Ortografia...

valdi

New member
Do Moderatorów

Panowie na miłość boską róbcie coś z tymi błędami ortograficznymi
Tego się nie da czytać ani patrzeć obojętnie na to.Jesteście również poniekąd odpowiedzialini za polszczyznę na tym forum.Takich analfabetów gonić do książek a nie żeby tarcili czas na forach.
Rany boskie jak można sprzedaż napisać sprzedarz i to w tytule wątku
 

kamon

New member
valdi napisał:
Do Moderatorów

Panowie na miłość boską róbcie coś z tymi błędami ortograficznymi
Tego się nie da czytać ani patrzeć obojętnie na to.Jesteście również poniekąd odpowiedzialini za polszczyznę na tym forum.Takich analfabetów gonić do książek a nie żeby tarcili czas na forach.
Rany boskie jak można sprzedaż napisać sprzedarz i to w tytule wątku

To milo, ze jeszcze ktos zwraca na te "kwiatki" uwage.
Pozdrawiam
 

mystic

New member
valdi napisał:
Do Moderatorów

Panowie na miłość boską róbcie coś z tymi błędami ortograficznymi
Tego się nie da czytać ani patrzeć obojętnie na to.Jesteście również poniekąd odpowiedzialini za polszczyznę na tym forum.Takich analfabetów gonić do książek a nie żeby tarcili czas na forach.
Rany boskie jak można sprzedaż napisać sprzedarz i to w tytule wątku

Nie przesadzasz trochę - jak się nie ma czym błysnąć to najprościej złapać kogoś na ortach. Jak takiego jeden z drugim szkoła nie "naumiała" to tym bardziej forum nie "naumnie".
Weż też pod uwagę, że nie wszyscy mieszkają w Polsce a języka uczyli się jak byli dziećmi.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
weżcie tez pod uwage, ze istnieje takie cos jak DYSLEKSJA i tego typu podobne "rzeczy", wiec nie nalezy zapewne wszystkich ganic za ich bledy ort.:)
 

kamon

New member
Ricardogo napisał:
Oooo Panowie !!
Dysortografia - trudności z opanowaniem poprawnej pisowni, pomimo znajomości podstawowych zasad ortografii.

I może na tym koniec, a co tam w e-n-ce?

Dysleksja, dysortografia i co jeszcze ?
Wystarczy sie troche przylozyc, a nie klepac bezmyslnie.
W razie watpliwosci zawsze mozna zajzec tu: http://so.pwn.pl/
 
Ostatnia edycja:

yanky

New member
Dysleksja, dysortografia i co jescze ?

Jeszcze jest dysgrafia i dyskalkulia (jak ktoś źle liczy), ale chyba zaraz przyjdzie gajowy i przegoni nas z tego forum:D .
 

Smartek

New member
kamon napisał:
Dysleksja, dysortografia i co jescze ?
Wystarczy sie troche przylozyc, a nie klepac bezmyslnie.
W razie watpliwosci zawsze mozna zajzec tu: http://so.pwn.pl/
Wybaczcie OT, ale musze sie wtracic.

Przesiaduje na wielu forach i czesto widze tego typu bledy, ktore - musze przyznac - zwyczajnie mnie raza.
Moim zdaniem tlumaczenie sie "dysortografia" czy "dysleksja" to tlumaczenie sie "z lenistwa".

Wystarczy, jak kolega wyzej napisal, uzyc slownika lub ew. wbudowanego sprawdzania pisowni w firefoksie 2 lub nawet google'i :).

Pozdrawiam.

Wątek edytowany, zgodnie z zasadami polskiej pisowni. Proszę trzymać się (teraz już poprawnego) tematu. - Mazoku
 
Ostatnia edycja:

valdi

New member
Witam
Przepraszam że narobiłem odrobinę zamieszania ale uważam że pewne rzeczy należy napietnować,może to zbyt mocne określenie zwracac uwagę zwłaszcza młodym forumowiczom mam na myśli wiek / co za nowadays word / bo poza pozyskiwaniem wiedzy technicznej ważnym jest szacunek dla tego języka i sposobu jego używania. Ja niestety nie należę do młodzików a poza tym otrzymałem dobre komunistyczne wykształcenie i prosze się nie obrażać za zwrócenie uwagi. Mam nadzieję że kogoś zawstydzilismy i na przyszłość jak nie będzie pewny to się douczy na czym niewątpliwie zyska poziom tego forum
pozdrawiam
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Orłem to ja nie jestem i taka inicjatywa z mojej strony może być hipokryzją, ale, ale może, kto znajdzie ciekawego orta to niech go tutaj wrzuci i będziemy nominować najlepsze i na 1 stronę, a gagatek będzie miał obcinaną reputację.
 

kamon

New member
ar2 napisał:
Orłem to ja nie jestem i taka inicjatywa z mojej strony może być hipokryzją, ale, ale może, kto znajdzie ciekawego ora to niech go tutaj wrzuci i będziemy nominować najlepsze i na 1 stronę, a gagatek będzie miał obcinaną reputację.

Dobry pomysl :D
 

jarwisz

New member
Bez reklam
ja też wiele razy tu i na innych forach wytykałem uerom błędy ortograficzne....ale niestety nie każdy jest Polakiem ewentualnie ma do czyniena na co dzień z j.polskim.
Dam przykład - udzielam się też na forum DVB gdzie właśnie wytknąłem jednemu userowi straszne błędy typu "żeczy" "połuwka" - i co się okazało - człowiek mieszka od urodzenia w USA ,nie ma wcale do czynienia z j.polskim /pra-dziadek był Polakiem/ a rodzice to już "Amerykanie" wcale nie dbają o polskie korzenie - on sam dla siebie uczy się j.polskiego i nawet nieżle mu to wychodzi gdyż rozmawiać i słuchać to jeszcze ma z kim /Polonia/ ale już pisowni to nie ma jak trenować.

tak więc błędy czasami można wybaczyć ale i tu uśmiech do adminów
- panowie/panie/ moderatorzy i admini POWINNI TAKIE BŁĘDY SAMI POPRAWIAĆ .

pozd


 
Ostatnia edycja:

scott

New member
zgadzam sie w calej pelni : ))) sa dwa rozwiazania:

1. kupic maly podreczny slownik ortograficzny i sprawdzac
2. napisac komus prywatnie - niech poprawi.
 

PawelL

New member
Valdi ma rację, niektórych wypowiedzi po prostu nie da się czytać. Jeśli ktoś chce, żeby go brano na poważnie, nie może pisać jak analfabeta. Osoba, która robi błędy ortograficzne jak uczeń 2 klasy podstawówki, nie budzi zaufania i jej wypowiedź również. A przecież piszemy po to, żeby ludzie nas czytali.
Są słowniki, są programy do sprawdzania pisowni, można z nich korzystać.
Przy okazji mam jedną uwagę. Firefox w wersji 2.0 (jeszcze niestety beta) ma wbudowaną kontrolę pisowni. Działa to doskonale na wszelkich forach, niestety nie w przypadku, kiedy do wpisywania tekstu używany jest applet java, tak jak tutaj. Może warto zastanowić się nad pozbyciem się javy, wtedy da się wykorzystać słownik wbudowany w przeglądarkę?
 

Holt_

New member
Bez reklam
Ricardogo napisał:
Oooo Panowie !!
Dysortografia - trudności z opanowaniem poprawnej pisowni, pomimo znajomości podstawowych zasad ortografii.


tia....dawniej było uleczalne czytaniem książek i trenowaniem pisania, dziś kochana mamusia zaprowadzi za rączkę do psychologa, ten skasuje co trzeba, jest ząswiadczonko i nie trzeba synusia/córeczki męczyć i stresować jakimiś strasznymi literami i zasadami......
 

saxophonic

New member
mystic napisał:
Nie przesadzasz trochę - jak się nie ma czym błysnąć to najprościej złapać kogoś na ortach. Jak takiego jeden z drugim szkoła nie "naumiała" to tym bardziej forum nie "naumnie".
Weż też pod uwagę, że nie wszyscy mieszkają w Polsce a języka uczyli się jak byli dziećmi.

Witam,
Kolega MYSTIC chyba nie ma racji,biorę aktywny udział w kilku forach dyskusyjnych i niestety problem ten jest bardzo częsty.Najgorsze jest to że wielu to nie przeszkadza.
Myślę że w większości jesteśmy osobami dorosłymi i zwracanie uwagi na takie drobiazgi jak poprawna ortografia powinno być czymś oczywistym.
Pozdrawiam
 

kamon

New member
jarwisz napisał:
ja też wiele razy tu i na innych forach wytykałem uerom błędy ortograficzne....ale niestety nie każdy jest Polakiem ewentualnie ma do czyniena na co dzień z j.polskim.
Dam przykład - udzielam się też na forum DVB gdzie właśnie wytknąłem jednemu userowi straszne błędy typu "żeczy" "połuwka" - i co się okazało - człowiek mieszka od urodzenia w USA ,nie ma wcale do czynienia z j.polskim /pra-dziadek był Polakiem/ a rodzice to już "Amerykanie" wcale nie dbają o polskie korzenie - on sam dla siebie uczy się j.polskiego i nawet nieżle mu to wychodzi gdyż rozmawiać i słuchać to jeszcze ma z kim /Polonia/ ale już pisowni to nie ma jak trenować.

tak więc błędy czasami można wybaczyć ale i tu uśmiech do adminów
- panowie/panie/ moderatorzy i admini POWINNI TAKIE BŁĘDY SAMI POPRAWIAĆ .

pozd



Zgadzam sie absolutnie w sprawie Polonii. Jednak wiekszosc bywalcow tego forum to osoby urodzone i wyksztalcone w Polsce i mozna od nich wymagac znajomosci przynajmniej podstaw ortografii. Jesli juz zadajemy sobie trud wyjasnienia jakichkolwiek kwestii technicznych zwiazanych z szeroko pojetym tematem HDTV (profil tego forum), to postarajmy sie rowniez o to zeby jakos to wygladalo. Nikt nie czepia sie interpunkcji, skladni czy tez typowo polskich ą ,ę , ó , ł . To sa naprawde podstawy niestety widac czasami przerastajace mozliwosci pokolenia neostrady. To tyle.
Peace czyli pokuj (a moze pokoj ?) ;)
 
Do góry