Czy forum stało się...

Anduraki

Banned
Nie można tak łatwo udowodnić, że ktoś sponsoruje serwis dla własnych korzyści, ale też nie można udowodnić, że tak nie jest. Podobnie z nagrodami, za najlepszy sprzęt.

European Plasma TV 2012-2013
Panasonic VIERA TX-P50VT50
European LCD TV 2012-2013
Philips 46PFL9707
European Future Proof TV 2012-2013
Samsung UE46ES8000
European 3D TV 2012-2013
Sony BRAVIA KDL-55HX850
European 3D Achievement 2012-2013
Toshiba 55ZL2
napisałeś dlaczego philipsy dostają najwyższe wyróżnienia, na podstawie powyższego cytatu jak się jednak okazuje nie tylko philipsy. To może nawet nie chodzi o organizację która przyznaje nagrody ale może o sprzedawcę "który ma podpisaną umowę na reklamę" - nie można oczywiście tego udowodnić ani udowodnić, że tak nie jest. Ale ciągłe reklamowanie tylko telewizory jednej lub dwóch marek jest samo w sobie podejrzane - ja nie wskazuję na nikogo konkretnie tylko podkreślam, aby zachować dystans i przejrzeć trochę postów wypowiedzi danej osoby zanim zaufa się komuś.

Do tego warto zwrócić uwagę jakie interesy ma ta osoba - czy jest przeciętnym konsumentem który widział wiele przypadków czy przedstawicielem sklepu który chce sprzedawać(tu wstaw słowo które pasuje do tego zdania) produkty.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Kleofas11

Active member
Bez reklam
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...iecie-za-rok-2011-i-za-2012-a.html#post905694

Wyniki sprzedaży marek TV za rok 2012 :

1. Samsung : 20 %
2. LG : 13,1 %
3. Sony : 7,4 %
4. TCL : 5,8 %
5. Toshiba : 5,5 %
6. Panasonic : 5,0 %
7. Hisense : 4,7 %
8. Sharp : 4,1 %
9. Skyworth : 4,1 %
10. Philips (TPV) : 4,0 %
-----------------------------------------------------------------------------------------
•• Philips żegna się z branżą audio i wideo. Biznes przejmie Funai | Philips kończy z produkcją sprzętu audio - Philips i Funai

"W ubiegłym roku Philips po cichu rozpoczął proces wyjścia z rynku TV, wchodząc w spółkę joint venture TP Vision z chińskim (a dokładnie wywodzącym się z Hong Kongu) koncernem TPV Technology.
W efekcie to właśnie TPV sprzedaje dziś produkowane przez siebie telewizory pod marką Philips"
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Prawie wszystko się zgadza oprócz tego że Philips ( jao marka ) miał największy przyrost Y2Y, co raczyłeś pominąć.
I komentarz jest nie prawdziwy. Philips niczego nie robił po cichu.
W ramach globalizacji pieniądz ma rożnych właścicieli . Volvo należy do Chińczyków.
Apple jest produkowane w Chinach i w tabletach jest NR1 na świecie.
Marki włoskie do Niemiec i USA i o czym to ma niby świadczyć ?
Liczy się konkretny produkt, jego jakość i realizacja potrzeb - podobnie jak garnitur który musio byc dopasowany do osoby.
I choćby nie wiem jakiej był firmy, jeśli jest źle skrojony to właściciel nie będzie zadowolony.
 

kkdrg

New member
Bez reklam
Ale jaki problem - nie rozumiem zupełnie? To jest forum prywatne - jeśli właściciel nie ma nic przeciwko to sprzedawcy mogą tu twierdzić co im się żywnie podoba. Dziecinne są dla mnie takie lamenty. Nic nigdzie nie jest 100% obiektywne, a szczególnie jak ktoś czymś handluje. Trudno żeby pisał że; mam dziadostwo i nie kupujcie - no ludzie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dla mnie ważniejsze jest uszycie dobrego garnituru , czyli dobór modelu do potrzeb. Telewizorów jest dużo i zrozumiałe jest zamieszanie.
Śmieszne jest jedynie to, że jeśli ktokolwiek cokolwiek poleca to w Polsce oznacza od razu że ma ukryte cele.
W USA np oznacza że to jest najlepszy do potrzeb model. To oczywiście nie są Stany i wiele wody upłynie zanim ktoś doceni porady. Tym bardziej że da się znaleźć ogrom zadowolonych użytkowników w całym internecie po poradach tego portalu.
 

kini0

New member
Bez reklam
Ja chętnie swojego super Philipsa 55pfl6007 wymienię na coś innego w tym rozmiarze. Jest tak super że mi się słabo robi... Ustawienia "własne" znam już na pamięć, bo czasami się sam wyłącza i po resecie czyści wszystkie ustawienia i trzeba od nowa wpisywać...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mój nigdy się nie wyłączył, nawet raz.
A ...sorry... wyłącza się po 4 godzinach bo tak ustawiłem w Eco na wypadek zaśnięcia. Świetnie skaluje obraz i DVB-t i Vectry .
Goście zaskoczeni są zawsze jakością. I teraz zbierają też na podobny model Philipsa. Bo Ambilight urzeka wszystkich bez wyjątku.

kinio napisz na PW - dostaniesz człowieka który Ci pomoże.
http://www.hdtv.com.pl/forum/philip...-otwarty-stawiamy-na-najwyzsza-jakosc-29.html
Przeczytaj ostatni wpis.
 

rysiek100

Member
Czytajac to forum zauwazylem, ze bardzo polecane sa tv philipsa. Chcialem zweryfikowac poglady tu zamieszczane i przejrzalem pare innych forów zagranicznych i z zaskoczeniem stwierdzam, ze tam praktycznie ta marka nie istnieje.... Wszedzie Sony, Samsungi i Panasonic... Wydaje sie, ze zachod nie uwaza w ogole tej marki telewizorow... skoro sa tak dobre to dlaczego tak jest??
To tak dla przykładu podaj te parę innych forów zagranicznych gdzie telewizory Philips nie istnieją :???:
 

nat

New member
#kini0 a ja chętnie wymienię mojego 50st60 niestety zauważam migotanie obrazu w świetle dziennym:( o ile twój Philips jest sprawny w 100% :)
 

Mi-ś

New member
Przeglądam to forum już od sześciu lat codziennie, odkąd postanowiłem ''kineskopowca'' zamienić na LCD. Jak kupowałem mojego LCD-ka w 2007 roku to Kiki polecał Sharpy i JVC, Philipsów nie polecał, bardzo mało się wypowiadał w tym dziale, jak już się wypowiadał to zawsze proponował wspomniane wyżej marki. Gdyby nawet jak ktoś sugerował forum sponsorowane było przez Philipsa, to nic w tym złego. Każda firma będzie inwestować jeśli widzi w tym interes, a Kiki … no cóż, jest bardzo dobrym sprzedawcom. Pisałem to lata temu i pisze to dzisiaj, ale jest też bardzo dobrym fachowcem od elektroniki użytkowej, zresztą udowadnia to codziennie już od paru lat na forum. Wracając do Philipsa, ja kupiłem Philipsa 32PFL7332 wówczas dałem za niego 3200 złociszy, montowany był na Węgrzech podobnie jak dzisiejsze telewizory. Do dzisiejszego dnia gra wyśmienicie, kolory takie jak były za nowości są do tego dnia, kontrast to samo. Nie chce się popsuć, a przydało by się zmienić na coś nowszego i większego, ale skoro gra tak jak by był nowy to szkoda wyrzucać. Następny też będzie Philips :mrgreen:
 

mistrzb

Member
Oczywiscie sprzedawca poleca cos, co daje najwiekszy zysk, tu nie ma zadnych haczykow, wiadomo to od dawna. Chinski produkt z najwieksza przebitka, marza to philips od TPV. Nie twierdze, ze philipsy sa calkowicie zle, ale software'owo odstaja baaaardzo od wszystkiego innego. Kupilem juz 2 philipsy w ciagu 3 lat i mysle, ze 3ci raz sie nie dam nabrac ;) Nie uwierze, ze jest lepiej, nie uwierze ze nie ma cloudingu i nie ma drgan bocznych itd. Na tym forum w testach philipsy byly idealne a w rzeczywistosci sa zupelnie inne. Zawsze ostrzegam, ze decydujac sie na philipsa trzeba miec duuuzo cierpliwosci i byc w stanie wiele wybaczyc producentowi. Liczba bledow programowych w stosunku do innych marek jest PORAZAJACA! Niestety wiem to z autopsji i programisci philipsa zdaja sobie z tego sprawe, bo komunikowalem sie z nimi nie raz. Nic tu zaklecia i zapewnienia kikiego nie dadza, zerknijcie na forum philipsa.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mam Philipsa i Sharpa i jestem bardzo zadowolony z obydwóch modeli. Miałem JVC , Panasonica i Pioneera i byłem rewelacyjnie zadowolony również. Bo dobieram sprzęt do potrzeb a nie do marki. Nie wiem czy następny będzie Philips bo dla mnie to nie kwestia marki ale jakości modelu.
Philips w 100% - podobnie jak kolegi z powyższego wpisu - spełnia moje obecne potrzeby. Jeśli komuś nie spełnia to nie kupuje.
Podając propozycję kieruję się głównie jakością obrazu. Inne duperele mogę dokupić w dowolnej ilości. Nie chciałbym żeby mój telewizor był komputerem, bo ten już mam i też w 100% spełnia moje potrzeby.

Nie znam żadnego telewizora który miałby najlepszą jakość i wepchany komputer do środka. Ja takiego zresztą nie potrzebuję.
W badaniach na całym świecie każdej firmy na pierwszym miejscu jest - jakość obrazu. I zostanę przy tej wersji. Będę się jej trzymał jak pijany płotu. Dla mnie OBRAZ, OBRAZ, OBRAZ był jest i będzie najważniejszy.

Inne rzeczy mam w donglu .
007_P1540070.JPG


009_P1540073.JPG


015_P1540084.JPG


002_P1540099.JPG


010_P1540109.JPG


020_P1540119.JPG


002_P1540126.JPG


007_P1540131.JPG


019_P1540182.JPG


021_P1540184.JPG


006_P1540200.JPG



015_P1540268.JPG


017_P1540270.JPG


018_P1540271.JPG


019_P1540272.JPG


020_P1540273.JPG


021_P1540274.JPG


Jest tego dziesiątki tysięcy. Nawet jakbyś siedział dzień i noc, nie chodził do pracy i nie kład się spać i oglądał filmy non stop to obejrzałbyś ich mniej niż 6000 .
Zakładając że Pracujesz i śpisz to zdążysz obejrzeć ich zaledwie 3000 rocznie.
Aplikacji jest 700.000 .
Filmów kilka milionów -to kilka pokoleń nie zdąży ich obejrzeć .
A gdzie inne atrakcje.
Nie rozumiem po co ten cały raban. Ja wolę oglądać JAKOŚĆ !!!.
Resztę mogę sobie dokupić .
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Dla mnie OBRAZ, OBRAZ, OBRAZ był jest i będzie najważniejszy.

Inne rzeczy mam w donglu Nie rozumiem po co ten cały raban. Ja wolę oglądać JAKOŚĆ !!!.
Resztę mogę sobie dokupić .

Witam,
wydaję mi się, że trochę się mylisz (obraz, obraz ,obraz przede wszystkim) i sam trochę sobie zaprzeczasz bo z donga to akurat obraz jest do d--py,
jeżeli już to Blu rey`a ze Samart TV.

Zapewniam Ciebie, że nikt (lub tylko koneserzy - jak audiofile) by nie kupił Philipsa. gdyby nie miał w ogóle smart TV.
To jest oczywiste i nawet patent by nie pomógł.
Odbiorniki TV ewoluowały i cały czas to robią, Philips średnio za tym nadąża i to jest również oczywiste.
Wymagania się zmieniły i cały czas zmieniają.

Dla mnie osobiście czynnikiem dla którego nabędę nowy TV jest technologia 3D, czyli tylko tego brakuje mojemu obecnemu TV -oczywiście Philips serii 9.
Poprzedni 32" był również Philips serii 9.
Oba cechowały się wybitnym dźwiękiem -nie ma co szukać obecnie takiego- może jedynie Loeve za piekielne pieniążki.
Nie wiem jak bym przeżył brak Ambi w innej marce -chyba nie ale Philipsa po prostu lekko się boję; przecież Ci ludzie z problemami chyba nie zmyślają tego wszystkiego !

Pytałem Ciebie o jakość dźwięku w wątku o 8008 i nic nie odpowiedziałeś.
Już wiem jaki ten model ma dźwięk i wiem dlaczego wolałeś moje pytanie przemilczeć niż zająć rzetelne stanowisko.

Pozdrawiam
 

Mi-ś

New member
To ja mam niewygórowane wymagania w takim razie, Ja telewizor wykorzystuje tylko do oglądania programów cyfrowych z UPC , więc wymagam od telewizora przede wszystkim dobrego odbioru programów SD, bo HD nawet najtańsze odbiorniki wyświetlają ładnie, więcej nie wymagam od telewizora. Tak jak Kiki pisał Obraz, Obraz i jeszcze raz Obraz. A 3D no cóż … To zbędny bajer, który po początkowej fascynacji, jest rzadko używany, przynajmniej tak jest u moich znajomych którzy skuszeni reklamą nabyli te telewizory. Ja jak będę zmieniał to na Philipsa bez 3D ale ze Smart TV bo to fajna sprawa, chociaż teraz nawet seria 4000 ma 3D a nisza seria 3000 nie ma Pixel Plus HD a to jest bardzo dobry polepszacz obrazu.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Jak co kilka miesięcy kolejna odsłona tematu dlaczego marka x a nie marka y jest polecana przez kogoś. Od tego jest forum aby polecać i wydawać swoje opinie, jeśli koledzy Z, Ż, Ź mają ochotę polecać inne marki niż A B C to śmiało, a nie zabraniacie komuś polecać markę F G H, którą chce polecać.

Chętnie zacytuję samego siebie:

"
Jest Sharp jest źle, nie ma Sharpa źle, jest Panasonic jest źle, nie ma Panasonica źle, było JVC było źle, etc. etc. etc. Oczywiście w każdym przypadku 300 teorii spiskowych na temat podkupywania, płacenia etc etc.

Chętnie poczytam jeszcze kilkaset kolejnych :p"
 

Anduraki

Banned
Jak co kilka miesięcy kolejna odsłona tematu dlaczego marka x a nie marka y jest polecana przez kogoś. Od tego jest forum aby polecać i wydawać swoje opinie, jeśli koledzy Z, Ż, Ź mają ochotę polecać inne marki niż A B C to śmiało, a nie zabraniacie komuś polecać markę F G H, którą chce polecać.

Chętnie zacytuję samego siebie:

"
Jest Sharp jest źle, nie ma Sharpa źle, jest Panasonic jest źle, nie ma Panasonica źle, było JVC było źle, etc. etc. etc. Oczywiście w każdym przypadku 300 teorii spiskowych na temat podkupywania, płacenia etc etc.

Chętnie poczytam jeszcze kilkaset kolejnych :p"

Niech Ci tam będzie, ale podałem kilka faktów które potwierdzają to: było parę tematów gdzie osoby się pytały o TV do oglądania filmów HD z USB, i za każdym razem polecono albo philipsa albo toshibe - wszystko by było ok, ale większość filmów HD ma dźwięk DTS, a tylko 3-4 marki mają obsługę DTS w tym nie było ani toshiby ani philipsa. Dlaczego poleca się komuś telewizory które nie będą spełniały oczekiwań. A i niestety to co sprzedawca poleca to należy patrzeć na jego rady z przymróżeniem oka i z podejżliwością. Nie chciałem "trzeszczeć na sprzedawcę" a jedynie otworzyć oczy ludziom którzy zamierzają się z kupnem nowego odbiornika. Mam doświadczenia w kwestii bycia zrobionym w ,,, przez sprzedawcę więc przestrzegam.

Ktoś pisał w poprzednim wątku(zanim został pocięty), że to forum prywatne - no wydaje mi się że to forum firmowe. W końcu te wszystkie testy to nie są prowadzone amatorsko tylko profesjonalnie. Więc forum jest podpięte pod firmę czyż nie?
A sytuacjie przykładowo jak ta, kiedy przedstawiciele Samsunga chodzą po sklepie i namawiają do kupna ich telewizora się zdarzają i tutaj może być podobnie (to taki przykład, aczkolwiek nie mam nic do tych telewizorów, są całkiem niezłe). Jak dla mnie każdy klient ma prawo do sprawdzenia sprzętu w sklepie zanim zdecyduje się na zakup, kupowanie kota w worku na podstawie opinii sprzedawcy online jest dla mnie co najmniej nierozsądne.

I chciałem również zwrócić uwagę na ulubiony chwyt marketingowy - czyli "niedopowiedzenia" - Pan kiki również zauważyłem się tym posługuje (złożenie to nie to samo co wyprodukowanie, nie tylko philipsy dostają nagrody itd.)

Może i przesadzam czasami z moimi zarzutami, ale chciałem tylko wyjaskrawić to, że takie rzeczy się zdarzają i to wcale nie rzadko.
Pozdro
 

kkdrg

New member
Bez reklam
Ktoś pisał w poprzednim wątku(zanim został pocięty), że to forum prywatne - no wydaje mi się że to forum firmowe. W końcu te wszystkie testy to nie są prowadzone amatorsko tylko profesjonalnie. Więc forum jest podpięte pod firmę czyż nie?
A jak jest podpięte pod firmę to jest państwowe ;). Dalej niczego to nie zmienia.
A sytuacjie przykładowo jak ta, kiedy przedstawiciele Samsunga chodzą po sklepie i namawiają do kupna ich telewizora się zdarzają i tutaj może być podobnie (to taki przykład, aczkolwiek nie mam nic do tych telewizorów, są całkiem niezłe). Jak dla mnie każdy klient ma prawo do sprawdzenia sprzętu w sklepie zanim zdecyduje się na zakup, kupowanie kota w worku na podstawie opinii sprzedawcy online jest dla mnie co najmniej nierozsądne.
A kto broni komukolwiek coś sprawdzać. Można słuchać szeptaczy ale można przecież to olać.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam przylecialem z urlopu z cieplych krajow a tu widze az goraco na forum i jak zwykle chodzi o Philipsa , już tak się przyzwyczailem ze nawet mnie to nie dziwi… przeczytalem wszystkie posty i po czesci wszyscy wg mnie maja racje poczawszy od Kikiego a skonczywszy na przysłowiowym Kowalskim. Oczywiście jak to bywa Kiki przesadza z ta wartością nagrody Eisa i z tymi tam specjalistami jacy to niby to wybieraja… ale nie będę się rozpisywal bo nie miejsce żebym pisal o tym, a troszke wiem bo mam dwoch znajomych co pisza w Polsce recenzje do gazet…powiem tylko tyle ze Kiki Ty spokojnie bys mogl zasiąść w tym gronie i na spokojnie wybierac przebojowy TV z danego roku ….czesc z tych fachowcowi naprawde nie sa lepsi od ciebie – pytanie czy Ty się uwazasz za takiego 100% fachowca jak np. projektant inżynier który od podstaw robi i czuwa nad budowa mostu powiedzmy 15 km…. Nie ubliżając całkowicie twojej wiedzy która jakby nie patrzec masz i się nia dzielisz… Panowie czy to forum jest sponsorowane czy tez nie przez dana firme czy Kiki który chwali po niebiosa wszystko co jest od philispa co to ma za znaczenie tak naprawde… każdy z nas ma oczy i może sobie pojechac i zobaczyc w akcji niemalze wszystkie modele ( oczywiście jest problem z modelami najwyższymi ) ale to można się kawalek przejechac i gdzies tam zawsze można zobaczyc i samemu ocenic… ja zastanawiałem się nad seria 8 z ubieglego roku zobaczyłem ujrzałem zdanie sobie wyrobilem i TV nie jest dla mnie i tyle co pisac wiecej… ale czesc ludzi sami sobie jest winna bo np. na forum Philipsa serii 6 ( jak się nie myle) jest dosyc duzo wpisow o roznych wadach tego TV i problemach i miedzy innymi o tzw. efekcie teatru i jeden jegomość nie pamiętam niku był zainteresowany tym modelem i co kupil sobie serie 6 a potem co>>>>> no wlasnie psioczyl ten sam gosc o tym ze on ma teatr w TV  czy jakis jest potrzebny komentarz?….
Ale racje Kiki ma ze nie można pisac ze TV Philipsa sa slabe czy buble… bo tak nie jest , generalnie maja problem z oprogramowaniem czy choćby z głupim pilotem który co niektórym się blokuje raz na jakis czas i trzeba baterie wyjmowac i wkladac i jest już ok… bo efekt teatru to jednym Si eto podoba innym to Az tak nie przeszkadza a inni uważają to za wade ale to jest już kwestia gustu…
Dam wam jedna rade co zrobic żeby się nie denerwowac tematem Philipsa kupic sobei TV jakiej innej marki i wtedy już normalny człowiek nie czyta innych testow, porad itp. Bo już ma dobry TV na tyle na ile było go stac i po co ma czas tracic na czytanie tego wszystkiego jak można sobie np. pojechac gdzies na wczasy i odpoczywac i mieć wszystko w powazaniu…. Ja tak uczyniłem pod koniec maja przyjezdza do mnie nowy soniaczek hx 955 i mam wszystko z banki …. Malo tego za kwote nawet deko mniejsza od cen które sa na poczatku dla topowych edge ledow które to znowu czesc z nich wyjda testy super hiper itd… bo inaczej nie mogą wyjsc, a do tego mam jeszcze 5 letnia gwarancje producenta i się smieje  Także zycze wszystkim udanych zakupow i mniej nerwow, a jeśli was drazni ciagle chwalenie takiej czy innej marki to nalezy w inne tematy zaglądać naprawde jest wiele roznych ciekawych tematow na tym czy innych forach… Ale mam nadzieje ze kiedys jednak zawita do mnie TV Philips tylko musi być bez wad i z dobrym oprogramowaniem i z normalna płynnością obrazu… bo sa to fajne TV ale na chwile obecna nie dla mnie…. I nawet super testy Kikiego tego nie zmieni bo ja już wiem ze testy wyjda super . Malo tego kolejna Eisa będzie znowu dla Philipsa bez względu na to jaki to będzie TV i już chyba ze 2 lata się chce z kims założyć o to, lecz niestety zainteresowany nie chce się ze mna założyć… ale to i tak nic nie zmienia dla tych którzy będą miec problemy z tv Philipsa jak i dla tych którym te TV nie pasuja a już nie wspomne o tych dla których nie ma to zadnego znaczenia bo czy z Eisa czy bez niej to i tak by kupili TV Philipsa//////a papier przyjmie wszystko.
 

SDman

Banned
Ale mam nadzieje ze kiedys jednak zawita do mnie TV Philips tylko musi być bez wad i z dobrym oprogramowaniem i z normalna płynnością obrazu… bo sa to fajne TV ale na chwile obecna nie dla mnie….

Witam,
cała Twoja wypowiedź to słuszna i sama racja !
Marka Philips jest u mnie od 2005 r, a jak tutaj napisałem, że delikatnie boję się nowego
oraz o sprytnym miganiu się na zadane pytania to mnie skarcono -postraszono na "priv", zamknięto wątek i co najdziwniejsze usunięto własną (beznadziejną odpowiedź),
nie rozumiem tego i już !

Ubolewam tylko nad brakiem Ambi w innych markach choć dźwięku też będzie mi brakować.

Gratuluje dobrego wypoczynku i pozdrawiam
 
Do góry