Legendy PRLu

tdx

New member
Bez reklam
Wątek o starym ale wciąż sprawnym sprzęcie na początek

Panasonic rx5030f zakupiony w wczesnych latach 80 w Iraku gra do dzisiaj mechanizm kasetowy sprawny :) ma więcej wejść i wyjść niż dzisiejsze mini wieże ;)

Prawdziwy BOOMBOX :D







 

tdx

New member
Bez reklam
To jest audiofilska serwetka, poprawia jakość brzmienia i niweluje mikro-drgania, chcesz kupić?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Niezłe :)
Pytanko; Czy Panasonic w tamtych czasach zwał się National Panasonic (przynajmniej w Iraku), czy to podróba, a może nie pamiętam czy i kiedy taka nazwa funkcjonowała w Europie?
 

tdx

New member
Bez reklam
krzysztofradio proszę Cie :)

Za wikipedią:

Matsushita dostarcza produkty pod wieloma nazwami, takimi jak:
Panasonic (elektronika użytkowa na rynek amerykański i europejski, sprzęt audio-video, mikrochipy, komponenty samochodowe oraz inna elektronika)
Technics (sprzęt audio)
National (sprzęt domowy na rynek japoński i amerykański)
Nais (komponenty do maszyn, od 2004 roku zastąpiony przez Panasonic)
Quasar (tanie telewizory, sprzęt wideo oraz urządzenia elektroniczne na rynek Ameryki Północnej - trwa likwidacja)
Ramsa (profesjonalny sprzęt audio)
Rasonic (od 1994 roku elektronika użytkowa na rynek chiński)
Sanyo (różnego rodzaju sprzęt elektroniczny)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
tdx proszę Cie :)
to ze Matsushita to ja wiem, tyle, ze nigdy wczesniej niespotkalem sie z marką National Panasonic, i tylko dlatego pytalem, a historią Matsushity i jej działami na świecie się nie interesuję ;)
 

tdx

New member
Bez reklam
Oryginał jak nic :D 6xR14 i do autobusu b y gimbaza zobaczyła co oznacza muzyka a nie puszczanie z telefonu ;P
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
No to na ramię i do dzieła :D
Pamiętam, że kiedyś na jakimś obozie wyparzyliśmy z pociągu razem ze zgrają ekipy i kolega puśćił Psy Wojny z podobnego sprzętu, zanim doszliśmy z dworca do ośrodka zakwaterowania, było jakieś 15-20 min. spacerku. Pamiętam wzrok mieszkańców tej mieściny, gdyby mogli strzelać...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mialem takie, tylko nie pamietam czy to byl Fiat 126p, czy 125p ;)
Potem pamietam wchodzily radia na szuflady, chowalo sie pod siedzeniem, lub w bagazniku.
Nastepnie byl "panel" tego chowalo sie do etui jak okulary, a dzis to juz prawdziwe centra multimedialne.
Ja juz mam od dawna fabryczne monitory w autach, ale zewnetrzne sprzety dalej maja sie b.dobrze.
Takim przelomem pamietam, byla mozliwosc odtwarzania MP3, najpierw to byly nagrywane CDRy, a potem juz USB. To bylo cos, a pomyslec ze kiedys sie nagrywalo skladanki godzinami w domu na kasatech magnetofonowych, przewijanie i takie tam ;)
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ja mialem takie w Maluchu, ale wydawalo mi sie, ze mial 4 przyciski i mniejsze galki :)
Kaset magnetofonowych znalzlem po latach ostatnio całe pudło ;)
W domu natomiast pamietam - była Jola :)
 

Attachments

  • maxresdefault.jpg
    maxresdefault.jpg
    38,8 KB · Wyś: 226
Ostatnia edycja:

quasimodek

Member
Bez reklam
U mnie za gówniarza był taki o to Kasprzak w kuchni:

99395545_4_644x461_radiomagnetofon-kasprzak-malo-uzywany-elektronika_rev007.jpg

k,MzI2NjIzMjEsMTMzNjU5,f,kasprzak


i taki 8-ścieżkowiec w pokoju z duuużą ilością taśm (BASFa przeważnie, ale polskie marki też się trafiały) z zachodnią muzyką.... piękna sprawa:

540x405_magnetofon-szpulowy-unitra-zk-26355442.jpg
 

tdx

New member
Bez reklam
Proszę Państwa ja liczyłem na sprzęty co mamy w domu i do dziś działają a Wy mi tutaj jakieś wspominki urządzacie :D
 

quasimodek

Member
Bez reklam
"8-ścieżkowiec"? były tylko 4-ścieżkowe, a ten ze zdjęcia jest 2-ścieżkowy ;)

Zwał jak zwał :) nie miało to dla mnie wtedy znaczenia, oczywiście masz rację.
Nie pamiętam modelu jaki był dokładnie (120T i 140T wyglądają identycznie). Pokazałem tylko zdjęcie poglądowe.
Leży gdzieś schowany, muszę go odszukać i uruchomić :)
Oczywiście mikrofon był w zestawie i często go używałem do nagrywania audycji radiowych.
Jakoś człowiek musiał sobie wtedy radzić.

ZK140-2.jpg
 
Ostatnia edycja:
Do góry