Alarmujący raport o cenach w Polsce. Płacimy o 65% więcej niż Niemcy czy USA.

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Daj spokoj, szkoda sie denerwowac.
Od kilkunastu lat obserwuje rynek zagraniczny, ale do dzis jak porownuje ceny to mnie trzęsie.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Wczoraj o tym bylo w tv.. szkoda slow, pensje ludzie maja w Polsce slabiutkie, za to ceny wyzsze niz w krajach bogatych. Ale jak widac mozna i tak.. Oosbiscie staram sie wspierac te nasza gospodarke, jeszcze nie wiem na ile mi starczy patriotyzmu ale moze przyjsc tak ze faktycznie ludzie oleja i zaczna kupowac za granica gdzie bedzie taniej i serwis o niebo lepszy..
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
A do tego mały wybór

Wysłane z mojego C2105 za pomocą Tapatalk 2

Kolego bez przesady z tym malym wyborem nie jest zle, nie wiem czy piszesz o swoim miescie czy ogolnie, bo jesli to drugie to ja chetnie Ciebie zaprosze do kilku sklepow w Warszawie i zobaczysz ze wybor jest niezly.. Jest problem tylko w dostepnosci tych drogich rzeczy ale to wlasnie ze wzgledu ze malo sie tego sprzedaje i sklepy nie chca przepelniac czyms co im rzadko schodzi , co nie jest do konca uczciwe wobec konsumenta , choc po trosze ich rozumiem..Ale w pewnych przypadkach jest to naprawde zenujace ale coz zyjemy w Polsce..
 

whiteHussar

New member
Ja mówię o filmach. Połowa świetnych filmie na Blu Ray olanych na całej linii. Czy to w Zakopanem czy w Gdańsku

Wysłane z mojego C2105 za pomocą Tapatalk 2
 

WiTT

New member
Bez reklam
Daj spokoj, szkoda sie denerwowac.
Od kilkunastu lat obserwuje rynek zagraniczny, ale do dzis jak porownuje ceny to mnie trzęsie.
A wiesz jak mną zatrzęsło gdy zobaczyłem w Stanach w cenie mojej 50" Plazmy u nich 60"? ;)
Tylko chory umysł mógł wymyśleć taki system/ludzi etc. żebyśmy tak sami sobie pod górkę robili.

whiteHussar też ma trochę racji - spróbujcie dorwać u nas w sklepach serial StarGate czy StarTrek na Bluray.. życzę powodzenia :)
 

whiteHussar

New member
Dokładnie. To ze zmierzch jest na Blu Ray czy Transformers nie znaczy ze wszystko jest

Wysłane z mojego C2105 za pomocą Tapatalk 2
 

milenkas22

New member
Właśnie widziałam wczoraj reportaż w TV. I pozostaje nam nic, tylko czekać aż w końcu w Polsce ceny spadną - czego możemy się nie doczekać.
 

bluray

Banned
Kupujcie filmy w necie.
Nikomu się nie opłaca szerokie dotowarowanie półek filmami BD.

Nawet MM/Saturn nie oferują minimalnej oferty koncertów na BD.
Piszę o koncertach bo to mój "konik".

W ogóle nie rozumiem zbierania filmów na BD czy DVD.
Wg. mnie, może jeden na 100 wart jest ponownego obejrzenia.

Do koncertów wracam w zależności od nastroju. Często.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pomijajac juz fakt, ze takiego filmu z sieci nie wymienisz i nie sprzedaz.
Ale jak kto lubi, ja bynajmniej nie kupuje filmow po to zeby ogladac po 20x jeden i tem sam tytul. Traktuje to jak "bilet" do kina, plytka wychodzi taniej jak wyjscie, a do tego mozna wzbogacic kolekcje i nacieszych oko, czy sprezentowac znajomemu (jak ktos nie lubi kolekcjonowac).
 

jacktheprice

New member
To nic nowego, zawsze warto sprawdzić przed zakupem niemiecki albo brytyjski ebay czy nawet sklepy internetowe. Podobnie jest z hardware'em z tym ze tam różnice sa nawet większe, więc jeszcze bardziej się opłaca.
 

adamgrzech

New member
Właśnie dlatego planuję uciekać stąd jak szybko tylko się da. Szkoda bo kocham Polskę jako kraj ale tutaj żyć się nie da.
 

Ramlesa

New member
Kupujcie filmy w necie.
Nikomu się nie opłaca szerokie dotowarowanie półek filmami BD.

Nawet MM/Saturn nie oferują minimalnej oferty koncertów na BD.
Piszę o koncertach bo to mój "konik".

W ogóle nie rozumiem zbierania filmów na BD czy DVD.
Wg. mnie, może jeden na 100 wart jest ponownego obejrzenia.

Do koncertów wracam w zależności od nastroju. Często.


Zgadzam się w 100%
Mój konik jest ładniejszy :)
 

buldoggg

Member
Bez reklam
serwis w niemczech jest doskonały(nigdy nie miałem ani jednego problemu z wymiana,serwisem) jeżeli chodzi o ceny np tv to powiem wam że ceny są albo równe albo ciut wyższe,np w 2012 r samsung es8000-polska vs niemcy to w polsce wyszło 200 zł taniej,rok 2014 sony kdl-50w815 w pl koszt uhm.....ja płaciłem 3899 a dzień później 4199 (cena w de media-markt 999euro) czyli tyle samo,patrząc na ludzi co pracują na kasie w sklepie,real,kaufland,edeka,itp zarabiają na ręke okolo 1200 euro(na start tyle ma niemiec) to ceny w niemczech są tanie,nie mówiąc o innych profesjach ;)

nie liczę tego że wynajęcie mieszkania/kupno,ubrania,buty,perfumy,zegarki,okulary,filmy blu-ray/3d jest tańsze niż w pl.

jedzenie ceny wychodzą tak samo-jeden produkt tańszy,drugi droższy.
benzyna ciut droższa plus trzeba płacić drogowe.

ale jest zupełnie inaczej z wynagrodzeniami :/
 
Ostatnia edycja:
Do góry