Propozycja nowej pozycji w forum

lukilodz123

New member
Witam, ostatnio z powodów rodzinnych (szczęśliwy tatuś :) ) wykonuję dużą ilość zdjęć. Jest ich dużo gdyż 70% i tak nie wychodzi albo mina nie taka, jak to ze zdjęciami i chciałem gdzieś poznać podstawy pozwalające moim aparatem kompaktowym (Canon sx1 is) robić porządne zdjęcia. Znalazłem w necie jakieś poradniki ale są ogólne i piszą je profesjonaliści, którzy co drugie słowo używają nazw specjalistycznych, tak jakby każdy urodził się z aparatem w ręku.
Zmierzając do sedna - proponuję nowy dział na forum, zajmujący się poradnikami pisanymi przystępnym językiem z przykładami w postaci foto, np: jak zrobić zdjęcie twarzy ruchliwego bobasa takim a takim aparatem i jakie najlepiej mieć ustawienia (coś jak know how). Te poradniki, które widziałem opisują robienie zdjęć aparatami za kilkanaście tysięcy złotych z wymiennymi obiektywami, dla mnie całkiem nieprzyswajalne.
Oczywiście temat nie musi się odnosić tylko do aparatów czy zdjęć. Podobnie może być z kamerami, z ustawieniem kina domowego itp.

Pozdrawiam i happy new year.
 

pro_fill

New member
Bez reklam
obawiam się, ze twój pomysł nie przejdzie ale zobaczymy.

poczytaj na temat ostrości głębi i czym sterować [migawka, przysłona] - zdjęcia z rozmytym tłem są bardziej efektowne i wtedy przyciąga wzrok, to co jest ostre.
wyłącz automat, zacznij bawić się trybem manualnym i rób dużo zdjęć [tak jak do tej pory]. efekty same za jakiś czas się pojawią.

i nie piszę tego jako posiadacz lustra, tylko mam podobny model do twojego [sx20]
 
Do góry