wyskakujące okno reklamy

stypi

New member
zmieniłem przeglądarkę na chrome, mam Adblock plus a mimo to w lewym dolnym rogu ekranu przy przewijaniu strony wyskakuje cholerne okno z reklamami. :twisted:Wie ktoś jak się tego dziadostwa pozbyć?
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie ,

Co za idiota wstawił to okienko z reklamami . Na głowę upadł , większego idiotyzmu dawno już nie widziałem . "Do jasnej cholery" usuńcie to "dziadostwo".:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Mnie też zaraz coś trafi:x Rozumiem wszystko, reklamy itp., ale nie za każdym razem jak otwieram nowy temat czy okno. Niech by było to raz po zalogowaniu, bo tak jak teraz to jest lekkie przegięcie.
 

PeteShadow

New member
Bez reklam
Nie wiem jak to wygląda w Chrome, ale w Firefox oprócz "Adblock Plus" instalujesz "Element Hiding Helper dla Adblock Plusa". Wciskając Ctrl+Shift+F3 możesz wybrać dowolne elementy do zablokowania.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Może KIKI jesteś uprzywilejowany?;) U mnie wyskakuje, jak kolega napisał w lewym dolnym rogu, praktycznie za każdym kliknięciem na jakiś link czy post na forum. Nawet jak wejdę na jakiś temat i czyta się kolejne strony wiadomości, to za każdym razem jest ta reklama. Co za dużo to nie zdrowo.
 
Ostatnia edycja:

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Panowie, forum utrzymuje się z reklam, których jak wiecie jest mało. Nie zaśmiecamy wam skrzynek mailowych, nie mamy popupów na cały ekran etc. W zeszłym miesiącu mieliśmy ponad 750000 odwiedzin. Przy takim ruchu i całej obsłudze potrzebnej do ogarnięcia tego potrzebujemy albo waszego wsparcia np w postaci subskrypcji albo innego źródła. KLUBOWICZOM NIE POJAWIA SIĘ TA REKLAMA. Co najmniej do końca tygodnia będzie trwał test tej wersji reklamy.


@accu dziękuję za pokazanie swojego poziomu. TYM IDIOTĄ JESTEM JA i pozdrawiam.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
A nie można tak zrobić żeby reklama wyskakiwała raz przy zalogowaniu, a nie za każdym razem jak się otwiera nowy temat/post/stronę? Takie bombardowanie reklamą nic nie daje, bo jak ktoś ma kliknąć na link reklamowy to kliknie, a jak nie jest zainteresowany to choćby wyskakiwało to co chwilę, to tylko spowoduje irytację i niepotrzebne nerwy. Ja już teraz nawet nie czytam co jest w tej reklamie tylko automatycznie zamykam, więc i tak nie przynosi to pożądanego rezultatu. ar2 trzeba by było pomyśleć nad czymś, żeby można było dawać reklamy, ale żeby nie zabierały one nam przyjemności z uczestniczenia na forum. Teraz nie ukrywając jest to trochę męczące.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Domyślnie ta forma reklamy ma pojawiać się tylko dla niezarejestrowanych/nieaktywnych forumowiczów. Jednak testy musimy przeprowadzić na jak największej ilości osób aby były miarodajne.

Tak przy okazji, używając u nas adblocka dajecie swoją opinie o nas.


Osobom powyżej 300 postów owa reklama nie powinna się pojawiać, proszę o potwierdzenie.
 

stypi

New member
Nie rozumiem, co ma wspólnego wygoda użytkownika forum z opinią tego użytkownika o innych użytkownikach / założycielach / adminach itp. i o całym forum jako takim. Internet traktuję jako kopalnię wiedzy na przeróżne tematy, jako formę kontaktu z innymi użytkownikami sieci, jako pewną formę rozrywki. Szanuję zasady, netykietę i chciałbym aby i mnie szanowano. Nie mam nic przeciwko reklamom, bo są one jednym z podstawowych źródeł finansowania niektórych stron. Ale internet daje tę możliwość by z nich zrezygnować, niekoniecznie rezygnując z dobrych merytorycznie i ciekawych stron czy for, jakim to forum niewątpliwie jest i jak obieram, takimi są jego użytkownicy. Nachalne reklamy chcąc niechcąc mają odwrotny efekt od zamierzonego, bowiem zniechęcają użytkowników nie tylko do klikania w te banery ale również z wchodzenia na forum, są bowiem zwyczajnie męczące. Są reklamy pomiędzy postami i na górze strony - mi osobiście nie przeszkadzają. Dziwnym jest również proponowane zaszufladkowanie dla osób z 300 postami i poniżej - jednym okno z reklamą wyskakuje, innym nie. To ja zapytam, czy ci 'nowi' są gorsi od tych 'stałych bywalców' i w czym w takim razie są gorsi (albo z innego punktu widzenia lepsi - bo nie wiem), że zasługują na dawanie 'po oczach' banerem?
Przy okazji zapytam bo nie mogę znaleźć: wczoraj pojawił się temat ws. propozycji opłat 'rocznych' forumowych z ankietą i teraz nie mogę znaleźć tego wątku. A chciałbym się wypowiedzieć w tym temacie. Nie wydaje mi się trafnym pomysłem ustanawianie jakiejkolwiek opłaty za 'pomoc' merytoryczną w tematach na forum, bowiem z zasady forum powinno być miejscem wymiany opinii, poglądów i doświadczeń - bez dodatkowych opłat, chyba że jest to forum stricte zawodowe (tak jak to bywa czasem na forach prawniczych), na którym za każdą opinię się płaci. Problem tylko w tym, że użytkownikami tego forum, oprócz założycieli i handlowców sprzętem hi-fi, tv itp. (z całym do nich szacunkiem) są w przeważającej większości zwyczajni śmiertelnicy i to oni najczęściej doradzają innym śmiertelnikom. Więc jak tu pobierać za te rady opłaty? Sugeruję stworzenie innych zasad, które pomogą Wam finansować i utrzymywać forum bo oczywistym jest, że to kosztuje, ale ubrałbym to w formę właśnie klubu lub jakąś inną, natomiast 'symboliczne opłaty za doradztwo' uważam za pomysł chybiony.
Życząc znalezienia udanych rozwiązań wszystkich satysfakcjonujących - serdecznie pozdrawiam użytkowników i administrujących, tworzących to forum - jakże potrzebne w obecnych czasach nowych technologii.
ps. nie raz skorzystałem z doświadczeń użytkowników tego forum i jestem naprawdę bardzo wdzięczny, że jest takie miejsce w sieci.
mam nadzieję, że moja wypowiedź nie pójdzie do kosza, wszak rozpisałem się aż zanadto, ale może wniesie to coś dobrego dla nas wszystkich. Sorry, że rozdmuchałem problem, ale dyskusja w tym temacie mam nadzieję przyczyni się do lepszego funkcjonowania forum.
stypi
 

PeteShadow

New member
Bez reklam
A nie można tak zrobić żeby reklama wyskakiwała raz przy zalogowaniu, a nie za każdym razem jak się otwiera nowy temat/post/stronę?
Wszystko zależy od punktacji/płatności za reklamę. Jeśli właściciel strony ma wypłacane za samo wyświetlenie, to zainteresowany jest jak największą liczbą wyświetleń bez względu na to, czy ktokolwiek to czyta. Jeśli jednak punktowane jest kliknięcie w reklamę, to wtedy takie bombardowanie rzeczywiście nie ma żadnego sensu. No chyba że właściciel liczy na to, że jakiś tam odsetek ludzików kliknie w nią przez przypadek. Wydaje mi się że o wiele większą skuteczność właścicielowi forum przyniosła by powtarzająca się prośba w tej przestrzeni reklamowej pomiędzy postami, aby klikać w jakąś centralną reklamę. Ludzie, którzy uważają że coś zawdzięczają forum, z pewnością kliknęli by przynajmniej ten raz dziennie. Natomiast bombardowanie reklamami to droga w jednym kierunku -> do odpływu użytkowników z forum.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Zachęcanie do klikania w jakąkolwiek reklamę jest nieetyczne i niezgodne z regulaminem. Nigdzie nie było mowy o opłatach za doradztwo na forum, być może pytanie było niefortunnie sformułowane ponieważ było mało miejsca do wpisania go w ankietę. Chodziło o zadowolenie z korzystania z forum a drugą kwestią była ew wsparcie.

Obecnie testowana forma reklamy nie zasłania treści, nie blokuje przycisków etc. nigdy nie zakładam, że ktoś kliknie w coś przypadkiem, ponieważ sam jestem użytkownikiem Internetu i mam takie same odczucia jak inni, tyle, że nie używam adlbocka. Sprawdzę statystyki i najprawdopodobniej zostanie całkowicie zablokowana strona dla użytkowników z adblockiem w naszej domenie.

CO do nie pojawiania się reklamy osobom z 300 postami, jest to na szybko wzięta liczba, która zostanie zweryfikowana. Chodzi o ustalenie ram aktywnego użytkownika piszącego posty, a jak to w życiu bywa początki bywają trudne...
 
Do góry