Marketing szeptany- sztuczne kreowanie wizerunku marki

Fenervil

New member
Temat dosyć jeszcze niszowy. Nie wszyscy jeszcze zorientowali się że istnieje tego typu działalność.
Czy uważacie że uczestnictwo w forach internetowych oraz blogach, jako opłacany przez korporację, firmę o lokalnych zasięgu forumowicz udający zadowolonego użytkownika produktu konkretnej marki jest do przyjęcia?

Poniżej kilka linków do problemu który powoli wyłania się w sieci:

Jak się fałszuje opinie w internecie? anty-marketing szeptany - Marketing Internetowy - GoldenLine.pl

Antyreklama i antymarketing organizacji

Coaching Biznesu ť marketing szeptany

http://www.hdtv.com.pl/forum/philips/97666-philips-47pfl6008-test-ten-model-robi-furore-na-calym-swiecie-czy-tak-bedzie-w-polsce.html
 

tdx

New member
Bez reklam
Heh na tym forum spotkałem się z tym niejednokrotnie :)
Niestety osoby które są "wynajmowane" raczej pojęcia o temacie nie mają i wystarczy kilka postów by od razu taką osobę zaczaić :)

Najczęściej to wygląda jak atak boota :D
>> Mam i jestem zadowolony (tylko potem wychodzi że ma już 3-6 TV tej firmy) :) :)

Generalnie szybko się ich tępi :D
 

000HQ150

Banned
Niszowy?
Na forum takim jak to?!
Mnie ostatnio tutaj na forum kontrdyskutant, broniący honoru pewnej marki napisał, że u niego w pracy wszyscy koledzy się dziwią, że mnie się jeszcze chce ciągnąć dyskusję w tym temacie :).
Jak widzisz są specjalne działy do tego rodzaju działalności.
A i dodam, że potem temat moderacja zamknęła.
 
Ostatnia edycja:

prezy

New member
Bez reklam
Zgadza się, sprawa stara.
Ale może z drugiej strony:
Nie wiem czy wiecie ale są również firmy które świadczą usługi usuwania negatywnych opinii o danym producencie czy usłudze.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Sprawa nie jest niszowa, to wielki problem. Kiedys w necie szukalo sie opinii zwyklych ludzi. Teraz taki jest niewielu, takich, ktorzy bezinteresownie napiszą na prawdę prawdziwy komentarz. Na codzien spotkac mozna w sieci oplacone komentarze za jak i przeciw danej marce/produktowi. Dzis opinie w necie, prasie, nagrody są nic nie warte i nie stanowią o jakościu produktu.
Na tym jak i na innych forach to smutna rzeczywistość i codzienność. O ile nieco bardziej doswiadczony uzytkownik bedzie umiał oddzielic ziarno od plew, to zawsze zal mi jest nowych uzytkownikow, którzy szukają porady, odpowiedzi, podpowiedzi w wyborze, zwyczajnie gubią sie w gąszczu urządzen i potrzebują pomocy. Takim najprosciej coś wmówić i wcisnać bubel
 
Ostatnia edycja:

000HQ150

Banned
Heh na tym forum spotkałem się z tym niejednokrotnie :)
Niestety osoby które są "wynajmowane" raczej pojęcia o temacie nie mają i wystarczy kilka postów by od razu taką osobę zaczaić :)

Najczęściej to wygląda jak atak boota :D
>> Mam i jestem zadowolony (tylko potem wychodzi że ma już 3-6 TV tej firmy) :) :)

Generalnie szybko się ich tępi :D
tdx
Popatrz tutaj:
http://www.hdtv.com.pl/forum/sony/67537-przestrzegam-przed-zakupem-telewizorow-sony-26.htmlhttp://www.hdtv.com.pl/forum/sony/104266-5-lat-gwarancji-regulamin-21.html
Kolega Wojtas32
Zarejestrował się na tym forum w 2008r. Od tego czasu przez 5 lat nie napisał ani jednego posta.
Nigdy. Ani wtedy jak kupował TV nie interesowały go porady, ani nie podzielił się wrażeniami z użytkowania, ani jak mu padł dwukrotnie nie miał pytań, uwag.
Aż do dzisiaj, gdy chwali serwis i postępowanie firmy.
Ale ja oczywiście nic nie sugeruję:)
 

WiTT

New member
Bez reklam
Eh, marketingowcy wyczuli co się święci, zobaczyli że ludzie uciekają do sieci po wskazówki, rady etc. To i oni chcą kawałek tortu uszczknąć dla siebie.
Ukryte pozytywne komentarze na forach, wychwalanie w opiniach na ceneo i innych portalach, to już codzienność.

A myślicie że na audioshow czy innych imprezach to tego nie ma? A tzw. sztuczny tłok to co? Podstawieni ludzie którzy ochy i achy robią. Wszystko to dla zwabienia klienta. A klient jak mucha, leci do tego światełka... ;)

Rzeczywistość jest już trochę jak matrix - ma drugie dno. Pytanie tylko czy chcemy to widzieć, czy żyć w niewiedzy i się cieszyć z ukierunkowanego toku myślenia i potrzeb.

@HQ150 - akurat może być zły przykład. Ja też w 2008 się zarejestrowałem a zacząłem się udzielać dopiero ok. 2011/2012. Poprostu nabywałem wiedzy, czytałem. Aż stwierdziłem że czas zabrać głos w dyskusjach gdy już coś nabyłem. Poza tym zarejestrowałem się choćby po to by wykupić dostęp do działu testów. Także może być nie najtrafniejsze Twoje porównanie :)
 
Ostatnia edycja:

lm648

Banned
Zamieszam z lekka "kijem w mrowisku", ........ snujecie różne "teorie spiskowe" sami nieświadomie/bądź świadomie w tym uczestnicząc, .... wiedząc dobrze do kogo należy ta strona, .... kto jest administratorem, .... kto kreuje marki i opinie o nich itd.
............. i co robi w codziennej działalności zawodowej.
To forum nie jest "klubem dyskusyjnym" pasjonatów technologi AV (chociaż niektórzy tak nieświadomie uważają :) ) lecz właśnie jest planowym z góry przemyślanym zabiegiem marketingowym wykorzystującym socjotechniki w których sami "pasjonaci" pod wpływem lekkiego "prowadzenia za rączkę" przez "ukrytych moderatorów" wspomagają nieświadomie cały proces szeptanego marketingu na cześć i chwałę dystrybucji/sprzedaży "głównych graczy".
"Temat dosyć jeszcze niszowy. Nie wszyscy jeszcze zorientowali się że istnieje tego typu działalność"
........i tu się mylisz, temat na rynku funkcjonuje co najmniej 5 lat, .............. a tutaj z dniem powstania tej strony.
Mimo wszystko ........... zostaję ............ i uczestniczę w kreowaniu :)
 
Ostatnia edycja:

WiTT

New member
Bez reklam
lm648 - ameryki nie odkryłeś ;) poza tym, są tu fajni ludzie no i można uzyskać dobre rabaty na sprzęty ;)
 

pantomima

Banned
Dokladnie ! Kazdy raczej jest swiadomy tego jak dziala polityka tego forum i na wlasna odpowiedzialnosc bierze w tym udzial .Poza tym jest to kopalnia wiedzy ,z ktorej w duzej mierze czesto korzystam jak i wiekszosc forumowiczow .
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

lm648

Banned
lm648 - ameryki nie odkryłeś ;) poza tym, są tu fajni ludzie no i można uzyskać dobre rabaty na sprzęty ;)

Jestem świadomy tego że ...
...... min. ameryki już nie odkryję (nad czym ubolewam :) ),
...... odnośnie ludzi zdanie podzielam (dlatego dalej świadomie będę w tym tkwił :) )
...... jakoś ciężko mi je "wywalczyć" (ostatnio udało się aż 19 PLN - prawda, że wysoki :) )
 
Ostatnia edycja:

rabit

Active member
Bez reklam
Ze mną jak z WITT-em. Nie udzielałem się tylko testowałem sprzęty tu wymienione. Pierwszy był Sharp WD1, całe 32 cale. Do dzisiaj użytkuje go moja mama i do dzisiaj idzie na średnich ustawieniach i choć to nie full HD to obraz ma super. Później był zestaw JBL Cinema 500 i to co potrafiły te głośniczki w kinie to było coś niewiarygodnego (znajomi pytali gdzie są te DUŻE głośniki). Za namową tego forum posłuchałem i nabyłem Onkyo 608 i Tagi Platinum. Więc nie można uogólniać że jeżeli jesteś na forum to musisz się udzielać. Niekiedy lepiej nic nie napisać niż wprowadzić kogoś w błąd. Najważniejsze są WŁASNE USZY I WZROK. Oczywiście to forum jest inne niż inne i myślę że każdy doceni to jak poświęcają się moderatorzy (nigdzie nie dostaniecie niższej ceny za sprzęt, który WY sobie wybierzecie) .
 

lm648

Banned
WiTT napisał: "... i można uzyskać dobre rabaty na sprzęty"
rabit napisał: "..nigdzie nie dostaniecie niższej ceny za sprzęt, który WY sobie wybierzecie.."

.... a co wy tak o tych cenach non stop piszecie ? ? ? ..... przecież to nieprawda :)
 

bluray

Banned
[1]
Jest wielu co jak sobie coś kupili to będą bronić do upadłego posiadanego modelu. Roi się od takich postaw w sieci.
[2]
Nic nie pomogło plazmom Panasonika mimo wieloletniej "szeptanej" akcji.
[3]
Nic nie przeszkadza Cyfrowemu Polsatowi (polszmat) mimo wrogiej akcji konkurencji.
[4]
Nic nie powstrzymało SAMSUNGA (szajsung) przed wejściem na tron.

Fora są czytane przez marginalną ilość konsumentów.
Jako grupa nie liczymy się jako organ opiniotwórczy.


Szacun dla osób typu KIKI.
To prawdziwy FAN HD z ogromnym doświadczeniem.
Nie wolno traktować takich ludzi jak bazarowych cwaniaczków co to liczą na "wziątkę" na marży.
 

lm648

Banned
pkt 1 - tym sposobem utwierdzają się o dobrze wydanych pieniądzach, choć z tym różnie bywa;
pkt 2 - właśnie że pomogło, gdyż agonię przedłużyli o dobrych kilka lat;
pkt 3 - to jest "cud gospodarczy";
pkt 4 - jest to wynik tego czego nie powinno się robić posiadając już tytuły dotyczy firm na S i na P;
"Jako grupa nie liczymy się jako organ opiniotwórczy" sądzę, że jednak coraz bardziej TAK, gdyż coraz więcej osób przed zakupem zaczyna szukać wiedzy w sieci;
Szacun dla wszystkich HD-Maniaków :)
 

WiTT

New member
Bez reklam
.... a co wy tak o tych cenach non stop piszecie ? ? ? ..... przecież to nieprawda :)
dlaczego uogólniasz do wszystkich to że na coś nie dostałeś rabatu, bo takie wrażenie odnoszę. Nie mam w zwyczaju pisania nie prawdy. Dostałem bardzo dobry rabat na kolumny - koniec kropka. To samo kolega któremu poleciłem przed zakupem napisać do black'a, dostał rabat większy niż w sklepie stacjonarnym (zupełnie inne kolumny). A więc jeśli tak jest to dlaczego miałbym pisać inaczej? :)

Poza tym uczepiłeś się tych rabatów, a przecież to był tylko jeden z elementów mojej wypowiedzi ;)
 

rabit

Active member
Bez reklam
Jeżeli dobrze pamiętam, to bardzo dawno temu, jak jeszcze nikomu się nie śniło o HD w Polsce to też bardzo udzielałeś się na forum. Czyżby zmiana profesji? Oczywiście żartuję i mam nadzieję, że nie weźmiesz sobie tego do siebie. A wracając do rabatu jaki mi blackninja zaoferował, byłoby to nietaktem powiedzieć co innego. Ale już piszę:WEDŁUG MNIE blackninja ma najlepsze ceny. Nie jestem naciągaczem bo można zobaczyć jakich firm mam zestaw. A chyba wszystkie mi nie płacą (chociaż byłoby fajnie :) ).
 

lm648

Banned
w kwestii przypomnienia temat postu brzmi:

Marketing szeptany- sztuczne kreowanie wizerunku marki

...... a nie jakieś tam rabaty :)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Dzis wiekszosc opinii w sieci jest oplacona. producent/dystrybutor placi takiemu delikwetowi kilka groszy za kazdą opinie, niby niezalezną, tak by byla korzystna dla niego. Nawet Opineo.pl już jest zainfekowane.
 
Do góry