obniżki nie są normalne, to jest tylko wygląd tego jak jeszcze możemy procesy zautomatyzowanać i zminimalizować koszt auta elektrycznego. Zresztą zobacz na wojne cenowa samochodów elektrycznych. Dzisiaj Mustang obniżył ceny nawet o 42 000 na AUCIE. A To dopiero początek, bo dopiero co obniżki baterii wskoczyły.

Koszt baterii dzisiaj to 220zl/1kwh.
Średnia wielkość baterii w autach to 70kwh. Co daje koszt całej baterii 15 000zl.

Za 15 000zl to ty Lolek uszczelki pod głowicą w swoim mercedesie nie wymienisz....


Auta elektryczne "mogą" kosztować grosze. Brakuje tylko czasu, aby to wszystko się jeszcze rozwinęło.
Tylko Mustangi mają sporo problemów, gdzieś czytałem, że podobno po obniżce już zarobek jest bardzo mnimalny, a musieli to zrobić bo Tesle potaniały dużo. Ale też czytałem, że jedna bardzo duża i znana firma leasingowa, tylko nie pamiętam w jakim Państwie, jej Prezes przyznał, że zakup tak dużej ilości Tesl było błędem i generalnie, wycofuje się z Tesl.
O biedrach słyszałem, a co do napraw to ciężko mi stwierdzić co ile kosztuje, bo na razie Gwiazda sprawuje się dobrze i oby tak do końca. Do Bmy kolejny kupiec w sobotę przychodzi, zobaczymy jak wyjdzie.😉
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dzisiaj już oficjalnie mogę napisać, raczej już nic się nie wydarzy
wink.gif
pierwsza hybryda w Rodzinie stoi już do odebrania we środę w salonie, płeć piękna wybrała spośród wielu innych aut, mam nadzieję, że będzie zadowolona, a jak coś to sama wybierała, gwarancja 5 lat, więc troszkę czasu jest na spokój. Za tydzień we środę idzie X-trail do salonu piękności, aby troszkę nabrał rumieńców na karoserii, szybach i felgach po nałożeniu ceramiki i zobaczymy jak się będzie spisywał.


 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Może kogoś zainteresuje, przyszły dywaniki jesień - zima od producenta Eva dywaniki, dobra jakość materiałów, ładnie wykonane, wszystko wykonane pod wymiar. Naprawdę ciekawie to wygląda. I nasza rodzima firma.


 
Do góry