uTorrent - konfiguracja

maryś

Member
Witam.
Pozwoliłem sobie założyć wątek o ustawieniach w tym programie, gdyż
jest on jednym z najczęściej używanych programów do usług torrentowych.
uTorrent
Jeden z kolegów zaproponował :
koti napisał:
Od siebie moge zaproponowac pomoc poczatkujacym w konfiguracji zeby torrenty sie szybciej sciagały
Ja zaliczam się do tych początkujących.
Mam uTorrent 1.6, neostradę 2Mbit, router Linksys WAG54G.
Łącze jest podzielone na stacjonarny PC i laptop.
Mam ustawiony port 55555 i nie zawsze jest on otwarty pomimo ustawień
w programie oraz na routerze. Co z tym zrobić ?
 

Ru$lan

New member
Optymalizacja pracy uTorrenta polega na jego odinstalowaniu a następnie instalacji Azureusa. :eek:
Używałem wielu klientów i z autopsji wiem, że Azureus radzi sobie najlepiej ze ściąganiem.
 

grygiel

New member
Ja tam też na utorent mam praktycznie max wykorzystanie łącza, tyle że czasami stronki nie bardzo chcą chodzić ale tak to już jest, coś za coś..:cool:
 

Hotest

New member
Ru$lan napisał:
Optymalizacja pracy uTorrenta polega na jego odinstalowaniu a następnie instalacji Azureusa. :eek:
Używałem wielu klientów i z autopsji wiem, że Azureus radzi sobie najlepiej ze ściąganiem.
Pozwol ze nie zgodze sie z Toba.

Po pierwsze uTorrenta sie nie odinstalowywuje jako ze jest to jeden plik starowy ale to nie o to chodzi ;)

Azureus jest ciezkim programem i w porownaniu do uTorrenta nie offeruje kompletnie nic wiecej.

Odnosnie konfiguracji uTorrenta to jedena wazna rzecza jest ustawienie z jaka predkoscia nasze lacze moze nadawac !!! a nie odbierac

Nalezy ustawic na ok 70-80% mozliwosci lacza na uploadzie zeby wsztko inne chodzilo ladnie.

Dla ciekawosci ja sciagam za pomoca uT z predkoscia srednia 850kB/s (8MB/560) a upload mam 55kB/s. Moj znajomy za to wyciaga na szybszym laczu 1,9MB/s (24MB/1.5MB)
 
Ostatnia edycja:

$ake[PL]

New member
No to ja na początku Witam bardzo serdecznie...( nowy na statku)

Ja znalazlem ten temat(i chyba najbardziej pasuje do mojego pytania/problemu)

Wię to są moje pytanka:

  1. Jakiego programu sciągającego(przedewszystkim do filmów) powinnem używać
  2. Jak go z optymalizowac( przy okazji mam 1,6 utorrent i bearshere)
  3. Jak szukać tego czego szukam :D
  4. Czy na te pytania mógłby odpowiedzieć ktos obeznany z tymi stuffami..?!:D
A i najważniejsze....Mam Chello 3mb.., Bearsherem sciągam 350mb w 40 min...Ale nie zawsze znajduje się to czego szukam..

Proszę o prawdziwą odpowiedz..$ake
 

candy632

New member
problem z utorrentem

witam, ja natomiast mam taki problem z u torrentem, sciagam z bardzo ladna predkoscia, ale za to nie chce lub wyslyla z bardzo niska predkoscia, czy ktos wie moze jak temu zaradzic?
pozdrawiam
 

mataman

New member
Bez reklam
Jeżeli w ustawieniach w zakładce połaczenie nie jest ograniczona predk. wysyłania, to raczej wina słabego uploadu na łączu.
 

candy632

New member
nie mam zadnych ograniczen i torrenty z innych stron (sprawdzalem) sa pobierane z dobra predkoscia, czy jest mozliwe ze nie ma zainteresowania na dany torrent i to powoduje jego powolne zasysanie przez zainteresowanych, bo jezeli juz jest jakies polaczenie to jest do jednego czasem dwojga uzydkownikow, seedow jest kilkakrotnie wiecej (duza roznica) niz zainteresowanych
 

mataman

New member
Bez reklam
No jeżeli będzie mało peerów czyli osób do których możesz seedować to bedzie sie słabo wysyłało albo wcale. Jest jeszcze kwestia czy masz otwarty port, bo jak nie to częśc ludzi nie będzie mogła sie do ciebie podłączyć.
 

ciacho91

New member
Siemka moze mi ktos powiedziec co zrobic zeby utorrent zaczął sciagac co kolwiek bo wczesniej scaigal jak marzenie a po kilku dniach nieuzywania niechce mi scigac. Nizej jest napisane ze cos aktualizuje, ale on aktualizuje juz dos dlugo i niechce sciagac PROSZE O POMOC Z GÓRY DZIEKUJE!!!!!!!!!!
 

blejdd

New member
takie sa objawy kiedy masz starsza wersje utorrenta (zainstaluj nowa, czyli zrób nakładke) ale nie rób aktualizacji tylko zainstaluj nową wersje na tą co juz masz, z pewnoscia pomoze. Jesli nie to, to rowniez mozesz miec zbyt malo miejsca dla plikow, ktore chcesz sciagnac, wteyd równiez sytuacja wyglada tak, ze transfr idzie np. 0.01 KB/s

Pozdro.!
 

ciacho91

New member
heh usunołem starego utorrenta i zainstalowalem nowego i ... dziala !!
Chcialem sie jeszcze dowiedziec jak ustawic maksymalny przesył dla tego utorrenta bo jak na 1mb dosc wolno idzie Z Góry Dzieki za pomoc!!
 

blejdd

New member
chcesz miec max ? ustaw pobieranie/wysylanie: Bez limitu ja tak mam i sciaga mi z maksymalna predkoscia.
 

wojci

New member
nie ustawiaj żadnego max tylko bez ograniczeń
ważne dla UP czy masz zew IP

ja mam utorrenta w wersji 2,2 i idzie pełną możliwością łącza
 

slawkor

Member
Bez reklam
uTorrent to najlepszy program dla sieci p2p. Na łączu vectry osiągam max z 8mb. Up ustawiony na 70%. Pobieranie jest uzależnione od ilości Seed/Peer i ich uploadu a nie od samego programu. A poza tym ten programik nie zżera zasobów jak Azureus. Używam go od kilku lat i jakoś nie mam problemów jak z innymi tego typu programami.
 
Do góry